Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна майонеза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Домашна майонеза

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    ...Реших да добавя прясно мляко към обичайната рецепта и отсипах първо от каймака.Получи се консистенция от рода на студена смес за кърпене на дупки.Утре ще пробвам с повече каймак без олио.

    Прясно мляко и сурово яйце май не е добра комбинация... Някой от химиците ще обясни защо

    П.п. Сичко наред ли е? Що те няма в темата

    Коментар


    • #17
      От: Домашна майонеза

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Прясно мляко и сурово яйце май не е добра комбинация... Някой от химиците ще обясни защо

      П.п. Сичко наред ли е? Що те няма в темата
      Я па ти,мен кило ракия не ме тепа та едно яйце.
      Между другото,обожавам каймак от току що сварено мляко без всякакви примеси.Ей така,с единия пръст направо от тенджерата.

      Коментар


      • #18
        От: Домашна майонеза

        Има и млечна майонеза принципа е същия. Без яйца е.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #19
          От: Домашна майонеза

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Има и млечна майонеза принципа е същия. Без яйца е.
          Тя по магазините сичката е без яйца,а млечната е даже и без млеко.

          Коментар


          • #20
            От: Домашна майонеза

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Класиката е с дървена лъжица в подходящ съд, въртене в една посока и добавяне на олиото. 2 яйца могат да поемат около литър. Лимона се слага накрая-след него май не поема повече. Ниската температура пречи на пресичането. И вярно е, че промишлената не е помирисвала яйце.
            М-м-м-м, да си кажа честно, наистина досега не съм пробвал да сложа лимон в началото още. Винаги го слагам накрая, но ще пробвам и някъде по средата на бъркането да цръкна... Отваряш ми поле за експерименти, Ице. Особено в духа на реферата за ПАВ, дето ни сервира Деян ли е, Диан ли е...
            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Пробвай да добавиш лъжичка горчица.Аз слагам малко зехтин , че ако само със зехтин , без олио има вкус на маслини онли .
            Горчицата е класика в жанра и не я пропускам. Най- добрата купешка майонеза съм си купувал в Лидъл- Прага и беше Хелманс Стронг. Тук има на същата марка и Ориджинал и Лайт, ама точно Стронг я няма. Та тая си е с горчица... изключително балансиран вкус. Дори и нещо като яйце се усещаше.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #21
              От: Домашна майонеза

              Аз когато бързам, 1 яйце, лимонов сок 2 супени лъжици, сол на вкус , олио 250 милилитра и джуркам със пасатора. Всичко вадя от хладилника, нямам лоши опити. Ако не се сгъстява, добавям олио.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #22
                От: Домашна майонеза

                Ето и един номер за спасяване на пресечена майонеза. Става дума за тая, дето се бърка бавно и е без белтъците. Един варен жълтък го намачкваме и почваме да бъркаме, като внимателно и по малко прибавяме от пресечената смес. Гарантирано става.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Домашна майонеза

                  Понеже днес пак ми избиха мераци да муам майонеза,та се присетих да предупредя че домашната майонеза не е трайна.Домашните яйца са малотрайни,затова не ги дръжте в хладилника повече от две седмици.Както и продуктите правени с тях.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Домашна майонеза

                    Ние практикуваме чесново - http://yoli-www.blogspot.bg/2011/03/blog-post_15.html
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #25
                      От: Домашна майонеза

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Ние практикуваме чесново - http://yoli-www.blogspot.bg/2011/03/blog-post_15.html
                      Респект,адаш.Перфектно е.Пробвано.Просто не трябва да застоява в хладилника над две седмици,че салмонелата дебне

                      Коментар


                      • #26
                        От: Домашна майонеза

                        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                        Просто не трябва да застоява в хладилника над две седмици,че салмонелата дебне
                        Не му даваме шанс. Иначе винаги може да му добавиш малко лимонтозу или оцет и ще издържи повечко.
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #27
                          От: Домашна майонеза

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          ... Иначе винаги може да му добавиш малко лимонтозу или оцет и ще издържи повечко.
                          Яйцето е опасна храна,ако не знаеш как да я съхраняваш.Още повече че не знаеш кога кокошката е казала "куткудяк"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X