Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

    Моля помагайте!!! След покупката на ново внос се оказах със скапан двигател. Заминал колянов вал и пробив/смесва масло с антифриз/. Та сега търся двигател. Ако някой има идея от къде мога да намеря моля да помага. Колата е Хундай Санта Фе 1 , 2003г. , 2.7,V6,173к.с. автоматик.

  • #2
    От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

    Ако беше почел тук преди покупката, нямаше да я има тая тема, а двигател - в бг няма да намериш, освен от някое купе 2.7!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Ако беше почел тук преди покупката, нямаше да я има тая тема, а двигател - в бг няма да намериш, освен от някое купе 2.7!
      Само да ви попитам -КАК и по КАКЪВ начин точно помагате тук на човек който е явно и ясно като бял ден... в голяма нужда как да си реши проблема?!? А той хич не е малък и дребнав...
      Такива като теб под път и над път у нас по специализираните форуми да ги ринеш с лопата! Съжалявам да го кажа но е точно така и тук с риск да прозвучи като заяждане.

      Коментар


      • #4
        От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

        Коляновият вал колко е заминал? Нов колко струва? Какулация за сервизирането на този двиател правиха ли Ви?
        Тези двигатели наистина са редки и да се намери ще е адски скъп и пак не се знае дали няма да стане същата работа.

        Коментар


        • #5
          От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

          Колянов вал може да се намери за около 800лв. нов, но ремонта излиза над 2000лв. Какъв е пробива? Ако е пробит блока по-добре е да намериш някой да ти каже какъв двигател от друга марка става в коша. Тия корейци не издържат на нашите масла май. Нещо не им понася. И мето Соренто в момента е в сервиз със същите симптоми.

          Коментар


          • #6
            От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

            Е как тогава чисто нови таксита от тази марка + КИЯ изкарват на газ 800 000км 90% само здраво градско софийско?
            Без да имат никакви проблеми със двигателя?

            Проблема идва от това,че тук купуваме боклуците на Европа ....
            И още преди първата смяна на маслата са изтропали.....?

            Коментар


            • #7
              От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Проблема идва от това,че тук купуваме боклуците на Европа ....
              И още преди първата смяна на маслата са изтропали.....?
              Което ще рече -над 90 процента с нереални(превъртени) километражи и лъснати(освежени) колкото да хванат окото на човек, който е готов да даде малко по-голяма сума от тези за които масово се купуват автомобили в България до 6-7 000лв.

              Коментар


              • #8
                От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                Ще рече, че като погледнеш колко струва такъв автомобил в чужбина на нормални километри и от първи собственик, ти става ясно, че твоят са ти го докарали от някоя автоморга и са позамаскирали проблемите. Това е. И това са минимум 90% от вноса на втора ръка тук, на автомобили до 10-15 бона. Търси се някой счупен или ръждясал. Тук се поомагьсва и се продава.
                Лошото е, че ако внесат нещо нормално, купено от първи собственик, с ясно история и на малко километри - няма кой да го купи, защото е почти на двойна цена.
                Тоя скрап дето го купуваме си го търсим сами.

                Ако ремонта е 2000лв., аз бих го ремонтирал.

                Коментар


                • #9
                  От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                  В всеки един произволен град в Бг,в един квартал има поне по 4-5 гаражни автомобилни майстори......В големите са с една 0 отзад. Не е случайно!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                    Ако ремонта е 2000лв., аз бих го ремонтирал.
                    Тези 2000лв, трябва да ги имаш най-малко за джобни след покупката, АКО искаш всичко да ти е наред най-малко и колата да ти е сигурна -поне с такава нагласа съм останал аз. Имаш 4 нови гуми(които може да се наложи още с покупката да купиш), смяна на накладки + дискове -дочух че в провинцията се стигало и до смяна на накладките от автоджамбазина преди продажба... + куп други неща които може да искат смяна. За останалите неща за съжаление си прав!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                      Колега, доста кофти ситуация..ама явно не е поддържан преди като хората.
                      Аз съм със същия мотор (за момента е перфектен, и се надявам да не се стига някога до сходен проблем, но се поддържа добре). Но имах други ядове с колата (раздатка и диференциал, компресор) и търсих доста, но и в БГ някъде около Габрово има автоморга и внасят доста джипки 90% са английски и може да питаш за двигател там, и да ти кажат някаква цена, и да си направиш сметка. Там имат по 4-5 броя V6 2.7 , че масово иначе по моргите са все дизеляци. Studio 111 май се водят като фирма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                        Колега, искрени съболезнования! Сега на въпроса - аз го ядох същия преди 1 година. Превъртя ми биелен лагер и коляновия вал прескочи дори 2-ри ремонт. Отделно, майсторите казаха, че тези валове и без това са много "изпилени" и ако се престържат на 2-ри ремонт може и да се счупи, като го напънеш малко повече. Аз също търсих цял двигател, но не намерих. Не намерих и колянов вал по моргите, където имаха двигатели на части - наистина е рядък този мотор. Купих нов колянов вал от магазин КОЛОС, смених всички сегменти, лагери основни + биелни + 1 биела ми беше прецакана. Общо около 1000 лв. само за части. Ако нещо друго те интересува - питай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Санта Фе 1 , 2.7, V6, 173к.с.

                          Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                          Ще рече, че като погледнеш колко струва такъв автомобил в чужбина на нормални километри и от първи собственик, ти става ясно, че твоят са ти го докарали от някоя автоморга и са позамаскирали проблемите. Това е. И това са минимум 90% от вноса на втора ръка тук, на автомобили до 10-15 бона. Търси се някой счупен или ръждясал. Тук се поомагьсва и се продава.
                          Лошото е, че ако внесат нещо нормално, купено от първи собственик, с ясно история и на малко километри - няма кой да го купи, защото е почти на двойна цена.
                          Тоя скрап дето го купуваме си го търсим сами.

                          Ако ремонта е 2000лв., аз бих го ремонтирал.
                          Общо взето е така, но моето Санта фе си го взех от автокъща, италиански внос и досега съм сменял само масло и филтри. Случих на италиянец, преди 10000 км имаше фактура че е сменил масла, ремъци и ролки. Пък преди 5-6 години купих едно Дайхатсу Териос от втори собственик в България, предполага се че е поддържал колата. Но се оказа че гори 1л масло на 1000км. Ремонтирах си го сам на село в гаража и досега го карам и гази калта към реки и язовири.
                          На колегата, темата е малко стара но, предполагам че двигателя е прегрял, пробив какво има предвид, може да е от гарнитурата на главата, пък колянов вал и др. може да потърси в e-bay. Аз съм купувал от там нови части на половината от цената в България.
                          Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X