Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    За 300TD спор няма. Не разбрах ново или старо трябва да е.
    Кое е ново и кое старо,това не го разбрах аз?

    Тия имат и 4матик,май беше разработка на Щаер и е доста здрав,порови за такава ако ти трябва да го ровиш из снега.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      W210 е до 2002-ра нали така?

      Коментар


      • #33
        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Кое е ново и кое старо,това не го разбрах аз?
        .
        Автомобилът трябвв да е нов или втора употреба.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Автомобилът трябвв да е нов или втора употреба.
          Втора

          Коментар


          • #35
            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Някаквия цедес има предписание - след 1.200 000 км да се провери агренажната верига. Ако има разтягане - се слага диферентна шпонка, и се кара до 2 000 000. После трябва да се смени веригата

            Ако не е ясно - става дума за два милиона километра!
            Това е колата щом ще се пътува и с багаж, ама колко човека ше са и колко е багажа. Иначе най-добрите коли правени някога за дълги пътувания са W126 и W140. И двете съм ги имал и знам как се чувства човек с двойна дискова херния след много километри шофиране.
            На 140-та и навъртях 78000км. за 10 месеца,3.2 бензин без газ, като съм я ползвал основно за работа(разбирайте всеки ден по 300-400км сериозно товарена) и то по район цялата Благоевградса област. Нямам оплакване от умора или лошо поведение на пътя.
            Та още малко информация за преходите и пътуващите, и най-вече колко дълго ще се пътува, мисля че това е от важно значение.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              HONDA FRV-дизел, голям багажник,много приличен разход,хубава возия,6-местна

              Коментар


              • #37
                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                Това е колата щом ще се пътува и с багаж, ама колко човека ше са и колко е багажа. Иначе най-добрите коли правени някога за дълги пътувания са W126 и W140. И двете съм ги имал и знам как се чувства човек с двойна дискова херния след много километри шофиране.
                На 140-та и навъртях 78000км. за 10 месеца,3.2 бензин без газ, като съм я ползвал основно за работа(разбирайте всеки ден по 300-400км сериозно товарена) и то по район цялата Благоевградса област. Нямам оплакване от умора или лошо поведение на пътя.
                Та още малко информация за преходите и пътуващите, и най-вече колко дълго ще се пътува, мисля че това е от важно значение.
                Ъхъ, навалицата около мене има няколко W140, 4 от тях са V8. Много приятно се пътува на дълъг път. Само трябва да се забрави колко харчи навалицата магарета под капака.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Молим ти се нека аз.

                  320 е пьлен с проблеми,Баварец по-може ма не и МЛ за дьлго,правено е с краката си еле пьрвите серии.

                  10 на 100 ма сьс 100,а тая скорост на магистрала в германия е двойно по-малка от нормалната,аз сьс 140 там карах около ТИРовете и няма излизане,че ще те сгазят.
                  Достатьчно място за багаж ма ако нямаш багаж,това багажника му е колко педи зад задните седалки,2 или 3? един куфар и е пьлно и сравнение с комби дума да няма.
                  Стабилен в сравнение с кое,с А класа ли?При 80 сам и ненатоварен не се клати,но това ако е стабилност...........
                  За умора не знам,на мен нито седалката ми е удобна,нито фаровете му стават,нито вози като хората та не знам,това пак зависи с какво сравняваш.
                  Проблеми с какво по-точно ? За 420 000 км. са сменени четирите лагера на колелата (единия гаранционно , другите след 360 000 км. ) , два пъти предни дискове , ключалка на багажника ( по-скоро от праха в Родината ) , ключалка на една от вратите. Един път предни и три пъти задни въздушни възглавници , два пъти компресор (ако закъснееш със смяната на възглавниците ) , две малки маркучлета за нафтата , семеринг на скоростната кутия (405 000 км.) .Постоянно се возим четири човека с багаж за седмица и повече ( четири куфара задължително) . В Германия средната скорост е по-малка от 100 км./час (освен в събота и неделя ) поради ремонти и тирове- колкото и да бързаш .Поле за сравнение има , но си казвам моите впечатления за колата която карам в момента . Иначе имам добри впечатления и от Форд Мондео ( бензин ), Рейндж Ровър (пак бензин) , Тойота Ленд Крузер пет врати с възглавници отзад , включително и Волво , но не му помня точно модела , беше май 80 ( 6/100 дизел колкото и да го юркахме ). За стабилен имам в предвид , че за тези километри не е занасял , плъзгал , кофти спирал , закъсвал ( и по черни пътища е минавал) . В снега тази и 2012 година - никакви проблеми . Дупко - устойчив (важи за България и Сърбия ) .Това са ми впечатленията .!Иска си и поддръжка естествено !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Аз бих заложил на Chrysler Gr.voyager 2.8CRDI с двигател на мерцедес е и спокоино може да се подържа и в Германия, или чист американец Chrysler Gr.voyager 3.3 V6 , огромен е, и всичко е много подредено вътре, а има и много глезотий, а и на бензина има ниша в багажника където могат да се сложат не една а две огромни бутилки без да ти заемат багажника., и без да се виждат. За справка виж в мобилето Chrysler Gr.voyager 3.3 V6 2005г. цвят хамелеон 7900лв. Не е мой да не си помислете че го продавам

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      Това ли са масовите разбирания за комфортен , надежден автомобил за дълги пътувания . Препоръчва сее 15 годишен дъргел , върха на сладоледа . Моето разбиране за такъв , няма нищо общо с описаните до момента . Всеки автомобил в премиум класа , на малко километри в добро техническо състояние става за целта . За обема е ясно , препоръчително е - климатик ( климатроник ) , автомат , автопилот .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        Всички се прехласвате по w210 и невероятния милионник 3.0тд, но никой не каза на човека, че колкото е здрав мотора, толкова купето на тая катафалка е точно обратното и гние като консервна кутия на морско дъно? И никой не се сети да каже, че му падат предните пружини в движение поради чудните му свойства да преобразува метала в ръжда по-успешно от маса опели?

                        Може да има късмет де, да намери неизгнил такъв, но шанса граничи с 0.

                        П. С. За докачливите фенове на катафалката, понеже явно има такива. Не се заяждам, но е редно човека да знае, че може да очаква проблеми в опелска насока и то не малки. Решението си е на купуващия, но е редно да е информиран, след като му се предлага модела.
                        Последно редактирано от McNicko; 21-02-17, 08:38.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          Брей какви категорични изказвания .....
                          Вени да ти пусне снимки на неговия 210, па да видим как ще изпадне пружина и как "метала се е преобразувал в ръжда"!?
                          Не, че и аз не мога, ама моя е по стар - 25г !? И да, изпадат колела, ама не е от "ръжда", а от мърлящина - няма кой да види, че има разбит долен шарнир!
                          Колега, по сериозно!
                          Иначе съм съгласен, че колкото по нов и по малко експлоатиран модел (от същия клас) на въпросната марка - по добре.
                          И ако каже човека, че е заделил примерно 100 бона, естествено, че няма да му се предлга 210, че даже и 124

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            Аз бях пуснал подобна тема и ще се опитам да синтезирам...
                            За дълго пътуване в Европа твърдо съм за дизел.
                            Не знам как ще е за напред с тез еконорми, дали ще има достъп в големите градове с дизелов двигател, но за сега според мен това е варианта.
                            Причините са няколко - голяма автономност - пробег около 1000 км с едно зареждане, сравнително еднаквата цена на нафтата, и възможността да зареждаш навсякъде.
                            Сравнявам с газ и метан.
                            За България съм на вариант метан и грам не съжалявам, но се отделям от темата.
                            За колата обаче е сложно.
                            Това което съм сигурен че автомобила трябва твърдо да притежава е клима, темпомат, голям обем, лесен и познат за обслужване и не на последно място нисък разход на гориво.
                            За Мерцедес не ми се влиза в полемика отново, но аз такава кола не бих избрал по мои си причини.
                            Избора обаче успях да си направя след като попрочетох предложенията от дискусията.
                            И колкото да не харесвам вагините везните накаланят натам....
                            По-удобно нещо от вана за дълго пътуване просто няма.
                            Когато карах комби мястото все не ми стигаше.....
                            Купих си възможно най-големия топ бокс който имаше на пазара - 2 метра.
                            От както съм с ван не съм го ползвал изобщо, само приятелите ми го слагат по колите си когато имат нужда.
                            А защо ваг - наличието на шаран, алхамбра, галакси даже и 4х4.
                            Това би бил моят избор.
                            Поздави и успех!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              ВАГ хубаво, ама там има един период (не кратък) на ДВГ PD. Доста спорен ДВГ ..... аз лично бих бил много внимателен с избора на такъв автомобил.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                ...
                                В Германия не си помисляй да зареждаш газ в промеждутъка 22:00 - 06:00
                                Това защо е така?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X