Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

    Извънградско - 7.5/100 при контролен пробег от 2500 км с работещ климатроник
    В града - до 12/100

    Коментар


    • #17
      От: Re: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      300TD харчи доста, при 5-6 хиляди км на месец нафтата ще е сериозно перо.
      Тук сьгласен,но нормална среден клас кола щом е малка като обем на багажника то не са много другите алтернативи.Дьлгото предполага скорост еле в страни като Германия,обема предполага мощност та не знам дали мальк дизел ще може да влачи,да вьрви и ако го може колко ще му е мальк разхода в сравнение с това горе.

      Чеша се и не се сещам кое друго,Някой Японски дизел комби с 2.2 дизел или нещо такова?Да засека при 150 кое колко харчи та да видим далаверата кьде е.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        От няколко дни се чудя коя би била най-подходящата кола за дълги преходи из Европа да кажем 5-6000 километра месечно.
        Аз имам някакви идеи идеи, но ще ми е интересно да чуя ако ви се налагате да пътувате толкова, каква кола бихте избрали.

        Естествено има и няколко задължителни изисквания
        1. Да има достатъчно обем за багаж - значи минимум комби.
        2. Ако голата е на газ бутилката не трябва да е в багажника - пак заради мястото.
        Това ще работи или хипотетично? Щото там газ, нова- стара и тн.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          Re: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

          Ако бюджета позволява - може и нова Е-класа 200-220цди или Мондео, Пасат, Супърб 2л дизел с ръчни скорости. Всичките са големи и харчат малко, а нова кола при такова каране ще изкара едни 300хиляди км без драми.
          Отиде ли се на шестцилиндров дизел + автоматик разхода се качва чувствително, най-новите 3л дизели харчат около 7 по магистралата.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #20
            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

            гореспоменатия е шестцилиндров дизел. И там няма ръчка - всичките са автоматик.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

              Даже с много драми нито една няма да изкара 300К. Някакъв цедес или жълто-да.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                Нисан Серена дизелов

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                  Още един глас за Veni1, карал съм такъв служебен бензин, такава хубава и мека возия имаше че не е истина, а пък колко хубаво и леко взима завоите и стои като залепена за пътя, седалките са много удобни все едно са отляти специално за теб, няма да се сбърка с този избор за дълъг път.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                    Някаквия цедес има предписание - след 1.200 000 км да се провери агренажната верига. Ако има разтягане - се слага диферентна шпонка, и се кара до 2 000 000. После трябва да се смени веригата

                    Ако не е ясно - става дума за два милиона километра!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                      Комън рейл дизел комби. Ксантията ми при 130-140 гори около 5,5/100.
                      Возията, няма да коментирам. Багажник си има сериозен.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                        За 300TD спор няма. Не разбрах ново или старо трябва да е.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                          Вени знае за какво говори.Единственото , което може да го бори е XM , на Ситроен.И аз знам какво говоря.Ма темата е за друго.
                          В Германия не си помисляй да зареждаш газ в промеждутъка 22:00 - 06:00
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                            ML 320 .
                            Разход 9 -10 /100км. ( средна скорост по компа 103 км/час от Колоне до тук. ), достатъчно място за багаж (и го носи !) , стабилен на пътя ( не става за рали , но е достатъчно пъргав и на 420 000 км.) .Не изморява много за 1 600 км. на един дъх .
                            Недостатъци - малко е тесно на задната седалка , ако водача е с дълги крака .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                              ML 320 .
                              Разход 9 -10 /100км. ( средна скорост по компа 103 км/час от Колоне до тук. ), достатъчно място за багаж (и го носи !) , стабилен на пътя ( не става за рали , но е достатъчно пъргав и на 420 000 км.) .Не изморява много за 1 600 км. на един дъх .
                              Недостатъци - малко е тесно на задната седалка , ако водача е с дълги крака .
                              Молим ти се нека аз.

                              320 е пьлен с проблеми,Баварец по-може ма не и МЛ за дьлго,правено е с краката си еле пьрвите серии.

                              10 на 100 ма сьс 100,а тая скорост на магистрала в германия е двойно по-малка от нормалната,аз сьс 140 там карах около ТИРовете и няма излизане,че ще те сгазят.
                              Достатьчно място за багаж ма ако нямаш багаж,това багажника му е колко педи зад задните седалки,2 или 3? един куфар и е пьлно и сравнение с комби дума да няма.
                              Стабилен в сравнение с кое,с А класа ли?При 80 сам и ненатоварен не се клати,но това ако е стабилност...........
                              За умора не знам,на мен нито седалката ми е удобна,нито фаровете му стават,нито вози като хората та не знам,това пак зависи с какво сравняваш.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 21-02-17, 04:33.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на "кола" за дълги пЪтувания из Европа

                                Бус - Мултиван или Каравеле, примерно.
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X