Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

    Купих си двуврата HR-V 1999г. 105 коня за 4500 лева преди 3 години от Дупница. Реално никакви ремонти не съм правил, даже ме домързя да сменя агренажния ремък - колата се кара много малко. Мотора просто не се чува, разход средно 6-7/100 извънградско, за пътища си е много добре като изключим късите скорости, демек ще ти надуе главата от София до Бургас по магистралата. В гората се държи добре, но без хард изпълнения - вижда ми се слабичка. Клиренс 17см колкото и на РАВ-4 второ поколение - изглежда доста по-висока отстрани, но има една ниска греда под двигателя. Личи си, че е сглобявана само в Япония! Ръжди засега не забелязвам.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #17
      От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

      Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
      Ако пък държиш да е Импреса, стравнима с Хонда hr-v, има модел Аутбек на Импреса, който е с по-висок просвет и усилени пружини, но е твърде рядък като серия, така че ще имаш изключително рядък късмет ако попаднеш на такова. Иначе, ако ти се отделят около 400-500 лева, от стокова Импреса може да си сътвориш Импреса Аутбек с нови, оригинални за модела части.
      .
      Това съм го изтървал, дай малко подробности какво, как и откъде, че като търсех Субару имаше една Импреса Аутбек 2,5 /щатска/ и още ме е яд, че не я купих, а моя се оказа голям за нуждите ми.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

        По това къде ще използваш колата съдя, че определено Хондата е твоята. Субару е хубава кола, но твърде капризна, със скъпа подръжка и много малко действително разбиращи майстори. Повечето работят на принципа проба-грешка, а това бърка в джоба доста, защото частите са на високи цени. Имах два форестъра- атмосферен 125 к.с, 2000 г. и турбо 177 к.с 2004г и ги продадох защото не издържах финансово. А и исках да си карам колите, а не да седя в сервиз. Разхода на гориво също е висок. В същото време имам двама приятели с Хонди, които не искат и да чуват за друга марка кола.
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #19
          От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Това съм го изтървал, дай малко подробности какво, как и откъде, че като търсех Субару имаше една Импреса Аутбек 2,5 /щатска/ и още ме е яд, че не я купих, а моя се оказа голям за нуждите ми.

          Усилени пружини, КАЯБА със сигурност произвеждат, така "навирих" Форестъра си с около 6 сантиметра и съм дост доволен от резултата. По 80 лева на парче ми излезе... Ако искаш на лични ще те свържа с баш маййстора си. А Импреса Аутбек 2.5..... много за яд си е че си я изтървал !

          Коментар


          • #20
            От: Дилема м/у Honda Hr-v и Subaru Impreza 2000-2004г

            Първоначално публикуван от aleksna Преглед на мнение
            По това къде ще използваш колата съдя, че определено Хондата е твоята. Субару е хубава кола, но твърде капризна, със скъпа подръжка и много малко действително разбиращи майстори. Повечето работят на принципа проба-грешка, а това бърка в джоба доста, защото частите са на високи цени. Имах два форестъра- атмосферен 125 к.с, 2000 г. и турбо 177 к.с 2004г и ги продадох защото не издържах финансово. А и исках да си карам колите, а не да седя в сервиз. Разхода на гориво също е висок. В същото време имам двама приятели с Хонди, които не искат и да чуват за друга марка кола.
            То и много от притежателите на автомобили работят на "проба - грешка" , пък после вадят генерални изводи за уменията на майсторите и качествата на марките.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X