Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ в избора

    Здравейте, реших да сменя стария джип защото ми идваше малко тромав (Патрол 2.8 чист дизел) мисля да мина на бензин/газ. Сега се двоумя основно между 2 джипа - Grand Cherokee ZJ 5.2 v8 и Mitsubishi Pajero 3.5 v6. Джипа ще се ползва главно за лов и разходки (като терена в който ловувам е планински, стръмен, на места дълбоки коловози и зимата с големи преспи и доста сняг) ,но и не само offroad + 200 км магистрала/извънградско отиване и връщне общо до вилата ми и ловния район. Като разход на гориво може би ще са близки, като проходимист кой е по надежден в гората и съответно като части главно за черокито лесно ли се намират. Като цялост на джипа също купе шаси откъм ръжда кои са по читави и други впечатления и сравнения. Може да предложите и нещо друго идентично на тези двата.
    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Помощ в избора

    Сега всички ще те питат "Защо ще сменяш Нисана с друг, като ти трябва за в гората ?", и ще са прави.

    В стоков вид почти нищо не става за тежки терени,
    но пък всичко което ти хареса може да се доработи за в гората, ама заслужава ли си цената ?!

    Имай предвид, че тия дето си посочил, и други подобни бензинояди, ще ти харчат 40/50 газ при тегаво горско, и ще трябва да помислиш за по-големи бутилки, което автоматично ти изяжда багажника.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Помощ в избора

      Тези 200 км не могат ли да се изминават с лек автомобил а нисана да си стои край ловните полета целогодишно.
      Иначе и двете посочени са по кекави от нисана за тежък оф.
      Не е определен бюджет но някакво подготвено десняче от английско ще излезе по евтинко.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Помощ в избора

        Сега е така до там с колата и после на джипа. Какво предлагаш колега под "подготвено десняче от английско". Десния волан не ме притеснява. Да нисана ми е здрав ,но е доста тромав и муден с този мотор

        Коментар


        • #5
          От: Помощ в избора

          Гранд няма рама. Бегачка в гора не ти трябва , ама ти си знаеш...
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Помощ в избора

            Отворен съм за всякакви съвети, за това питам преди да съм направил грешка с покупката. Благодаря за отговорите и насоките всичко ще ми е от полза .

            Коментар


            • #7
              От: Помощ в избора

              Ако Нисана ти е читав, инвестирай малко в ДВГ-то ако това ти е зора. Иначе всяка продажба на читава кола и последваща покупка на нова-стара такава в неизвестно състояние си е чиста загуба на пари.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ в избора

                Първоначално публикуван от dark1 Преглед на мнение
                Отворен съм за всякакви съвети, за това питам преди да съм направил грешка с покупката. Благодаря за отговорите и насоките всичко ще ми е от полза .
                GR
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ в избора

                  Двете предложени коли са чудесни, едното даже е прекрасно високо комби, но за офройд не стават.
                  Та ще смениш кон за кокошка.

                  Изобщо, не се занимавай с глупости. В гората на rd28t турбото не се включва. Мерено многократно с манометър. Та нещо повече от твоя няма да проимаш.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ в избора

                    Първоначално публикуван от dark1 Преглед на мнение
                    Сега е така до там с колата и после на джипа. Какво предлагаш колега под "подготвено десняче от английско". Десния волан не ме притеснява. Да нисана ми е здрав ,но е доста тромав и муден с този мотор
                    Точно щях да попитам, колко па да ти е муден на бавни в гората , а и Търтьо е драснал нещо по-долу:

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ...
                    Изобщо, не се занимавай с глупости. В гората на rd28t турбото не се включва. Мерено многократно с манометър. Та нещо повече от твоя няма да проимаш.
                    И не ми стана ясно, какъв всъщност е проблема, при положение, че имаш здрав горски джип само за в гората ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ в избора

                      Исках да съчетая малко нещата и да избегна размяната кола джип, защото с този патрол по магистралата си е мъка, но по мненията ви съдя че май не е добра идея и за сега ще остане така.
                      Благодаря за бързите отговори на всички.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ в избора

                        Първоначално публикуван от dark1 Преглед на мнение
                        ... но по мненията ви съдя че май не е добра идея ...
                        Ма хич.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ в избора

                          Има вариант.....просто на Патрола се слага БМВ 3000 ТД и си решаваш всички проблеми....мнооого върви и ...няма по-добро за лов - ловджия съм...."вервай ми", даже знам и кои 2-ма човека в София могат да го направят, като хората.......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ в избора

                            Магистрала и лов .....не става, аз моя го карам на 01.10 и го прибирам на 15.01 ...съответно две смени на гуми - шосейни - кални, при мен е 230 км. , до ловния район с друга кола и ...така

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ в избора

                              Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
                              Има вариант.....просто на Патрола се слага БМВ 3000 ТД и си решаваш всички проблеми....мнооого върви и ...няма по-добро за лов - ловджия съм...."вервай ми", даже знам и кои 2-ма човека в София могат да го направят, като хората.......
                              Извинявам се, но имаш ли информация,колко пари излиза всичко? Ако реша каква цифра трябва да имам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X