Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

    Е па те и кол центровете си имат груп лидери и шифт лидери и прочее райхсфюрери
    В емсидоналд същата работа и т.н.

    Затва в странство. Ем гъз път да види, ем ако се посереш си съвсем сам и ако изпукаш сичкото кинти няма от къде други и много бързо е научаваш да си бършеш дупето самостоятелно.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Не виждам нищо лошо девойката да поработи една година преди отново да седне на чина. Попадайки в работна среда, ако не нещо друго, човешкият мозък с впечатляваща бързина започва да си задава фундаментални въпроси от рода "защо тоя взима 3000 лв и цял ден си бара ушите, а аз за 700 кинта се скъсвам от бачкане?".
      Завършването на нещоси, само и само да вземеш диплома... абе, някой тук знае ли къде му е дипломата? Вероятно, изключенията са 1-2%.
      По възможност да поработи в чужбина и в България , че да погледне работата и от двете страни на завесата .В България има достатъчно работа и можеш да се реализираш доста добре ( е трябва да имаш и шанс ,или роднина ) , но разликата на улицата е убийствена за обикновения човек .Не мисля че в чужбина има по-малко промити мозъци и всякакви корпоративни лицемерия .Според мен решението къде и как трябва да си е 99,99999 % на младия човек , а 0,00001 (стартов капитал например)на възрастните !

      Коментар


      • #33
        От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Това може да се случи само на дипломирани мозъци, на които им пука за нещо. 18-19 годишен ентусиазъм, може само да се амбицира, представяйки си как ще седи цял живот на тва скапано бюро и ще изпълнява нарежданията на оня задръстен малоумник.
        Изграждането на трудови навици, за мен е едно от най - важните неща. Оооообаче има нюанси. Хората са различни. Някои са ентусиасти, искат да променят правила и норми, други са лесно раними и една отровна корпоративна или още по лошо държавна администрация среда може да нанесе трайни увреждания. Универсално решение няма. Само в едно съм сигурен. Образованието и впоследствие работата, трябва да се прави с мерак и желание, защото по голямата част от съзнателния ни живот минава на работното място. Така че ако там има някаква неудовлетвореност нещата се преместват и в личния живот и всичко тръгва по една кофти спирала.

        Да се върнем на образованието. Без да познавам всеки един университет в страната, твърдя че нещата са стигнали дъното. Тази година СУ приемаше право на 4 класиране. Модела с делегирани бюджети не води до нищо добро в родните вузове. Колкото повече студенти и колкото по - дълго ги задържим, толкова повече субсидии. Е няма как с тази формулировка да извадим качествен продукт - образование. Наскоро имах възможност да работя с инженери получили образованието си в Германия. Просто виждам как съм си загубил 5 години от живота в ТУ - София. Не казвам, че всеки трябва да учи на запад, но при наличие на желание от страна на бъдещия студент и финансова възможност да пратиш бъдещия студент в български университет е грешният избор.

        П.С. За протокола, работя в момента в голяма корпорация. Работил съм и в различни малки фирми. Има неща, които ми дотежават от време на време в корпорацията. Нещата се случват бавно, тромаво но не задължително с подмазване и лизане на задници. Когато човек е професионалист и си разбира от работата много много не смеят да се закачат с него. От друга страна голямата корпорация ти дава една финансова сигурност, която малката фирма, дори и да иска някой път не може да осигури.

        Коментар


        • #34
          От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Щерка ти в кой клас е сега?
          Сега ще завърши 11-ти.

          Filo каза:
          Работил съм и в различни малки фирми. Има неща, които ми дотежават от време на време в корпорацията.


          Друго са си агнетата при инж.Райчев.
          Последно редактирано от c_gul; 17-02-17, 21:53.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #35
            От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

            Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
            Изграждането на трудови навици, за мен е едно от най - важните неща. Оооообаче има нюанси. Хората са различни. Някои са ентусиасти, искат да променят правила и норми, други са лесно раними и една отровна корпоративна или още по лошо държавна администрация среда може да нанесе трайни увреждания. Универсално решение няма. Само в едно съм сигурен. Образованието и впоследствие работата, трябва да се прави с мерак и желание, защото по голямата част от съзнателния ни живот минава на работното място. Така че ако там има някаква неудовлетвореност нещата се преместват и в личния живот и всичко тръгва по една кофти спирала.

            Да се върнем на образованието. Без да познавам всеки един университет в страната, твърдя че нещата са стигнали дъното. Тази година СУ приемаше право на 4 класиране. Модела с делегирани бюджети не води до нищо добро в родните вузове. Колкото повече студенти и колкото по - дълго ги задържим, толкова повече субсидии. Е няма как с тази формулировка да извадим качествен продукт - образование. Наскоро имах възможност да работя с инженери получили образованието си в Германия. Просто виждам как съм си загубил 5 години от живота в ТУ - София. Не казвам, че всеки трябва да учи на запад, но при наличие на желание от страна на бъдещия студент и финансова възможност да пратиш бъдещия студент в български университет е грешният избор.

            П.С. За протокола, работя в момента в голяма корпорация. Работил съм и в различни малки фирми. Има неща, които ми дотежават от време на време в корпорацията. Нещата се случват бавно, тромаво но не задължително с подмазване и лизане на задници. Когато човек е професионалист и си разбира от работата много много не смеят да се закачат с него. От друга страна голямата корпорация ти дава една финансова сигурност, която малката фирма, дори и да иска някой път не може да осигури.
            С всичко съм съгласен. Но, ако детето има артистична натура и заложби, а ти го пратиш в "технически ВУЗ" в Германия, само и само да учи и да не е тук, какво ще постигнеш? Дали няма да е по- добре "Обработка на стъкло и керамика" в тукашната Художествена Академия?
            Ученето е двустранен процес. Рецепта няма.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

              Цецо, Дъ Юнивърсъсъри ъв Единбъра .
              Такси няма, а щом е от ACS е вътре от раз , еле па щом я влече химията.
              Приготви едни илядо лева за квартира и манджа обаче ката месец и то на ръбъ.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                Освен английски какъв друг чужд език знае? Това може да наклони везните, в комбинация с част от лятната ваканция на екскурзия там.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                  В ACS чуждият е български стандартно.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                    Може би има арт заложби, но много дълбоко скрити. Няма грам техническа мисъл, но логика - да. Знам, че в Германия образованието е наистина безплатно, но колкото пъти съм ходил, не ми допада страната,/ чисто емоционално/, макар че натам се е засилил половината свят.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                      Има яко клубове по арт в Единбъра-та, ама първо ще трябва една сгляда на живо.

                      ПП. Догодина ще дойде един чичко, май даже няколко бяха, ще ви викнат и вас с мама.
                      Обсъждат доста обстойно кое, къде и как след ACS.
                      Помагат доста.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Освен английски какъв друг чужд език знае? Това може да наклони везните, в комбинация с част от лятната ваканция на екскурзия там.
                        Учила е италиански, а сега испански, но тези критерии за оценяване сега не ги разбирам. Не че ги знае според мен, но иначе има някакви букви.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Учила е италиански, а сега испански, но тези критерии за оценяване сега не ги разбирам. Не че ги знае според мен, но иначе има някакви букви.
                          Ти, явно си правиш майтап с нас. Вече си я нагласил някъде, сега ни опитваш акъла. Няма лошо, но не е колегиално.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                            Ъхъ, знае , български, след английския де.
                            Цецоооо.

                            ПП. И не, скочовицата в скоция е по-скъпа от тук, та забрави.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Учила е италиански, а сега испански, но тези критерии за оценяване сега не ги разбирам. Не че ги знае според мен, но иначе има някакви букви.
                              Преподаване на английски има навсякъде, но за живота си трябва местния език, поне в някои ЕС държави(което ограничава избора до останалите).
                              Безплатното образование ОК, но стандарта на живот си е различен, и издръжката на студент в чужбина с български доходи на родителите, често не е лесно.

                              В НДК всяка година има изложение на чужди висши училища, ходил съм няколко пъти, може да се почерпят идеи и конкретна информация.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Ти, явно си правиш майтап с нас. Вече си я нагласил някъде, сега ни опитваш акъла. Няма лошо, но не е колегиално.
                                Правил съм си бъзици във форума като бях по-млад, а сега съм наистина в чуденка. На Пламен да кажа, че виждам промиването на мозъци при малките в реално време. Толкова се изпе.ерастиха нещата за 2-3 години, че не е истина.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X