Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно питане относно маслата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едно питане относно маслата

    Здравейте , колеги!
    Чета в нета и не мога да намеря , каква е разликата между маслата за АТВ и мотоциклет? Все си мисля, че няма разлика, но реших да питам, тъй като тук има много запознати колеги.Питам, тъй като , когато търся масла за мотора си, ми пъкшат и такива за АТВ-ве. По-добри ли са от маслата за мотор или са едни и същи?
    Поздрави!

  • #2
    От: Едно питане относно маслата

    Все са мазни.

    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
    ...ми пъкшат и такива за АТВ-ве....
    Това не го разбрах.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Едно питане относно маслата

      В повечето случаи АТВ-тата са с мотоциклетни двигатели , в останалите са на базата на мотоциклетни двигатели.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Едно питане относно маслата

        [QUOTE=Вива ViRuS4eto;3112716]Все са мазни.



        Това не го разбрах.[/QU ]
        Излизат , имах предвид.

        Коментар


        • #5
          От: Едно питане относно маслата

          Няма ли си някакви спецификации въпросното АТВ, с какво да се кара? По вид, клас и други детайли на маслото ще се намерят различни аналози.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: Едно питане относно маслата

            Погледни си упътването на мотора и виж с какво масло трябва да се кара,ако нямаш такова в нета има информация за всичко,обърни внимание не само на вискозитета но и на останалата информация за типа масло и сертификати,за да си спокоен спазвай препоръчаното,марката може и да е друга.
            Поздрави
            Kawasaki GTR 1400

            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

            Коментар


            • #7
              От: Едно питане относно маслата

              В спецификацията най вероятно пише 10W40 или има табличка за избор на вискозитет според околната температура.
              Не виждам причина мотоциклетно масло да не става за АТВ. За автомобилни масла на мотоциклет виждам причини да не се прилагат при "мокър съединител" но само няколко вида масла със съдържалието на молибденов дисулфид.

              Коментар


              • #8
                От: Едно питане относно маслата

                Не е точно така и зависи от АТВ-то, ако е с ръчен съединител и скорости, като на мотор(АТВ-тата на КТМ например) маслото е същото като на аналогичният мотоциклет със същият двигател, разликата в двата двигателя е че при АТВ-то вместо 6-а има задна, и някой дребнички промени. Въпросът е че и двата мотора са с многодисков съединител в маслена баня, за който в маслото има добавки. Ако двигателят е с вариатор маслото обикаля между коляновият вал и главата, та е важно да е мазно.

                Коментар


                • #9
                  От: Едно питане относно маслата

                  Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                  Ако двигателят е с вариатор маслото обикаля между коляновият вал и главата, та е важно да е мазно.
                  Другото постно ли е
                  При тези с вариатор може да се ползват масла за скутер, както и автомобилни - там няма съединител в маслена баня и скоростна кутия, която да се маже от същото масло.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Едно питане относно маслата

                    Е нали и аз това казвам, за вариаторните мотори важното е да има мазняк, дали ще е за скутер, кола, М10Д, олио от фритюрника всеки си решава. За двигател със съединител в маслена баня е хубаво да има молибден и/или кой знае още какви добавки заради феродото, не че мотора няма да върви и да превключва скоростите и с гореизброените, не че историята не познава и такива случаи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Едно питане относно маслата

                      Здравейте!
                      Колеги, ясно ми е за какво става на въпрос във вътрешността на едно АТВ или един мотоциклет, на който съединителя е в маслена баня.Просто ми направи впечатление, че маслата за атв(които винаги са обозначени за АТВ) са с визкозитет 10w40 или 5w40. А и точно това означение, че е специално за АТВ, ме заинтригува. Каква според много хора е точната разлика, т.е. по-големи натоварвания ли издържа, по-високи температури ли, по -големи пробези или и аз не знам?
                      Точно това ми направи впечатление, че след като едно АТВ има същия двигател като на мотоциклета, не може ли да си се ползва мото масло, а не специалното АТВ масло?!
                      Все си мисля, че всичко е свързано с маркетинг, но все някой ще знае нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Едно питане относно маслата

                        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                        Е нали и аз това казвам, за вариаторните мотори важното е да има мазняк, дали ще е за скутер, кола, М10Д, олио от фритюрника всеки си решава. За двигател със съединител в маслена баня е хубаво да има молибден и/или кой знае още какви добавки заради феродото, не че мотора няма да върви и да превключва скоростите и с гореизброените, не че историята не познава и такива случаи
                        Сложи молибден на мокър съединител и ще получиш автоматик
                        Заради феродото в маслото трябва да няма никакви energy save добавки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Едно питане относно маслата

                          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                          Здравейте!
                          Колеги, ясно ми е за какво става на въпрос във вътрешността на едно АТВ или един мотоциклет, на който съединителя е в маслена баня.Просто ми направи впечатление, че маслата за атв(които винаги са обозначени за АТВ) са с визкозитет 10w40 или 5w40. А и точно това означение, че е специално за АТВ, ме заинтригува. Каква според много хора е точната разлика, т.е. по-големи натоварвания ли издържа, по-високи температури ли, по -големи пробези или и аз не знам?
                          Точно това ми направи впечатление, че след като едно АТВ има същия двигател като на мотоциклета, не може ли да си се ползва мото масло, а не специалното АТВ масло?!
                          Все си мисля, че всичко е свързано с маркетинг, но все някой ще знае нещо.
                          Препоръчват се различни масла и заради различната експлоатация на двигателите, а от там и различно натоварване! Бях пуснал тук в друга тема за масла една търсачка за масла на моторекс, та там може да се види какви масла се препоръчват за един и същи двигател но монтиран на различни МПС-та. Примерно двигателя на моя мотор ямаха xtz660 се монтира и на атв раптор и на шосеен szr660, и на още няколко дори различни марки мотоциклети, та интересно е да се види че се препоръчват понякога и различни масла макар и от една марка! Аз лично отдавна спрях да се допитвам до разни доморасли гаражни специалисти и черпя нужните ми знания от такива търсачки и материали написани от истински професионалисти и съм в пъти по доволен от преди.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Едно питане относно маслата

                            Здравейте, може ли да дадете мнение за REPSOL и по-скоро съществените разлики между
                            REPSOL ELITE COMPETICION 5W40
                            REPSOL ELITE TDI 5W40

                            Коментар


                            • #15
                              От: Едно питане относно маслата

                              Ако имаш мотоциклет с дизелов двигател ти трябва второто.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X