Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

    Здравейте,
    не съм писал тук , защото нямам какво да кажа , но пък често се зачитам.

    Случаят ми е следния
    - имам старо дизелово комби което бръмчи,свири, пуши и въпреки че не ми излизат скъпи ремонтите , като цяло вече не може да се разчита на него, а и заради шума и пушека ми е съвестно да го карам в градски условия.
    - Имам също , служебен , но през повечето време и най-вече през зимата е на мое разположение - Форд Маверик - предвид, че не ме влече спортната част на офроуда - за мен сериозен джип.
    - живея в планината и гората - 7-8км черен път , по който лятно време се минава и с обикновен лек автомобил,но бавно и внимателно. Пътуванията ми винаги включват този път + части от пътя Батак-Доспат + често пъти качвания до други планински обекти - белмекен/семково/трещеник и т.н

    Комбито не искам вече да го ползвам, освен за някакви локални задачки(може би и това лято). На джипа повече може да се разчита , но си е огромна харчеща и замърсяваща кола и предпочитам да я ползвам само когато ми е нужна проходимост или пък с повечко хора и багаж.

    Стигнах до извода, че ми трябва малка, икономична и все пак малко по-проходима кола и съм се загледал в двете посочени в заглавието. Ще си изброя аз как ги виждам нещата и ще се радвам който не му е омръзнало да чете, да ме коригира/допълни или просто изрази мнение по дилемата ми.

    Хонда hr-v 5 врати , 105 или 124кс , 4х4
    + по-висока
    + по-икономична
    + доста здрава и безпроблемна казват че е ?
    - по-малко въртешно пространство и по-малко разрешен товар (за това не съм сигурен, гледам числата , но то си зависи и как е разпредлено)
    - по-малко предлагане, по-високи цени

    Субару имреса - комби, 95кс, 4х4
    + голямо предлагане и по-ниски цени , примерно за 6000лв, 2003-2004г , доста добре изглеждащи коли , а започват от 3000
    + здрава и безпроблемна , това по-скоро за марката , за конкретния модел съм готов да чуя всичко
    + по-малък данък, а предполагам тези 95кс са ми достатъчни
    + постоянно и по-добро 4х4 ? , затова пък с по-голям разход
    - по-ниска , 15см просвет - дали ще са ми достатъчни, нямам намерение да я ползвам за офроуд , но понякога има снежни заледени коловози, понякога се налага да се мине по черно и предпочитам да става лесно , дори и с натоварена кола

    С по-малко думи - Хондата ми се струва скъпа , като за толкова стара кола. Субаруто не съм сигурен дали е достатъчно високо.
    И последно - Хондата се води градска количка и ми се струва доста по-вероятно да не е тормозена, докато Субарото е по-скоро спортна и имам наблюдения, поне в България , че собствениците на Субаро никак не ги жалят, допускам че и навън положението е същото.

    Ще се радвам на всеки коментар или съвет , дори и че двете коли нямат нищо общо и не могат да се сравняват(въпреки че аз явно съм намерил общото).

  • #2
    От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

    Ако посочиш и бюджет за закупуване + обслужване ще е още по-добре ...

    Коментар


    • #3
      От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

      За момента най-скъпите които гледам са до около 6500 и са от частни лица, които твърдят че колите са обслужени. За такава цена гледам да има и още някакви "екстри" , я газова уредба, я допълнителен комплект джанти с гуми.
      Ако е от автокъща ми се иска по-скоро около 5000 да се върти цената.

      Коментар


      • #4
        Re: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

        Импресата е нисичка. В тези години са все още здрави и безпроблемни автомобили. 95 коня ще ти е малка, повярвай ми. Икономично и субару са две различни теми, но аз лично като знам колко съм дал за ремонти според мен по високия разход на гориво си заслужава. Загледай и легаси. Търпи ефтин лифт с 2 см и вече е доста по проходимо.

        Коментар


        • #5
          От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

          Хонда hr-v e по-скоро сравнима със Субару Форестер по концепция и височина.

          Сравнявайки двете системи 4х4, Субару е доста по-добро като сигурност и проходимост, има бързи бавни скорости. Сравнени по полезен обем-Форестърът е по-обемист и с по-голямо багажно пространство.

          Ако пък държиш да е Импреса, стравнима с Хонда hr-v, има модел Аутбек на Импреса, който е с по-висок просвет и усилени пружини, но е твърде рядък като серия, така че ще имаш изключително рядък късмет ако попаднеш на такова. Иначе, ако ти се отделят около 400-500 лева, от стокова Импреса може да си сътвориш Импреса Аутбек с нови, оригинални за модела части.

          Влез във форумите и на двете марки и ще се ориентираш доста бързо за предимства и недостатъци. Аз, като карал и от двата вида не бих избрал Хонда-та. И не на последно място, конкретната каляска, която ще купиш трябва да е в проверено състояние, че иначе почва една...

          Коментар


          • #6
            От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

            И гледай да не те изненадат цените на резервните части на Субару,че Мерцедес евтин ще ти се види - това от опит с двете.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              И гледай да не те изненадат цените на резервните части на Субару,че Мерцедес евтин ще ти се види - това от опит с двете.
              Да си призная купувал съм само оригинални части за моето легаси от колегите във форума и не съм забелязал дори да доближават цифрите за мерцедес. Колежка има да сменя 4 ри дюзи на мерц в момента. Ами даже евтини ми се сториха само 4000 лв.

              Иначе в субару българия не познават парите. Все едно караш междугалактически кораб. Това преди години де, сега не знам как са.

              Коментар


              • #8
                От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                ...
                Колежка има да сменя 4 ри дюзи на мерц в момента. Ами даже евтини ми се сториха само 4000 лв.
                ...
                Това в Балканстар ли ?!
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  Re: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                  Не знам. Последно беше намерила по 850лв на дюза с адска отстъпка и рециклиране по около 400.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                    Бавно ми се появяват отговорите, може би като нов във форума.

                    Та бях писал, че гледам за коли до 6-6500 , когато са от собственик и са обслужени и си имат някоя добавка , като втори комплект джанти с гуми примерно. От автокъща предпочитам цената да е по-близо до 5000.

                    Всъщност доста важно ми се види, сигурно защото съм си патил, колата да влиза колко се може по-рядко в сервиз. Нямам предвид планирано обслужване , а всякакви по-дребни и по-големи проблеми които излизат изненадващо. Та предпочитам ремонтите да са по-редки, пък била и крайната сметка малко по-голяма.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                      Първоначално публикуван от Стъни Преглед на мнение
                      Бавно ми се появяват отговорите, може би като нов във форума.

                      Та бях писал, че гледам за коли до 6-6500 , когато са от собственик и са обслужени и си имат някоя добавка , като втори комплект джанти с гуми примерно. От автокъща предпочитам цената да е по-близо до 5000.

                      Всъщност доста важно ми се види, сигурно защото съм си патил, колата да влиза колко се може по-рядко в сервиз. Нямам предвид планирано обслужване , а всякакви по-дребни и по-големи проблеми които излизат изненадващо. Та предпочитам ремонтите да са по-редки, пък била и крайната сметка малко по-голяма.
                      Ако купиш читаво субару, в сервиз ще влизаш основно за масла и филтри. В България се продават основно таралясници та много внимавай.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Да си призная купувал съм само оригинални части за моето легаси от колегите във форума и не съм забелязал дори да доближават цифрите за мерцедес. Колежка има да сменя 4 ри дюзи на мерц в момента. Ами даже евтини ми се сториха само 4000 лв.

                        Иначе в субару българия не познават парите. Все едно караш междугалактически кораб. Това преди години де, сега не знам как са.
                        Моя грешка,не сьм уточнил,че Мерцедес е Мерцедес преди 2000 или с мнооооиго уговорки преди 2005,след това коментар нямам,че се засрамвам от думите които ми идват на акьла.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Моя грешка,не сьм уточнил,че Мерцедес е Мерцедес преди 2000 или с мнооооиго уговорки преди 2005,след това коментар нямам,че се засрамвам от думите които ми идват на акьла.
                          Това вече е друга тема 😀

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                            Първоначално публикуван от Стъни Преглед на мнение
                            ... Та бях писал, че гледам за коли до 6-6500 , когато са от собственик и са обслужени ...
                            ... сигурно защото съм си патил, ...
                            Първоначално публикуван от Стъни Преглед на мнение
                            ... + голямо предлагане и по-ниски цени , примерно за 6000лв, 2003-2004г , доста добре изглеждащи коли , а започват от 3000 ...
                            Ето това си писал, и то за Импреза-та.
                            А да не си си патил случайно, защото си повярвал, че колите са били обслужени?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

                              1 к си приготвяш за обслужване. Ако не ти се плаче след покупка се сменят всички масла на двигател, скорости, дифове. Ангренажа и всичко около него. Водната помпа обикновено не е проблемна но ролките е добре да се сменят. Това не само за субару.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X