Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много труден старт сутрин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Много труден старт сутрин

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    ....А пропо , понеже съм се разглезил,бих си качнал проблема на диагностика и..умуването се ограничи до компетанс....
    А, то човека си го е казал още в първия пост , ама кой да чете .

    Първоначално публикуван от Yannny Преглед на мнение
    ... При пръскане със спрей за студен старт пали от раз.....
    ... така че ако ще и 5 пъти да сменя филтър , или да я обърне с гъза право нагоре и с препълнен при това резервАр , сЕ тая .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Много труден старт сутрин

      Начи да мери компресия
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Много труден старт сутрин

        ... което му е написано в първия отговор.

        Коментар


        • #19
          От: Много труден старт сутрин

          Колеги, нека който има някакво предложение, да пише.
          След последния майстор, който взе сума ти пари, и диагностики прави и какво ли не и пак без резултат. Сега е топло и си пали от четвърт.
          Общо взето въможностите са наколко:
          1. Компресия - ще я мера последно.
          2. Въздух Ще пробвам за всеки случай когато се застуди. Ще спра на наклон.
          3. Зацапан горивен филтър. Сменях го септември, но няма гаранция че не се е зацапал пак.
          4. Подгравяне. Уж замервахме свещи, казаха ми че са ги вадили и работят, ама взех да се съмнявам.
          5. Задръстени дюзи.

          По тази причина ще си направя замерванията сам.
          1. Спиране с вирната задница.
          2. Изсипвам почистваща добавка за да пробвам има ли подобрение.
          3. Ще пробвам всичко по системата за подгряване. Свещи, кабели, реле. Въпроса ми е, как да я излъжа, понеже се затопли, за да се включи подгряването, за да мога да измеря.

          Имам OBDII адаптер и ще видя за грешки и тн.

          Ако не помогне - смяна филтър и мерене на компресия.
          Ако имате други идеи казвайте!

          Коментар


          • #20
            От: Много труден старт сутрин

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Начи да мери компресия
            О, Ужас !

            Ти изрече тЕя сквернословия на глас !

            ...и знайш ли кво ше стане ако пък я измери , диагнозата излезе вярна ( компресията я нема) и се окаже че требе основен ремонт ?

            ПС. Забелязал съм , че за част от младите дизелджиЙ - да им препоръчаш да мерят компресия е като на някой клетнИк да му препоръчат да иде на рентген със съмнение за туморно образувание .

            .. то затова и дежурните препоръки са "смени филтрите , смени маслото , смени антифриза , датчик , капачка ..."
            ...даже нагоре с краката го обърни ... , егА се размине с тумора .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Много труден старт сутрин

              Първоначално публикуван от Yannny Преглед на мнение
              Ако имате други идеи казвайте!
              Да почнеш от компресията.

              Коментар


              • #22
                От: Много труден старт сутрин

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Да почнеш от компресията.
                Не разбра ли, че не му се ще да е компресията.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Много труден старт сутрин

                  Я го знам и жокер ми не требе. Нали си имам един дизел дето не пали зимно време.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Много труден старт сутрин

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я го знам и жокер ми не требе. Нали си имам един дизел дето не пали зимно време.
                    А лятото пали ли?
                    Щото си мисля, че ако е от компресия и лятото няма да пали. Както и топъл също.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Много труден старт сутрин

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Не разбра ли, че не му се ще да е компресията.
                      Има и друг вариант,щом пали със спрей.
                      Едно маркуче изведено вътре,и си пръска от там.
                      Не съм го измислил аз,а един колега с камион.И така си пътуваше по Европа.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Много труден старт сутрин

                        И лятото и сега , като се вдигнаха малко температурите и са +3,+5 пали от раз. Лятото си пали и топла и студена докато пипна ключа само. Наистина не ми се иска да е от компресията, ама съм имал издухана кола и си е палила трудно не само при отрицателни температури. Тука включат ли се подгревните свещи и забрави да пали. Не с ели включват пали моментално.
                        Затова питах как в топлото да я излъжа да включва подгряването за да го замеря. Имам чувството че е оттам. Иначе, при 0 градуса ще пали зле, но при +3 ще пали пак зле, но малко по добре. при мен границата на палене е рязка. +4 пали,2 не пали.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Много труден старт сутрин

                          Тя компресията също има граници!
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Много труден старт сутрин

                            Хубаво, не я мери, сипи малко масло в цилиндрите с една спринцовка и после пробвай да палиш.
                            То не че е нещо страшно да се премери - а и ако не ти се ходи ма майстор (разбирачсъсзлатниръце) един компресомер е около 50 кинта.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Много труден старт сутрин

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              О, Ужас !

                              Ти изрече тЕя сквернословия на глас !
                              Ти ме бъзикаш за оная тема - ама да се разчита на таблото на колата за някаква смилена диагностика е абсурдно. Пък дали е датчик, самия часовник или нещо трето (примерно маслената помпа е педала Богу дух) ще се разбере след проверката.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Много труден старт сутрин

                                Добре де, колко струва основен ремонт приблизително. Да се настройвам психически!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X