Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

    Първоначално публикуван от Bingo-boy Преглед на мнение
    Маслото определено ще го сменя с 10в40,(за 5-чка незнам,старичак е дизела,но по-редкото масло за студа е много по добре)ама ще е другата седмица
    Карам съпросния стар двигател от почти 9 (девет) години и 80000км. Някоога дори го сменях по 2 пъти в годината - лятно 10W40 и зимно 5W40. Карал съм го и с 0W40, и с 5W50. Нищо му няма от нито едно от изброените, с изключение на някакви разлики в шумовете, евентуално.

    Маслото не е причина за непаленето, ако всичко е изправно. Палил съм и при -15 с масло 20W50, ама въртеше толкова мудно, че на другия ден смених съвсем изправния акумулатор, с който го купих, с чисто нов, който въртеше също толков мудно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Какво значи, когато подгревните свещи са опушени?
      Значи че не си давал достатъчно газ преди демонтажа, за да се изчистят. След 10 минутно каране с над 90, като последните 3-4 километра с до 140, свещите излизат все едно преди малко си ги купил от магазина. Като го караш, не смеейки да го натиснеш, щото "дизел се кара бавно и полека", сажди и нагари се трупат не само по свещите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

        Въобще не го карам бавно и полека, Спа. Но се учудих, че така бяха омазани. Аз на проба без сваляне не вярвам, та ги свалих и открих неработещата.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

          Имах предвид да е изгасен веднага след такова каране и да не е пален до момента, в който ги демонтираш. Това за предкамерен. При другите не знам каква е хавата точнои със свещите.

          При второто мерене на компресия се изцъклих как така вадя свещи без една саждичка по тях. Не се майтапя - можех да ги върна в кутийките и да ги продам за нови. Сажди нито се виждаха, нито оставаха следи след пипане на активната част с пръсти.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

            Проблема е от свещите,запали от четвърт.По повод маалото,не съм го сменял аз със 15-ка а човека от който го купих джипа(познат ми е).Леката кола си я карам само с 5в40 и за масло и филтри никога не пестя пари.И по този повод каква марка масло да сложа,понеже взимам гермаско(смея да твърдя че е оригинално,понеже от там го внасят)

            Коментар


            • #21
              От: Дизела не пали - нисан терано 2.7тд

              Откак имам моето, карам с Motul и Castrol.

              ...и филтър за маслото MANN или оригинален (което е същото, ама по-скъпо).
              Последно редактирано от sparkybg; 17-02-17, 11:26.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X