Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С ферибот до Италия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С ферибот до Италия.

    Да опитам отново - при предварително точно планиране и плащане
    София -Рим- 20Е самолет- кацаш отпочинал 3ч,
    1 Нощувка 100Е - airbnb- апартамент с баня и кухня
    Влак Рим -Флоренция https://www.italiarail.com/pages/rou...me-to-florence 1.30ч. отпочинал -15-20Е
    Нощувка -1-2
    Флоренция -Милано https://www.italiarail.com/pages/rou...rence-to-milan 1.40ч отпочинал -15-20Е
    нощувка 1
    Милано -Венеция https://www.italiarail.com/pages/routes/venice-to-milan 2,30ч бавно досадно 20Е
    може и без спане- няма какво толкова да се види-
    Самолет Венция -София-20Е
    Транспорт 100Е+ градски ~30Е 130Е За 1 човек ( цената за двама е колкото ферибота)
    Спане 300-400Е (къмпинга също се плаща, а в апартамента имаш баня климатик кухня тв...) за семейство 3-4ч
    3ч 6-700Е - колкото ще платиш
    Влаковете в ЕС са доста удобни- примерно можеш да се откажеш от Венеция, и от Милано -да отидеш в Женева - 93$ 4ч
    има варянт за карти, но там някой който е по запознат да пише

    PP 40$ кушетка Милано -Париж
    Последно редактирано от biol; 25-02-17, 22:03.

    Коментар


    • #32
      От: С ферибот до Италия.

      Със самолет съм ходил на екскурзии, но се губи връзката м/у отделните посетени места и ми е много неприятно това редене на опашки, чекиране, седене в залата за заминаващи, отиване към самолета, летене, слизане, чакане на багаж, мъкнене на багажа и товарене в таксита, метро, влакове и автобуси, настаняване в хотели, бързане, гонене на график.... по-ми е добре да си ходя на работа.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: С ферибот до Италия.

        И да и не.
        Всичко зависи от времето което си отделил.
        Пример - Флоренция можеш да я разгледаш за 1 ден, добро време е 2 дни. Но да усетиш истински града, започваш на 3 ден.
        Рим 1 ден, останалото е загуба на време, освен ако не отидеш на стадиона.
        Милано - 1 ден за града и 1 ден за магазините ,
        Париж -като Флоренция от третия ден.
        С кемпер Италия май не е много удобна, по крайбрежието да, но из историческите градове , незнам определено не можеш да влезеш вътре. Трябва да търсиш място за паркиране, после градски транспорт.
        За бързането съм съгласен, но всичко зависи от планирането, не е необходимо да се посетят много места .
        В Флоренция бях 3нощувки - почти 5 дни, апартамента ни беше на 3мин от Санта Мария дел Фиоре. Имаш възможност рано сутрин да излезеш на кафе- преди да са дошли туристите, след това един два музея и катедрали, почивка и вечер излизаш на разходка и вечеря.
        Ако го правиш с кемпера трябва да си отделиш 1 месец и камара пари.
        Отделно италианските влакове са много бързи, примерите който съм дал са за 1.3ч и 20Е , ако караш с кемпера по магистралите само таксите ще са ти толкова и ще ти е необходимо 5-6ч , а извън 10ч

        Коментар


        • #34
          От: С ферибот до Италия.

          Защо два кемпер стопа ги смяташ 100евро ?
          По пътя имаш достатъчно големи и хубави бензиностанции на които можеш да спиш безплатно.Миналата година обиколих Италия,Франция,Швейцария и Германия по скъп къмпинг от 30евро за 24часа не съм плащал като масово варираха от 12-15евро на денонощия.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #35
            От: С ферибот до Италия.

            Как се разглежда Италия с кемпер? Колко пари ти излезе и колко дни.
            Паркираш кемпера на бензиностанция? след това с джипа паркираш в покрайнините на града и с градски транспорт до центъра.

            Единственото прекрасно е вечер да спреш някъде из хълмовете на тоскана да гледаш залеза над лозята и да пиеш вино.

            Интересно ми е с кемпер колко време взимаш Рим -Флоренция и колко са таксите по магистралата
            Реис е 5-6ч влак 1.3ч и то оставя в центъра

            Коментар


            • #36
              От: С ферибот до Италия.

              Във всеки град си има дали ще е къмпинг или кемпер стоп но ги има.В южна италия още не съм обикалял.За кемпери забрана няма все още да си обикаляш в градовете.За бензиностанциите ги ползвам да спя когато се налага като се предвижвам от точка А до точка Б.В Бавария и по точно в Гармиш партен кирхен ме изненадоха като към цената на къмпинга ми дадоха билети за градския транспорт за деня.Париж го разгледах центъра като успях да си паркирам кемпера в близък жилищен квартал безплатно.Имайте предвит че по Европа се ползват страшно много кемпери и каравани и всичко е много уредено и така е нагласено че удобства с транспорт и предвижване не липсват.За пари не ми се говори не водя точна статистика .Екскурзията винаги ми е импровизирана без точен план и резервации.Само началото е винаги ясно посоката е Милано имам дъщеря там която тябва да я взема.От там на сетне сядаме на масата и решаваме кой на къде му се ходи.И така на следващата си нощувка рвшаваме на къде.В рамките на две седмици.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #37
                От: С ферибот до Италия.

                Минах през Македония и Албания. Разтоварихме се на Бари. С бавна обиколка се разходихме по крайбрежието. А днес бяхме в Scilla. Утре ще пробваме Сицилия, с обществен транпорт. Кемпера ще почива.
                След Таормина и Етна дайте идеи какво да гледаме.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: С ферибот до Италия.

                  Екстра, колега!
                  Освен да чакаме по-подробен разказ и снимки...
                  SUZUKI V-STROM 1000
                  Jeep Cherokee 2.5CRD
                  TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                  о889 525 о74 - Владо

                  Коментар


                  • #39
                    От: С ферибот до Италия.

                    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                    Екстра, колега!
                    Освен да чакаме по-подробен разказ и снимки...
                    Да, а от къде снимки, като не знам накъде да ходя и какви забележителности да търся.
                    За сега установихме, че храната е много вкусна и бялото вино е прекрасно.
                    За Етна лифта не работеше, а и да работеше не ни бяха останали време и сили да щурмуваме върха.
                    Сега спряхме на магистралата след Козенца и утре ще обикаляме Салерно. А после Амалфи.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: С ферибот до Италия.

                      Имам спешен въпрос:
                      Има ли ферибот от Анкона към Хърватска в този сезон и през кои дни от седмицата пътува?
                      С тези сайтове за ферита не мога да се оправя и не мога да намеря тел. да питам.
                      Пътувам с кемпер дълъг 7.20м и висок 2,80.
                      Плана ми е да съм на 07.03.17 на пристанището на Анкона.
                      МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: С ферибот до Италия.

                        http://www.jadrolinija.hr/en/schedul...31792/04032017
                        Three witches watch three Swatch watches.
                        Which witch watch which Swatch watch?

                        Коментар


                        • #42
                          От: С ферибот до Италия.

                          Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                          Много благодаря за линка.

                          Спести ми път и време.
                          Цената за 2-ма пътници и кемпер е 500 лв., но не ме устройва. Спестява само 320 км, защото като се разтоваря Сплит трябва да мина и през Загреб, тъй като не ми се минава през Босна и Херцеговина.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: С ферибот до Италия.

                            http://www.croatiaferries.com/ancona-ferry-port.htm

                            Според този сайт има лодки Анкона - хърватска. Трябва само да си харесаш дестинация и дата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: С ферибот до Италия.

                              Да не търсиш на италианската карта Флоренция

                              Не ке найдеш....

                              Там и викат Фиренце...и некои други дребни такива


                              Е приятно пътуване не съм бил в Италия от 98г.

                              Една от най красивите държави от тези в които съм бил....

                              Качи некоя снимчица
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #45
                                От: С ферибот до Италия.

                                Ще отворя нова тема малко ще разказвам, че забравих къде съм бил, много красиво, но голямо обикаляне.
                                Ако се справя ще кача и снимки.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X