Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С ферибот до Италия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С ферибот до Италия.

    Ще пътуваме за удоволствие и с кемпер. Но не ми е ясно как се "къмпингува" на ферибот. Мъчих се да чета от разни онлайн сайтове, но не можах да "чекна" "къмпинг" при онлйн резервация на билет. Цените бяха нещо от рода на 70-80 евро за 1 възрастен и около 100 евро за кемпера.
    Как да се докопам до такива "тънки" цени каквито пишат колегите и то извън сезона?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: С ферибот до Италия.

      Ааа, с кемпер е друга работа! Някои от компаниите (ама кои - нямам представа сега - трябва търсене) предлагат открити "паркинги" на по-високите палуби за кемперите и пътуващите с тях с постоянен достъп (защото, както може би ти стана ясно, долните палуби, където са коли/мотори/камиони се заключват и херметизират). Там си има удобства за къмпиране - ток, вода...
      Не съм ползвал такива екстри - само съм ги гледал и завиждал...
      Хубавото (може обаче и да има трудности, заради това...) е че сте избрали low season.
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • #18
        От: С ферибот до Италия.

        Не на всички кораби има опция за къмпиране на борда. Зависи си от кораба. Наистина трябва да има открита палуба, а не всички имат. В трюмовете е шумно и вонливо и не се допускат пътници по време на пътуването. Дори след акостиране, се допускат само щофьорите, ако и често да се нарушава това правило.
        Затова, компанията която обслужва определена линия има или няма подобна опция, в зависимост от корабите с които разполага.
        Трябва да се има предвид и че корабите които обслужват тези линии, не са круизни кораби и основната им функция е да поберат 300 тира и сто коли.
        Не знам цените за кемпер, щото има различни категории според габарити и обем, но ако наистина на пътник е по 70-80 евро за да "къмпингува" в собствения си кемпер, то по-скоро бих къмпингувал със спален чувал, където и да е на кораба за 10 евро, оставяйки кемпера в трюма.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: С ферибот до Италия.

          Не, 80 евро е за пътник с место на "дек"-а без "къмпинг".
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: С ферибот до Италия.

            Не знам защо се буташ по фериботите, кемпера се таксува по-скъпо принципно, ще дадеш 400 лева в една посока заедно с пасажерите...Карай си като човек Сърбия-Хърватия-Словения-Италия, поспри тук там, има какво да се види, ако искаш слез до морето в Хърватска и така...Остави Гърция за отделно пътуване..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: С ферибот до Италия.

              Къде ги намирате тия цени?
              Аз като търся, за двама души с кола, през март, Игуменица-Бриндизи, без кабина, излиза почти 300 евра в двете посоки.
              50 евра кола, 40 на човек ...
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #22
                От: С ферибот до Италия.

                Ето Игуменица - Бари- еднопосочен- кемпер и двама души без кабина, -173 евро, най-евтините легла са още 133, 9 часа път , попълват се полетата и сметката излиза :

                http://booking.anek-superfast.com/html/ob_step2.jsp
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: С ферибот до Италия.

                  Ако има пари за харчене и мерак за фери защо не.
                  Иначе Дани каза правилния маршрут.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: С ферибот до Италия.

                    И до Игуменица пътя е половината за кадето си тръгнал като сложиш пътните до там + ферибота и като пари излиза горе доло същото.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: С ферибот до Италия.

                      Не заменя обаче селския пазар под двореца в Любляна и още куп други кефове по никакъв начин.
                      Иначе ферита бол, ама се е едно- вятър яко и клатене, освен ако не си фен на духането и клатенето.
                      Пък и в Игуменица освен големия пристанищен плац друго няма, всъщност има - изхода за магистралата.
                      Бари - кеф голям, Столипиново и Факултета цузамен , заедно.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: С ферибот до Италия.

                        Аз пък съм фен на феритата.. спален чувал, шалте, раница храна/пиене, 2 хубави книжки ( или една по-дебела ) и пристигаш отпочинал в Италия .
                        Магистралата ми е много по-скучна и изморителна.
                        Между другото, за който още не е разбрал - феритата вече не акостират на пристанището във Венеция, а във Фусина.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С ферибот до Италия.

                          Чувал съм , че имало разклонения и отбивки от магистралите.
                          Пък после хотели, мотели, къмпинги.
                          Ама само съм чувал де.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #28
                            От: С ферибот до Италия.

                            Ако е тръгнато за "навиване на километри" и конкретна работа в крайна точка, разбирам ферито...Иначе с екскурзионна цел не виждам умност..,а и Бари е Бейрут в момента от към мангали...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              От: С ферибот до Италия.

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              Аз пък съм фен на феритата.. спален чувал, шалте, раница храна/пиене, 2 хубави книжки ( или една по-дебела ) и пристигаш отпочинал в Италия .
                              Магистралата ми е много по-скучна и изморителна.
                              Между другото, за който още не е разбрал - феритата вече не акостират на пристанището във Венеция, а във Фусина.
                              Колегата спомена че ще пътува с кемпер!Няма смисъл да говорим за умора.Освен ако е решил да не спира.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #30
                                От: С ферибот до Италия.

                                Прочетох, осмислих и сметнах двата варианта за пътуване.
                                Първоначалната ми идея беше да стигна до Бриндизи с фери и да обиколя цяла италия и да се прибера през Австрия.
                                Вариант фери ще ми струва 125 литра гориво до Игуменица,-150 евро, около 10 Е пътни такси, фери 293 евро. Разстоянието ще премина за 13 часа до ферито още 8 часа е равно на 455 евро и 21 часа. Може да е малко, но ще съм нахранен и отпочинал като слезна от ферито.
                                Вариант на ход ще ми струва 325 литра гориво -390 евро пътни такси и винетка около 210 евро. 2 кемпер стопа-100 Е. Разстоянието ще премина за 30 часа и ще направя още 2 нощувки по 8 часа или общо 700 евро и 46 часа. Ще бъда уморен и ще се нуждая веднага от нощувка.
                                Резюме: фери-1 денонощие и 455 евро и мога да пътувам
                                на ход 2 денонощия и 700 евро и пак се нуждая от почивка.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X