Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много труден старт сутрин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Много труден старт сутрин

    Много изказвания от "разбирачи",но никой от опит...
    На този мотор компресията му е последна грижа. Владо,колкото и да не ти се вярва,вирването на задницата е единствения начин някой хора да си запалят дизелите ,щот по 16 лв за "гумичка" на дюза и 60 лв смяна на четирите им е много...
    А за подгрева има писано много ,ама в опелския форум където съм мод и некомпетентни по въпроса направо трия. По-мързеливите са си изкарали датчика на ключе...
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #32
      От: Много труден старт сутрин

      Калине, сменил съм си гумичките есента още. Налял съм добавка, навирил съм задницата и чакам да съмне. Утре го дават около 0-та.
      Дай линк за подгрева да попрочета. Наистина имам чувството че там е ключа към палатката.

      Коментар


      • #33
        От: Много труден старт сутрин

        Компресията се елиминира бързо и без замерване.При условията при които пали трудно я дръпнете,ако запали "от четвърт" правете мотор или я карайте като се стопли.
        Аз бих замерил и стартерния ток на студено и на топло,там поне трябват само амперклещи.Не е изключено на студено стартерът да не успява да постигне необходимото за да "запали" този мотор.Успех!

        Коментар


        • #34
          От: Много труден старт сутрин

          .
          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          ...Много изказвания от "разбирачи",но никой от опит...
          На този мотор компресията му е последна грижа. Владо,колкото и да не ти се вярва,вирването на задницата е единствения начин някой хора да си запалят дизелите ,щот по 16 лв за "гумичка" на дюза и 60 лв смяна на четирите им е много... ...
          Я да видим :

          Първоначално публикуван от Yannny Преглед на мнение
          ...До преди да хванат студовете си палеше добре..... Като паднаха под нулата или около нулата трябва да въртя много, по 5-10 пъти и то по 20-30 секунди докато запали....
          .
          ... и това :

          Първоначално публикуван от Yannny Преглед на мнение
          ...И лятото и сега , като се вдигнаха малко температурите и са +3,+5 пали от раз..
          Тия гумички ще да са с доста интересни характеристики .

          ....иначе уважавам факта че си модератор някъде в някакъв форум . Това тежи като аргумент . Там де , в съответния форум .

          .. и не се засягай , нищо лично
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Много труден старт сутрин

            Първоначално публикуван от Yannny Преглед на мнение
            Калине, сменил съм си гумичките есента още. Налял съм добавка, навирил съм задницата и чакам да съмне. Утре го дават около 0-та.
            Дай линк за подгрева да попрочета. Наистина имам чувството че там е ключа към палатката.
            Например http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=105087&st=20
            А ако някой властимащ махне линка-цитат:
            Field Remedy: 1838

            Subject: Engine X20DTL/H - Bad cold start behaviour

            Models: Engines: Option:
            Vectra-B 1998...2000,Astra-G 1998...2000,Omega-B 1998...2000,Frontera-B 1998...2000,Zafira 1998...2000,Sintra 1998...2000 X20DTL| X20DTH,X20DTL| X20DTH,X20DTH| X22DTH,X22DTH,X20DTL| X20DTH,X22DTH

            Complaint: Bad cold start behaviour between +5 °C and +9 °C coolant temperature.
            Cause: The efficiency of timing device could vary after high milage. Due to software adjustment the problen will be compensated.
            Production: N/A, vehicle/engine combination out of production.

            Remedy:

            In case of customer complaint please reprogram the Vectra-B engine ECU with TIS 2000 CD, version 58.

            Please note:
            Other carlines, e.g. Omega-B, Astra-G/Zafira-A, Frontera-B, Sintra
            in combínation with X20DTL, X20DTH and X22DTH engine will follow
            step by step in the named order with the next TIS 2000 CD´s.

            FunctionalGroup: J - Engine
            Complaint Group: 21 - Poor Startability
            Trouble Code: None

            Владо,сериозно-когато започна да пиша за заварки и технологиите им ,ме поправяй колкото искаш ,сега обаче просто попивай.
            Ритиричен въпрос-къде отива излишната нафта от дюзите на този мотор?
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              От: Много труден старт сутрин

              Впрочем не знам как е при Опел ама имам отскорошни наблюдения че сменен комплект гумички изобщо не значи че няма да гълта въздух.

              Коментар


              • #37
                От: Много труден старт сутрин

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Впрочем не знам как е при Опел ама имам отскорошни наблюдения че сменен комплект гумички изобщо не значи че няма да гълта въздух.
                Няма.Калин се не доизказа. То , подобна и по-голяма дивотия е на WAG в главунгера с помпа-дюзата...
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Много труден старт сутрин

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Ритиричен въпрос-къде отива излишната нафта от дюзите на този мотор?
                  Обратно в помпата, а какво е предимството на това решение, че проблемите при най-малкото мехурче въздух са сериозни?
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #39
                    От: Много труден старт сутрин

                    Среднощен тест
                    Мотора е изгасен в 7.30 вечерта
                    Спряна с навирена задница и добавка в горивото.
                    Време 11:30 вечерта
                    Външна температура +5 градуса, температура на антифриза (според датчика отчетен през OBDII) +27 градуса.
                    Няма подгрев и пали от първото завъртане.
                    Следва 2-ри тест утре сутрин когато температурата на антифриза е към 0-та.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Много труден старт сутрин

                      Според мен не е от гумички. Имах подобен проблем. При абсолютно пълен до горе резервоар, нищо че гумичките бяха на камък, си палеше без проблем. Когато минех 150 км, тоест нивото паднеше с 10-15 литра взимаше въздух и не палеше. Смених ги и сега си пали дори като е на резерва. Проблема с гумичките и въздуха го правеше лятото. Температурата няма връзка според мен с взимането на въздух от гумичките.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Много труден старт сутрин

                        Сутрешен тест.
                        Гориво към 20-25 литра + една опаковка Bardahl injector cleaner.
                        Спряна наколнена напред, със задна дясна гума на бордюра, за да се увеличи още повече наклона напред и на ляво.
                        Външна тепература +1
                        температура на антифриза +4
                        Не се включи подгряване изобщо
                        Запали на 3-то превъртане на коляновия вал.

                        Следва довечера спиране наклонена назад. Ако взима въздух, няма да запали.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Много труден старт сутрин

                          Доказано е, че директния дизел на Опел пали и на -5 без подгрев

                          Коментар


                          • #43
                            От: Много труден старт сутрин

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Обратно в помпата, а какво е предимството на това решение, че проблемите при най-малкото мехурче въздух са сериозни?
                            Тъй ,не само в помпата ,но на входа на помпата.
                            Предимство-при проблем с гумичките смуче масло от мотора ,вместо да пълни картера с нафта ,но както каза ,всяко мехурче е@ава мамата на положението. Тука няма "сълзи ми нафта от излишното" ,има "ба го в дизела,сека сутрин на въже..."
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              От: Много труден старт сутрин

                              Сутрешен тест наклон обратен. Вдигната предница и предна лява гума на бордюра за допълнителен наклон назад и надясно.
                              Гориво към 20-25 литра + една опаковка Bardahl injector cleaner.
                              Външна тепература +4
                              температура на антифриза +8

                              Запали на 3-5 то превъртане на коляновия вал.

                              Според мен не е въздух. Или двигателя е издухан или подгряване.

                              Коментар


                              • #45
                                Най-сетне ми остана време да отида на тест. Закачиха ме и ми прочетоха грешките. Помпата не дава никаква грешка. Обаче релето на подгрева дава грешка. Освен това при подаване на контакт си пише че не е активно. Колата беше загряла, и външната температура беше над 10 градуса, но поне трябва да показва че е активно. Изтръгнах кабела на датчика за температурата от термостата, някъде четох че се симулирало температура на много минус, но пак нищо. Нито светна на таблото нито имаше ток по кабела. Може ли да е само от това, че едно реле е 140 лева.
                                Някакви идеи за тестването му?

                                Сетих се още нещо, ако откача датчика за температурата, бях чел че се отчита че температурата е -40 и сработва подгряването. Тоест трябва да светне на таблото индикацията за подгрев. При мен не светва при разкачен кабел на температурния датчик. При теста пък показваше, че релето е неактивно. Зимата обаче си светваше индикацията на подгрева.
                                Последно редактирано от CarTest™; 09-03-17, 16:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X