Резултати 1 до 8 от 8

Тема: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

Здравейте, някой може ли да помогне с информация как да си активирам дневните светлини на Санта фе-то? На няколко места прочетох, че фабрично има модул с които се активират дългите като дневни с намален интензитет, но нямам сервизно ръководство и не мога да намеря информация. Търсих във форума, но не открих информация и тук. Колата е Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4WD, 2008 година, автомат

Място
    София
    Публикации
    7,422
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

Не съм чувал за такъв фабричен модул. Ако има фабрично, то ще е на късите светлини и вероятно се активира през диагностиката...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: активиране на дневни светлини на Хюндай Санта фе 2008 година

Дори и тук във форума колеги говорят за тази фабрична функция. Ето например в тази тема, пост 7. Явно трябва да си открия сервизно ръководство и да го разуча как става.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120585

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

Така и не открих вариант за активиране на функцията. Затова си взех едно реле за 15 лева плюс две обикновенни релета с нормално отворен контакт и си направих дневни светлини от дългите, като светят на 20% и се изключват автоматично при пускане на къси светлини. Но ако някой разбере как се активират фабричните, ще си ги пусна тях. Засега проекта приключва.

Място
    Ямбол
    Публикации
    42
    Точки (при гласуване)
    9

Аз имам същия Hyundai Santa Fe 2007 година и фабрично си е направено като си включил постоянно на къси, светват като запалиш двигателя и изгасват като го спреш, като е вкаран ключа светят габаритите. И то това си е стандартна екстра, дори дори и за други модели.

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

Така е колега, има я тази екстра, но не е до измислена защото ако я угасиш на къси, при последващо палене фаровете светят докато въртиш на стартер. Това е проблем и за крушките, проблем е и за акумулатора, особено при отрицателни температури. А дневните светлини както ги направих се включват след като двигателя е запалил и алтернатора вече зарежда с напрежение над 13.2 волта

Място
    София
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

И аз съм със същия модел на Хюндай.Поставиха ми някаква платка,която пали фаровете 5 сек. след палене на двигателя,и гаснат фаровете веднага след гасене на двигателя.Правят го всички авто ел.монтьори за 70 лв.

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

Да и това е вариант. Използва се същия метод - когато двигателя запали и вече алтернатора зарежда. Но честно казано моят вариант - с 20% на дългите повече ми харесва и не натоварва толкова системите при задръстванията в София.

Сходни теми

1. Дневни светлини на Спортидж
    От Glow във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 45
    Последно мнение: 19-07-15, 16:53
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 15-07-15, 13:23
  3. Дневни светлини
    От itsme във форум NISSAN
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-02-14, 13:21
  4. Дневни светлини HR-V