Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 26 от 26

Тема: Обмислям покупката на ГАЗ-69

Публикации
    3,502
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Обмислям покупката на ГАЗ-69

Разхода ще го докараш горе-долу и с щатния мотор. Става въпрос с 60-70км/ч на асфалт.
    И не е верно, че карбуратора не може да се настрои - преди години никой не караше на газ.

Ако ти е само да гледаш муцуната и да се движи, може и двигател от Лада заедно със скоростите да сложиш - има такива, търкалят се и даже хората си вършат работа на село с тях.
    Но доколкото разбирам, трябва и документално всичко да е наред, та най-лесно с оригиналния или ЗМЗ/УМЗ(Волга/УАЗ). Естествено е добре да е ремонтиран, и/или поне с шлайфана глава, защото вече няма нискооктанови бензини, а се подобрява мощността и икономичността.

Друг аспект е, че оригиналните скорости нЕмат много синхронизатори. Което за някои е част от чара на машината, за други...не чак толкова.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    4,422
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    ...
    Човекът иска джип. А за ника си има начини.
    ...
    От имане до ползване, еле па по-често, има голяма разлика в разходите, но ти това го знаеш много добре.
    Аз имах предвид имане и ползване, щото това е моето разбиране да притежаваш нещо.
    За ювелирна употреба може и БТР да си сложиш в двора.

... а за ника, ми просто ми стана любопитно, и въобще не е важно, особено ако причината е неква мнооого тайна.

Иначе, и на мен подобни теми с (първоначален) ентусиазъм са ми интересни, та и аз ще я следя.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Публикации
    235
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на dartmol Преглед на публикациите
    В търсенето си съм се насочил предимно към ГАЗ-69 АМ (дълга база, с 4 врати), но с колко по-дълъг е от ГАЗ-69 М (къса база, с 2 врати)?
    Както е посочил колегата cecoa1 разлика в дължината и базата няма. Според мен правилните наименования са ГАЗ 69А (командирски 4 врати) и Газ 69 (текезесарка 2 врати). Командирският е 5-местен, а текезесарката - 8-местен. Разлика има в задните ресори, в резултат на което като цяло ГАЗ 69 товари с около 200 кг повече. Затова, избирайки модела, е добре да си изясниш колко багаж или хора ще товариш. Според мен и в двата случая по-подходяща е текезесарката (ГАЗ 69). Тя е с 2 врати, но поне дясната й е голяма, докато при командирският (ГАЗ 69А) и четирите са малки. Моят е текезесарка с двигател от ГАЗ 21 и оригинална скоростна кутия. Инцидентно и за кратко съм вдигал 110 км/ч, но при тази ситуация със същият успех бих управлявал и СУ 24! Преход от 300-350 км. не бих си причинил. Относно разхода - карам на газ и досега колкото съм сипал, все си го е изгорил.

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,588
    Точки (при гласуване)
    23

Точно преди 30 години се качих за първи път на ГАЗ 69 в казармата и се влюбих в тази машина. От тогава до сега съм изминал над 500000км. с УАЗки. Ако се монтират бързи диференциали на джипа спокойно си подържа 80-90 км. На Коста ГАЗката е с двигател от Мерцедес и автоматични скорости и всяка година ходи до Германия с него.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Място
    кв. Люлин, София
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    .....Аз си имам УАЗ с който се разкарвам из София (и наоколо де ама това е рядко че няма време). И на море съм ходил с него.
    Недей лъга, и в сръбско съм те виждал да вилнееш с него.
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

Място
    София
    Публикации
    61
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на dartmol Преглед на публикациите
    ... карането по черни пътища и ниви ще е най-вече при сухо време с цел избягване на светлинното замърсяване вечер от села/градове.
    По това съдя, че ще возиш оптична техника.
    И аз си падам по тези занимания, но никога не съм и помислял да кача телескопа в УАЗа.

Като пример - съдбата на един друг цилиндричен предмет. След първите две-три разходки пожарогасителят се поразходи из купето, удари се тук-там, изпусна каквото имаше и манометърът отиде на нулата. Не е като да не беше закрепен

За целите на астронаблюденията най-добра работа върши един комфортен джип (не е задължително да е паркетник). Бързо извозва човека и техниката на 50-100 км от София и в края на пътя успява да се пребори с неизбежните 50-100 метра офроуд.

Иначе ГАЗ-ката си я вземи. Ще ти носи огромна радост

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?
    От goran във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 34
    Последно мнение: 13-03-17, 11:13
  2. Отговори: 17
    Последно мнение: 06-01-13, 19:52
  3. Помощ при покупката на Нисан Патрол Y61
    От nedqlko-lovdjiqta във форум NISSAN
    Отговори: 25
    Последно мнение: 08-11-12, 11:10
  4. Отговори: 15
    Последно мнение: 19-01-08, 14:04
  5. Съвет за покупката на джип
    От janissary във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 7
    Последно мнение: 09-01-08, 12:33

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •