Обява

Свий
Няма добавени обяви.

активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

    Здравейте, някой може ли да помогне с информация как да си активирам дневните светлини на Санта фе-то? На няколко места прочетох, че фабрично има модул с които се активират дългите като дневни с намален интензитет, но нямам сервизно ръководство и не мога да намеря информация. Търсих във форума, но не открих информация и тук. Колата е Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4WD, 2008 година, автомат

    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

  • #2
    От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

    Не съм чувал за такъв фабричен модул. Ако има фабрично, то ще е на късите светлини и вероятно се активира през диагностиката...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

      Дори и тук във форума колеги говорят за тази фабрична функция. Ето например в тази тема, пост 7. Явно трябва да си открия сервизно ръководство и да го разуча как става.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120585
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

        Така и не открих вариант за активиране на функцията. Затова си взех едно реле за 15 лева плюс две обикновенни релета с нормално отворен контакт и си направих дневни светлини от дългите, като светят на 20% и се изключват автоматично при пускане на къси светлини. Но ако някой разбере как се активират фабричните, ще си ги пусна тях. Засега проекта приключва.
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #5
          От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

          Аз имам същия Hyundai Santa Fe 2007 година и фабрично си е направено като си включил постоянно на къси, светват като запалиш двигателя и изгасват като го спреш, като е вкаран ключа светят габаритите. И то това си е стандартна екстра, дори дори и за други модели.
          Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

          Коментар


          • #6
            От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

            Така е колега, има я тази екстра, но не е до измислена защото ако я угасиш на къси, при последващо палене фаровете светят докато въртиш на стартер. Това е проблем и за крушките, проблем е и за акумулатора, особено при отрицателни температури. А дневните светлини както ги направих се включват след като двигателя е запалил и алтернатора вече зарежда с напрежение над 13.2 волта
            Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

            Коментар


            • #7
              От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

              И аз съм със същия модел на Хюндай.Поставиха ми някаква платка,която пали фаровете 5 сек. след палене на двигателя,и гаснат фаровете веднага след гасене на двигателя.Правят го всички авто ел.монтьори за 70 лв.

              Коментар


              • #8
                От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

                Да и това е вариант. Използва се същия метод - когато двигателя запали и вече алтернатора зарежда. Но честно казано моят вариант - с 20% на дългите повече ми харесва и не натоварва толкова системите при задръстванията в София.
                Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X