Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко питанки по моите мъки с Киата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • малко питанки по моите мъки с Киата

    Ми...кияко.пак си гърми на газ и на бензин.смених всичко газово под капака на обикновената ми газова уредба и на газ гърми на всяка предавка но не винаги.най често на 4та и 5та.имам 3 кихалки...
    На бензин гърми само когато я запаля студена и ритна педала на газта,а като изчакам малко да поработи и няма нищо.на вървене на бензин не гърми.
    Мисля да сменям кабели и свещи,та-чудя се за кабели Tesla или NJK??? и за свещите NJK ли?Казаха ми че топлинното число било важно? Някой знае ли нещо за него?И има ли свещи за газ бензин...

    Другото е че както си карам на дълго по магистралата като се закотви на 100 примерно и по нагоре не мърда,някак все едно забива? Връщам 4та от 5та и никаква реакция и така и на газ и на бензин.След малко се оправя сама./все едно не и достига гориво ли въздух ли/
    -И само да вметна че преди имах запушени инжектори и ги чистих с добавка,после почна да върви...Ма колко са чисти....Не знам..
    Последно редактирано от lakatnika; 17-02-17, 13:08.
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: малко питанки по моите мъки с Киата

    Явно може.

    Коментар


    • #3
      От: малко питанки по моите мъки с Киата

      Кабели и свещи от моя опит или беру или нжк. Не си прави експерименти с тесла.
      Ако и това не я оправи - проверка на компресията. Може да е духнала някой клапан и да гърми от това.
      Други евентуални причини са гарнитури на всмукателен колектор, но не е толкова вероятно.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #4
        От: малко питанки по моите мъки с Киата

        След тези кихания може вече да нямаш дебитомер.
        Kia Sortage wagon 2000 128 h p

        Коментар


        • #5
          От: малко питанки по моите мъки с Киата

          При мен гърменето се оправи след смяната на кабелите и реглаж на клапани.

          Коментар


          • #6
            От: малко питанки по моите мъки с Киата

            Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
            При мен гърменето се оправи след смяната на кабелите и реглаж на клапани.


            Как се регулират клапани на КИА?!?
            Нали е с хидравлични повдигачи?
            Kia Sortage wagon 2000 128 h p

            Коментар


            • #7
              От: малко питанки по моите мъки с Киата

              За газ има иридиеви свещи. Иначе и НКГ според спецификацията пак стават, но има доста ментета...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X