Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

    Здравейте колеги, дали има някой да е ползвал тези гуми да сподели мнение /не знам дали има тема за тях, аз поне не открих/. Въпроса е как се държат на сухо , мокро , твърд и мек сняг,/ за лед е ясно, че не се препоръчва /, има ли проблем с баланса, шумни ли са ? Постоянно ходя за риба, лятото и с лодка, така, че ще има от всичко асфалт, пясък, хубава лепкава кал Цената е добра и е по джоба ми. Ако има някой впечатление нека сподели.
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

  • #2
    От: SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

    Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
    Здравейте колеги, дали има някой да е ползвал тези гуми да сподели мнение /не знам дали има тема за тях, аз поне не открих/. Въпроса е как се държат на сухо , мокро , твърд и мек сняг,/ за лед е ясно, че не се препоръчва /, има ли проблем с баланса, шумни ли са ? Постоянно ходя за риба, лятото и с лодка, така, че ще има от всичко асфалт, пясък, хубава лепкава кал Цената е добра и е по джоба ми. Ако има някой впечатление нека сподели.
    Аз карам точно с тези. Търкалям ги на Диско 1 300 TDI. Ще отговоря по реда на въпросите ти.

    1. Сухо - асфалт и черно са безгрижни.
    2. Мокро - на асфалт просто карам с малко повече внимание, но като цяло без проблем.
    3. Твърд сняг - ако приемем, че твърд сняг е снега отъпкан от снегорин върху асфалта то поведението им е повече от отвратително. Губят лесно сцепление и общо взето няма какво да направиш освен да чакаш да го получат в някакъв момент преди да си се наврял в хендека. Междувременно си стискаш топките и се молиш сцеплението да се появи по-скоро.
    4. Мек сняг - имам го като сняг неотъпкан върху черно. Тук вече са добре и нямам забележки, демек доволен съм
    5. Пясък - Понеже гумата не е кой знае колко агресивна, ако имаш усет и най-вече мяра на десния крак ще ти свършат работа да пуснеш лодката в гьола без да се окопаеш.
    6. При мен на алуминиеви джанти отнесоха доволно количество олово, но не бият и не усещам дебаланс при всички скорости, които мога да вдигна.
    7. Да шумят, но лично мен не ме дразнят. Жената малко измрънква от време на време, че и бучат, но това май е свързано с някои явления при жените веднъж месечно.
    8. Лепкава кал - е тук вече всичко е много относително. Зависи от джипа и най-вече от мотора му (мощен или не), от акъла на задкормилното устройство, от тежеста на десния му крак и куп други фактори. Да кажем, че до сега от където е трябвало да мина съм минал, но забелязвам, че моите гуми се чистят малко по-трудно от тези на някои колеги при едни и същи условия, джипки и двигатели. За сериозен тежък оффроуд категорично не стават.

    П.П. Забравих да кажа, размера ми е 245/75/16. На какъв джип искаш да ги сложиш?
    Последно редактирано от Жоро Танев; 22-02-17, 23:19.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

      Потвърждавам горното , а за "хубавата" кал - ...е това са ...





      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2657-2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5744035

      Коментар


      • #4
        От: SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        Аз карам точно с тези. Търкалям ги на Диско 1 300 TDI. Ще отговоря по реда на въпросите ти.
        ..........................
        3. Твърд сняг - ако приемем, че твърд сняг е снега отъпкан от снегорин върху асфалта то поведението им е повече от отвратително. Губят лесно сцепление и общо взето няма какво да направиш освен да чакаш да го получат в някакъв момент преди да си се наврял в хендека. Междувременно си стискаш топките и се молиш сцеплението да се появи по-скоро.
        ..........................
        8. Лепкава кал - е тук вече всичко е много относително. Зависи от джипа и най-вече от мотора му (мощен или не), от акъла на задкормилното устройство, от тежеста на десния му крак и куп други фактори. Да кажем, че до сега от където е трябвало да мина съм минал, но забелязвам, че моите гуми се чистят малко по-трудно от тези на някои колеги при едни и същи условия, джипки и двигатели. За сериозен тежък оффроуд категорично не стават.

        П.П. Забравих да кажа, размера ми е 245/75/16. На какъв джип искаш да ги сложиш?
        Благодаря за изчерпателния отговор. Ще ги търкалям на Гранд Витара 2,5 V6 144 коня 1999 г. Спрял съм се на размер 215/75 R16 / по мои сметки това е максимума без фланци и лифт /
        В крайна сметка "пълно щастие няма", зимата изкарах с едни Континентал крос контакт уинтър с DOT 2708, едва ли положението би било по-зле, важното е да се съберат възможно повече " - " и " + " за да можем и ние с бюджетните възможности да се опитаме да извлечем максимума от ситуацията. Иначе дилемата е между Силвърстона и гумите от предходната тема Gripmax AT като е важно да отбележим , че цената и на двата модела е с около 40% по ниска от "именитите" им събратя. Дано да е полезна дискусията
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #5
          От: SILVERSTONE MT 117 EX 103Q

          Не знам. За мен лично положението беше на истина зле. Това ме накара да се разтърся за вериги, но в крайна сметка реших, че ще си купя чисто зимни гуми за зимата. Вече си намерих джанти за целта и до следващата зима ще си купя и гуми. Предишната ми джипка беше Фероза и тя беше също с кални гуми на Максис (като шарка почти същото като Сълвърстона), но никога с него не съм се парзалял така, както с Диското. Но това е нормално с оглед на различното тегло на джете джипки.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X