Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа за маслото за Терано 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампа за маслото за Терано 3.0

    Здравейте.От известно време при стартиране на мотора ми светва лампата за маслото и при гасене на мотора и отново стартиране угасва.Джипа има масло.Преди около 500-600 километра сменявах масло и оттогава не съм доливал,проверявам го с щеката и от тогава маслото не е мръднало даже е малко повече от нормата.Мисля,че може датчика да се е скапал.Става дума за Terrano ZD30DDTI,за което четох някъде че било с два такива датчика.Дайте мнение по въпроса.Благодаря предварително.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

  • #2
    От: Лампа за маслото за Терано 3.0

    И моя като го взе беше така, смени датчиците и се оправи. Два са, един отляво и един отдясно на мотора. Не знам дали проблема е бил от единия или от другия или от двата, но аз ги смених и двата и от тогава няма проблем. Струваха около 10лв.

    Коментар


    • #3
      От: Лампа за маслото за Терано 3.0

      При мен бе този до стартера за 5 мин. работа. Другия е до масления филтър.
      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
      www.kamino92.com

      Коментар


      • #4
        От: Лампа за маслото за Терано 3.0

        колеги при мен е същото,днес майстора ми каза че помпата работила с 5 атмосвери налягане на място а трабвало да е 3 (високо налягане) споре него можело някакъв клапан да е заседнал.Даъте съвет какво и как да тестваме преди да преминим към покупки на нови части.

        Коментар


        • #5
          От: Лампа за маслото за Терано 3.0

          Здравейте колеги.
          Трябва ми мнението на човек с опит в карането на Терано 3,0 тди.
          Въпросът ми към Вас е,чувате ли при отнемане на газта,примерно при превключване на предавките звук от разтоварване на турбото.При мен се чува едва доловимо,но се чува и ушите ми са все там.Също при ускорение,ако подавам плавно газ чувам свистене от към въздушния филтър,което при рязко подаване на газ не е доловимо,може би защото превес взима звукът от двигателя.
          Благодаря предварително.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: Лампа за маслото за Терано 3.0

            При мен не се чува такъв звук. Имаш ли катализатор, ако е махнат може да ги има този звук?

            Коментар


            • #7
              От: Лампа за маслото за Терано 3.0

              Катализаторът стои,запушихме ЕГР,колегата Nisan_1978,ми каза,че и при него се чувало леко,понякога разтоварването.Явно ще трябва да покарам и друг такъв,за са сравня.Някой ако се сеща за добри диагностици по турбокомпресори в Пловдив да казва
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #8
                От: Лампа за маслото за Терано 3.0

                Щом върви нормално няма смисъл да го пипаш, по скоро огледай да пропуски по турбо пътищата - може от това да е свистенето.

                Коментар


                • #9
                  От: Лампа за маслото за Терано 3.0

                  Да,явно си внушавам,колега със същото Терано сподели,че и при него се чува слабо разтоварване при рязко отнемане на газта,за което му благодаря.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X