Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

    Здравейте
    Решил съм да си купя някаква джипка, която ще се ползва ежедневно да ходя до работа с нея. Разбира се ще искам да се калям и да ходя по нивите да "спортувам" умерено. Проблема за да искам джип идва от това, че живея леко извън големия град и в зимните дни се случва да няма път от снеговалежи. До сега съм се справял с едно Quattro, но там ми писна да правя брони, ножове и да "увисвам" по тумбак
    Както се досещате няма да е основна кола в семейството и за това бюджета е 3500-4000 максимум
    От всичко, което прочетох във форума се спрях на КИЯ Спортидж, предпочитам Терано 2, но .......
    На Кия-та се спрях заради няколко неща:
    -ЛСД
    -Бързи-бавни
    -Възможност да се повдигне прилично без много преработки
    -Цена/година на производство
    -Климатик
    -Харесва ми на външен вид (леко ми напомня на терано)
    -Сравнително евтина поддръжка(мнения от форума)
    -И др.

    Искам няколко въпроса към разбиращите/ притежаващи такъв ЖиП:
    Кой мотор да избера, бензин или дизел? (Аз предпочитам дизел)
    Кой е по-здрав,надежден и безпроблемен?
    Ако е дизел, не са ли малко 83кс.?
    Задвижването с междинен диф. ли е или муфа? (не ми е ясно кое е по-добро)

    За сега се сещам за това.
    Може да предлагате и други марки и модели, които се вписват в бюджета.

  • #2
    От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

    Има доста теми за Спортидж, касаещи специфични дефекти и проблеми. Отдели няколко часа и почети...ако изчетеш всички, вероятно ще се откажеш. Моята я купих и после започнах да чета. Задвижването е класически парт- тайм- раздатката зацепва предният мост ръчно, има бавни предавки. Дизеловите ядат около 8л./100 км. извън града и 11-12л. градско. Ако не си уличен състезател и всичко и е наред, върви нормално за такова тегло. Частите са евтини и достъпни. Гледай да не е прегрявана, провери работи ли предното-хъбовете са нефелни и оригиналните дефектират почти задължително.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

      Тераното2 също има бавни и се повдига елементарно,а и получаваш много здрав дизелов мотор.
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #4
        От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

        Защо да се откаже. Много си е добър модела. Някои хора си взеха и по втора Кия Отделно имаш 4х4 и бавни... Ако е бензин по добре 128 коня, заради климатика.

        Коментар


        • #5
          От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

          Гледай дали номера на шасито се вижда, преди да я платиш.
          Предните хъбове да работят.
          Лсд-то дали го има, че някои май нямат или е припаднало.
          Да няма шум от дифове и раздатка.
          83 кс са напълно достатъчни даже и с една идея по-големи гуми, стига да не си състезател. Извън града до 100 е съвсем нормално, за 90% от хората мощността стига и за каране по нормални черни пътища, ходене за риба и др. подобни занимания.
          Дизела има други специфични проблеми с помпата и главите, виж из раздела.

          П. С. Сашо(tiger hunter) си продаваше неговата доста изгодно, има си и цяла тема какво е правил по нея.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

            В духа на това да гледаш номера на шасито гледай и номера на двигателя. От личен опит ти го казвам Не че няма оправия, но не е приятна тръпката да го разбереш на канала в КАТ.

            Успех

            Коментар


            • #7
              От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

              С моята досега сериозни проблеми не съм имал. Има някои дребни неща за дооправяне, които без проблеми бих споделил.
              Разделям се с нея защото ми става излишна, но ще ми липсва невероятната за джип возия, както и екстрите като клима, ел стъкла огледала и прочее.
              Минавало ми е през ума да си я оставя, да я повдигна малко и да и сложа по-големи гуми, да ми е за вилата. Не ми се повтаря обаче цялата дандания както с Ферозата. А в нея съм налял толкова, че си е завинаги моя.
              На Кията ЛСД-то си и работи и ме е оставяла ококорен с проходимост в снега, макар и със старички АТ гуми.
              В талона се води без номер на двигател.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                Мой колега има дизелова от няколко години, ползва я за ежедневка, има и вила на която ходи често. Ловец е, но не ходи на лов с нея. За тези пари става, но последната година купи нова глава(в моргите няма), нещо по помпата, после гарнитура, после не помня вече какво, сега я е стегнал и я продава, май и търси 3 800, но е поочукана. Междувременно си купи за четири и нещо една на метан, доста лачена и се вози без пари.

                Коментар


                • #9
                  От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                  Нямам нищо против метана и бензин газ. Особено като разход в пари на 100. Но само при условие, че бутилката не ми е в багажника а отдолу.
                  Това, не за да хваля дизела. Просто като констатация.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                    Е, да, няма багажник. И аз не бих си го причинил или бих си купил автобокс.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Но само при условие, че бутилката не ми е в багажника а отдолу.
                      Не виждам проблем да се направи с малък бензинов резервоар и до него бутилка за газ.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #12
                        От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                        Няма проблем наистина, Но не можеш да купиш вече направена така. Останалото е инвестиция и търпение.
                        Аз го правя на Ферозата вече няколко години.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                          Не виждам проблем да се направи с малък бензинов резервоар и до него бутилка за газ.
                          При нормално каране си на газостанцията 2-3 пъти седмично...
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                            Да разбирам, че бензиновия двигател е по-добър от дизеловия. Проблема при дизела с пукането на главата, като на паджеро 2 ли е? В смисъл като консуматив се сменя/прави?
                            А като цени на ремонтите как е Кията, лагери, карета, накрайници, глави, помпи, бобини и др.?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Насоки и помощ при избор на първи джип(Кия Спортидж 1)

                              Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                              Тераното2 също има бавни и се повдига елементарно,а и получаваш много здрав дизелов мотор.
                              Остави това ,ами има и климатик даже и ЛСД има. Разликата е в само в цената и др.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X