Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 200 Tdi, луфт на волана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 200 Tdi, луфт на волана.

    Здравейте колеги,от скоро съм собственик на дискавъри 200тди. Имам проблем и търся съвет. Имам голям луфт на волана,отремонтирана е хидравличната помпа, каретата нямат луфт ,секторната кутия е укрепена добре. Като движа кормилната щанга виждам че луфта е в секторната,но майстора не ще да обере луфта от винта за тази цел. Казва че може да ми блокира хидравликата. Добре де защо тогава е монтиран този винт,като при жигула или москал.

  • #2
    От: Диско -200тди, луфт на волана.

    Зависи на кое му викаш голям луфт , аз такъв луфт имах, че като казах на монтьора да направи едно кръгче той се отказа на 15-тия метър а не бяхме стигнали до шимито още . За 300тди иде реч.Ще му свикнеш .
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #3
      От: Диско -200тди, луфт на волана.

      Няма нищо нормално в такъв луфт и не е нужно да се свиква с него - може да бъде направо опасно. Ако луфта наистина е в кормилната кутия се обира от имбусния болт, законтрен с гайка. Правилната процедура е разкачане на кормилната щанга от хебела, волана се центрира и се обира луфта докато престане да хлопа хебела. Да не се престараваш. Важно е когато волана е центриран и кормилната кутия да е в центъра - в центъра луфта винаги е най-малък, при завиване се увеличава. Хубаво е някой, кпйто разбира да я погледне.

      Коментар


      • #4
        От: Диско -200тди, луфт на волана.

        Благодаря много за отговора,ще опитам и ще пиша. Поздрави.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X