Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много труден старт сутрин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много труден старт сутрин

    Здравейте, от скоро имам Фронтера Б 2.2 ДТИ. До преди да хванат студовете си палеше добре. Сменил съм семерингите на клапаните, проверил съм подгревните свещи, купил съм нов акумулатор 75 АН. Като паднаха под нулата или около нулата трябва да въртя много, по 5-10 пъти и то по 20-30 секунди докато запали. Ходих при няколко майстори за диагностика и всеки дава различни акъли. Според един ГНП-то връщало нафта. Защо не връща в топло време не се знае. Според други взимала въздух. Защо не взима в топло пак не се знае. Било мръсно горивото и зацапани филтри и цедки. Заредих цял резервоар уж хубаво гориво, пак не става. Наистина преди зареждах от селската бензиностанция, но и други зареждат там. При пръскане със спрей за студен старт пали от раз. Някой казват да сложа добавка или бензин ама това не е решение според мен.
    Дайте акъл какво да проверя за да разбера от къде е проблема.

  • #2
    От: Много труден старт сутрин

    ГНП да връща нафта и да взема въздух е едно и също и зависи непредсказуемо от температурата. Веднъж зацапани филтри с хубаво гориво няма да ги очистиш, трябва си смяна. Ако със спрей пали веднага и после работи нормално - ГНП или основен ремонт на двигателя, според показанията за компресия. Бензинът не помага на паленето (поне докато нафтата е изобщо течна).

    От човек който мрази дизела - толкова.

    Коментар


    • #3
      От: Много труден старт сутрин

      Ами работи след това добре. Всъщност имам съмнения че някоя от дюзите не работи добре. Малко си трака и потреперва като запаля. Като загрее се нормализира работата.

      Коментар


      • #4
        От: Много труден старт сутрин

        Колега имах подобни неприятности. Почни с евтините неща: смени си горивния филтър (слагай хубави) - около 30лв и си смени всички маркучи за обратната нафта. Аз изкарах късмет.
        Колегата е прав, че като си заредил хубаво гориво веднъж, нямам как да се оправи. Аз лично горивния филтър го сменям почти на всяка смяна на маслото. Успех

        Коментар


        • #5
          От: Много труден старт сутрин

          Тоз акумулатор ми малее за 2.2 дизел
          Свещите как са проверени?

          Коментар


          • #6
            От: Много труден старт сутрин

            Съвет за марка филтър? Има поне 10 вида на една цена.
            Ами така пишеше в книгата. За този двигател 75 АН. Свещите са вадени една по една и съм ги гледал как нагряват. Нямат нагари и си топлят целите.
            Забравих да пиша. Акумулатора е съвсем нов. На 2 месеца. Дори да е малък, то ще е в пъти по-добре от някой голям на 3-4 години.

            Коментар


            • #7
              От: Много труден старт сутрин

              Избягвай да въртиш дълго на стартер - десетина секунди и след това почивка! За да не пишеш после, че помпата ти е за ремонт! Горивен филтър ако още не си сменял - задължително, но е малко неудобно.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Много труден старт сутрин

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Както е казал Народът : "Удавник и за сламка се лОви" .

                ...преведено на Форумен език ( вследствие доста публикации с подобен проблем): "А дано да е датчика ! "
                Търтей , къде си бре ?! ... Щот когато ти говоря ....

                Е , в случая не е датчик , ама пак дежурното : смени си филтрите .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Много труден старт сутрин

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Тоз акумулатор ми малее за 2.2 дизел
                  Свещите как са проверени?
                  Какво ти малее бре Пенчо ,и моя е такъв 75/800 за 2,5дизел -просто не става по голям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много труден старт сутрин

                    Аз съм със 100Аh и не се събира добре, принудих се да изместя малко назад разширителният съд за да му освободя място.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Много труден старт сутрин

                      Извади буксата на датчика за температура и пробвай. Така грее повече. Раззправят че софтуерно не са изпипали нещата с греенето ,и с годинките си проличавало. Ако пак не пали ,следващия ти опит нека бъде да я спреш със задницата нагоре,ама колкото можеш по-вдигната. Ако пак не пали ,знащи имаш невиждан досега проблем
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        От: Много труден старт сутрин

                        Ще пробвам с датчика за температурата. Става дума за този който е на корпуса на термостата нали?
                        За спирането със задницата на горе - мислиш че взима въздух ли? Пробвал съм с пълен до горе резервоар и пак не става. Въздух в системата има ако е понамаляло нивото.При абсолютно пълен резервоар мисля че няма нужда от вирене на задницата. Ще пробвам все пак, но ме съмнява.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Много труден старт сутрин

                          Абсолютно пълният резервоар все пак е едни 30см под ГНП. Повечето коли са така и това всъщност е нарочно. Сещам се само за една при която е наопаки и това е Трабант.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Много труден старт сутрин

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Абсолютно пълният резервоар все пак е едни 30см под ГНП. Повечето коли са така и това всъщност е нарочно. Сещам се само за една при която е наопаки и това е Трабант.
                            И вместо помпа има кранче.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Много труден старт сутрин

                              Да бе , та и за резерва.Добре,че нямаше самолетен карбуратор.Не че ша фръкне , ми чеше а работи в наклони оффроуд (като дърворезачките) А пропо , понеже съм се разглезил,бих си качнал проблема на диагностика и..умуването се ограничи до компетанс
                              Последно редактирано от jeko47; 19-02-17, 13:46.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X