Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan X-Trail вибрации при ускоряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan X-Trail вибрации при ускоряване

    Здравейте,

    Имам Nissa X-Trail с проблем, за решаването на който срещам сериозни трудности. При ускоряване се появяват много неприятни вибрации като от небалансирана гума. няма шум, но цялата предница се тресе с честотата на въртене на колелата. на равно се появява при скорост над 80, но на баир и при по-ниска скорост. При ляв заавой се усилва, при десен изчезва. Не са гуми или джанти. Сменени са. Ходил съм на различни сервизи, предницата е гледана многократно, но причината не е установена. Моля за предложение за сериозен сервиз в София, където може правилно да се диагностицира и отстрани проблема.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

    Ако е зацепено предното е възможно крива полуоса ,каре на малкия кардан,на Нисана ми беше каре на малкия кардан,а на буса беше от ударена полуоска
    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

      Това си няма малък кардан! Вътрешно каре на полуос обаче има и е много вероятна причина.

      Коментар


      • #4
        От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

        Да,и то на дясна полуоска. Разглобяване и диагностициране с поръстче на контактните петна на карето...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

          Благодаря за отговорите. Всъщност аз тръгнах точно от дясното вътрешно каре, но при демонтажа майстора беше категоричен, че е здраво. вдействителност на ръка хлабина няма никаква и няма следи от износване по ролките и "камбаната", поради което го върнахме обратно и се насочих към други възможности. за съжаление всички отпаднаха и изглежда пак ще се върна на карето. това, което се чудя е дали може самия трипод да се е разбил, и само неговата смяна да реши проблема.

          Коментар


          • #6
            От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

            След като рециклирах дясно вътрешно каре, смених дсен лагер се оказа се ляво вътрешно каре. имаше съвсем малко износване, което се осеща само с пръст, но изглежда е било достатъчно

            Коментар


            • #7
              От: Nissa X-Trail вибрации при ускоряване

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Вътрешно каре на полуос обаче има и е много вероятна причина.
              Първоначално публикуван от kalin_pp Преглед на мнение
              ................ се оказа се ляво вътрешно каре.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X