Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

    Здравейте, ще взимам Санта Фе 2(преди фейслифта), и опциите са или дизела или 2.7 V6 на газ. За дизела има доста писано и като цяло се води надежден двигател, но много малко намерих за бензина. Говорим за коли на 200к километра та се чудя по скъпата цена на 2.7 бензин дали в последствие няма да излезе по евтино? Ако някой има опит ще съм благодарен че сподели.

  • #2
    От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

    Значи 2.2 дизела е добър мотор като цяло (мисля производство на италианската VM). Извънградско съм го свалял под 7/10, което си е много добър разход за толкова голяма кола. Единственото което не харесвам в колата е супер лигавото пътно поведение, накланя се като икарус при малко резки маневри, но това си е мое мнение. Като цял добър и зрял автомобил, вътрешно пространство-повече от доволно, качество на интериора-приемливо към добро, удобни седалки, много добра за спокойно извънградско шофиране. За 2.7 мотора, не съм карал такъв, но от атмосферен бензин какво би могъл да очакваш освен висок разход някаква тяга тяга след 4-5к оборота и относително добър звук пак при тия обороти, прибави и не дотам евтина газова (за 6 цилиндъра) и последващите проблеми...но все пак е въпрос на преценка. 335 нм за дизела срещу 245 за бензина......90 нм в полза на дизела, а и има вариант за благоприлично чипче с което колата става по още по-жива. Това е моето скромно мнение.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

      Мен ако питаш и с двете няма да сбъркаш.
      Бензина си харчи, все пак е и с 4-степенен автоматик. Читав газов инжекцион е около 1500лв. Извънградско харчи между 10 и 16л/100. Градско няма да казвам, защото е много индивидуално и ще те заблудя.

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

        С бензин автомат си спестяваш драмите с демпферният маховик, а и ако преобладава извънградското е по-добре.
        ГИ вече има на под 1000лв. и за шестак.
        Ако караш на късо градско, дизела е по-добре, но най-важното е кое ти харесва на теб, така че подкарваш и си избираш според личната ти преценка.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

          На дизеловия мотор, коляновия вал е проблемен, особено новия внос почти всичките идват за мотор, от тук следва, че по моргите няма части за двигател. Има ремонтъчни комплекти за колянов вал, които са около 1000лв. От личен опит го споделям това, имал съм 2 такива. Разходът на гориво е много добър, 7-9 нафта, а и резервоара е голям (74л.), можеш спокойно да минеш 800км с един резервоар. На самия модел, каретата съм и слаба част, карданът също, съединителят живее около 150к км.

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

            Ами в моемнта гелдам 2 конкретни обяви в германия. Едната е 130к бензин с монтирана газ и 220к дизел. Бензина е 7к евро, дизела е 5900 евро. Но изобщо не знаех че бензина е с 4 скоростна автоамтична кутия та като добавим към това че сегашният ми аутбек на газ хич не ме радва с това зареждане на 200-250км и поне 2 пъти в годината ходене за някакви настройки и глупости и тук там грешки от рода на бедна смес май ще взимам дизел. Пък дали тази или ще чакам за някоя друга(не ми е супер спешно) ще преценям...

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

              Кое му е добрето на дизела за късо градско еле пък и ако е ръчка?
              Дизелите автомат нямат ли? Според мен това е по-добрия избор.
              Иначе виж в руските форуми какво казват за бензиновия двигател, в Русия доста масово карат Кия и Хюндай.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                Кое му е добрето на дизела за късо градско еле пък и ако е ръчка?
                ...
                Разхода.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                  Ами аз карам 2.0црди ръчка и разхода на късо градско (8км в посока) в час пик зимата минава 11/100 двигателя няма време да загрее, трупа сажди по егр и кюнци (веднъж годишно чистя егр) ... с две думи не си е оферта
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                    Е то пък бензина си е много оферта, за толкова къс пробег, особено в студените месеци ще прехвърли на газ след 20 минути или тъкмо когато почти си пристигнал. Късото градско честно казано за нищо не е или може би някаква малолитражка без значени бензин/газ/дизел/cng и каквото се сетите гориво. И при двата типа гориво има съществени недостатъци, важното е какво ще намериш що годе в прилично състояние. А за 4 степенен автомат на бензина........може да е надежден, но динамиката ще е разочароваща за сметка на височкия разход, то няма пълно щастие. Огледай се за дизел автомат, мисля че е 5 степенен и е добър като цяло. Това със саждите по ЕГР и т.н е нормално при къси градски преходи. Решава се с по-чести извънградски пътувания и както е споменал колегата по-горе почистване от време на време. Хайде успех и да намериш добра кола!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                      И аз също като автора на темата вече съм решил, че Санта Фе II ще е следващия ми автомобил. Дилемата е същата - 2.7 бензин или 2.2 crdi дизел. Бях се навил за дизел, но вече от няколко места чувам за проблем с разпределителен вал при този двигател и май ще си променя търсенето, още повече че в момента съм с Хонда ЦРВ втора генерация 150 к.с. на газ и нямам проблеми. Така че си мисля, че бензиновото Санта Фе, тъй като е 189 к.с няма да е по-тромаво или много по-лакомо от ЦРВ-то, само не знам дали има място, където мога да сложа газовата бутилка, за да не пречи в багажника. В същото време и за ЦРВ-то казваха, че износвало валове от газ-та, но моето няма никакви проблеми и за това се чудя дали пък да не се доверявам толкова много на всичко написано във форумите, а да търся колкото може повече мнения и да не отписвам толкова бързо дизела. За това, моля нека да споделите, ако имате и други впечатления относно здравината и надеждността на основните възли и агрегати при двата модела.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                        Ми капарирах едно Сантасе 2.2 crdi 155hps на 233к км в Германия, след седмица ще видим какво ми се е паднало от немската лотария. В този ред на мисли така и не разбрах каква е разликата между 150 и 155 коня? И къде са свестните майстори на тези коли в София?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                          Ще очакваме тогава да споделиш какви са първите ти впечатления, какво включва и колко струва първоначалното обслужване?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                            Според мен не съществува дизелово 2.2 CRDI, което да е 150к.с. Моето е 2.2 CRDI автоматик. Зимата на къси отсечки в града по бордкомпютър показваше над 17. По магистрала с круиз контрол настроен на 80км/ч е 4,5/100, а при скорост 130км/ч е 8/100.
                            Предният собственик ми остави богата книжно-финансова история на автомобила, та съм информиран с цените на голяма част резервни части, както и труда за подмяната им. Най-дразнеща е цената на задните амортисьори, които са с цена 900лв/бр за оригинални. Пробвал е и с аналози, но не са изкарали и три месеца.
                            Турбината на автоматика е 3000лв, а двигателя е с цена около 10000лв.
                            Много съм доволен от оторизирания сервиз в Русе. Обслужването е около 1000лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe II 2.2 CRDI или 2.7 на газ

                              Всички 2.2 CRDI 4WD от втора генерация ги водят 150к.с. ,реално обаче автомата е 155к.с. ,а ръчката 150к.с. при 4000об/мин. Варианта 2WD е ръчка ,също 150к.с.
                              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X