Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива - загадъчен проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада Нива - загадъчен проблем

    при опит да запаля - никаква реакция - помпата за горивото не се чува да работи и предполагам това забранява и стартера.Само лампата "внимание" светва Проверил съм предпазителите, свалих блока за управление - сухичък, въобще не се навлажнявал. Смятам, че енякой тъп датчик или реле - на някого ако му се случвало - да подскаже нещо.

  • #2
    От: Лада Нива - загадъчен проблем

    Аларма има ли?

    Коментар


    • #3
      От: Лада Нива - загадъчен проблем

      Само да не се окажа лош пророк но при мен се оказа компютъра въпреки, че също бе сух и неопетнен.

      Коментар


      • #4
        От: Лада Нива - загадъчен проблем

        Поради ред причини и при мен се случи.Газаджията ми беше сложил реле.При всяко гасене,през релето спираше тока към комп.,за да чисти грешките от газта.Помня,че беше прекъснал червен кабел през релето.Изгоря бобината на релето-същите симптоми.Съединих черв.проводник-O.K.Общо взето липса на ток към комп.Това от мен.Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Лада Нива - загадъчен проблем

          Човече, няма да излезе тук нищо което пишеш на латиница

          Коментар


          • #6
            От: Лада Нива - загадъчен проблем

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Човече, няма да излезе тук нищо което пишеш на латиница
            да-има-аларма

            Коментар


            • #7
              От: Лада Нива - загадъчен проблем

              а това реле какво представлява

              Коментар


              • #8
                От: Лада Нива - загадъчен проблем

                То не е заводско,слагано е после с газта.Просто,след гасене прекъсва(по черв.кабел)захранването към комп.И така се чистят грешките от ламбда сонлата,натрупани от газта.Свали кората,ще се види черв.проводник,влизащ в комп.Дай на контакт и виж има ли напрежение.Ако няма,ел.схемата,и по веригата.Имам бегли спомени,че роля играе и контактният ключ.А ако има напрежение-при майстор.Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Лада Нива - загадъчен проблем

                  Първоначално публикуван от ddddkkkk Преглед на мнение
                  да-има-аларма
                  Ами махни я.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лада Нива - загадъчен проблем

                    Ако я бутнеш напред назад малко. Само да се поразклати по 2-3 см, не повече и опиташ? При всички нови лади го има този странен проблем. Ако не запали според мен ти е луднал имобилайзера на алармата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лада Нива - загадъчен проблем

                      благодаря за сьветите ще пробвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лада Нива - загадъчен проблем

                        Тази червена лампа "внимание" свети когато при работещ двигател се опиташ да завъртиш на стартер, като тази верига блокира включването на стартера, проблема може да е някъде по тези връзки.От друга страна когато дадеш на контакт трябва бензиновата помпа да се включи за малко ,а след като запали двигателя работата и се поддържа от импулсите които идват от датчиците от двигателя. Може да пробваш за запалиш на бутане, ако не стане ,наистина може би проблема е в компютъра или в имобилайзера.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X