Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировка Вал рейсинг?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокировка Вал рейсинг?

    Здравейте.Малко въпроси по една стара тема.Решил съм да сложа самоблокираща касета на задния диференциал.В ladatuning.ovo.bg/ предлагат VAL RACING винтова,за която знам че по плавно става блокирането.Руснаците предлагат още два модела ДАК и ДАН.Нямам представа различни системи ли са или различно производство.Знам че има компетентни хора в форума които могат да ме посъветват какво да избера.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shper1.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:6128217

  • #2
    От: Блокировка Вал рейсинг?

    Зависи за какво ще ползваш НИВАта.
    По руските форуми е изписано достатъно и може да почетеш, но ако искаш преразказ, и някой може да го направи, ще е полезно и за тези които не разбират руски език, въпреки че който кара НИВАааа ...
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Блокировка Вал рейсинг?

      Преразказ със съкращения:
      ДАК - Диференциал Автоматичен на Крашиков
      ДАН - Диференциал Автоматичен на Нестеров

      "Измислени" са по реда на записване. Крашиков първи е сътворил това чудо а Нестеров го е усъвършенствал.Автоматични (самоблокиращи) диференциали със сто процента блокиране при сработване. Ползват се голям брой сачми, които вършат цялата работа. В общи линии подходящи само за състезателни машини и условия. При каране по нормални пътища дори се водят за опасни. За предпочитане е да се ползват на мостове, които могат да се изключват, защото се износват доста бързо. При чупене сачмите може даже да пробият корпуса на дифа.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1550_1383576055.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5743532
      ==================================================================================

      Валрейсинг е винтов блокаж с предварително задаване степен сработване (руснаците му викат ПРЕДНАТЯГ). Не блокира на 100 процента и сработва съвсем меко и плавно. Подходящ за всякакви автомобили и несъвсем вършещ работа в много тежки състезателни условия за разлика от ДАК и ДАН.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:valracing_002.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5743533

      При ДАК и ДАН, и при Валрейсинг в по-малка степен, съществува възможността, според настойчивостта на водача, да бъде потрошена трансмисията. Най-вече карета и полуоски.

      Та както казват руснаците - "для покатухи" (разбирай нашето "друсниполянка") слагай смело Валрейсинг. Недостатък при него е отслабването на предварителното натягане при активно ползване на автомобила. При годишен пробег около 20 000км, ще трябва всяко лято да сваляш дифа за ново натягане. Как става то не съм се интересувал.

      П.П. Възможността за чупене на трансмисията, освен другото, е и правопропорционална на големината на гумите.
      Последно редактирано от коко келеша; 16-02-17, 06:26.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Блокировка Вал рейсинг?

        Едно голямо българско "евалла" на Коко за труда !

        Има и важни детайли при различните модификации ДАК и ДАН според посоката на работа (и съотвенто къде искате да ги слагате)и % блокиране, като според нея е 90/100.

        Винтовият е по-корав от хамериканските, щото е с 10 винта, за разлика от задокеанските, които са със 6, като има варианти с, или без, "пренатяг" (в момента не мога да се сетя точната дума на български), които работи нещо като LSD, когато Торсена е много разтоварен, и му помага да зацепи. После е ясно как работи.

        Има и още, но който иска повече инфо да почете, че в момента се водя хоспитализиран, а си гледам новините у нас, и като свършат търча към болницата, та не мога повече да пиша.
        Ако следобед ми доскучае, може още да драсна още нещо по темата, че за няколко години съм изчел всичко по руските сайтове.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-02-17, 07:57. Причина: правопис
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Блокировка Вал рейсинг?

          Благодаря на колегата Кольо,обяснил го е много точно.По състезания няма да ходя,колата се използва за лек офроуд и ходене по далечни плажове из пущинаците.Много колеги биха ме упрекнали че не ми трябва блокировка за тези цели,но от не големия си опит извън пътя съм разбрал че в много ситуации ако има блокировка поне на единия диференциал измъкването от тежки ситуации ще е по лесно.

          Коментар


          • #6
            От: Блокировка Вал рейсинг?

            По-добре сложи една лебедка, много по-сигурно ще се вадиш от почти всички ситуации.

            Не се бъзикам, напълно съм сериозен.
            Обаче монтажа на лебедка на нива трябва да се прави от човек който е в час с тези неща.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Блокировка Вал рейсинг?

              Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
              ...
              По състезания няма да ходя,колата се използва за лек офроуд и ходене по далечни плажове из пущинаците.Много колеги биха ме упрекнали че не ми трябва блокировка за тези цели,но от не големия си опит извън пътя съм разбрал че в много ситуации ако има блокировка поне на единия диференциал измъкването от тежки ситуации ще е по лесно.
              За твоите цели за НИВАта е най-добре да сложиш от тия със съчмите, като отпред е 90/100%, като 90% е напред, а отзад обратно100/90%, като 100% е напред, и няма сила която да те спре !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Блокировка Вал рейсинг?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                Не се бъзикам, напълно съм сериозен.
                Обаче монтажа на лебедка на нива трябва да се прави от човек който е в час с тези неща.
                Трябва да я укрепи към теглича ли бре!?
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Блокировка Вал рейсинг?

                  Начини за монтаж на лебедка на Нива има пре достатъчно . Естествено в предвид конструкцията на автомобила е добре да се ползва само за самоизваждане .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокировка Вал рейсинг?

                    Руснаците бяха експериментирали с две еднакви Ниви и гуми - на едната блокаж на задния диф, на другата - вериги на задния диф. Па веригите в някои случаи се оказаха по-удачния вариант. Но още по-удачния ще е вериги + блокаж, ако не скъсат веригите или полуосите. Тъй или иначе си донесох от Русия винтов блокаж и мисля да го сложа на предния диф за по-голяма ефективност. Ще пиша,когато имам вчепетления

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокировка Вал рейсинг?

                      Първоначално публикуван от martofen Преглед на мнение
                      ... Тъй или иначе си донесох от Русия винтов блокаж и мисля да го сложа на предния диф за по-голяма ефективност. Ще пиша,когато имам вчепетления
                      Аз не бих, освен ако колата не е само за в гората и никога няма да се движи с повече от 20 километра и то само в права посока.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокировка Вал рейсинг?

                        Аз притежавам Лада 4Х4 с винтови блокажи на Вал Рейсинг и на двата моста, като този на предния е с по-малък "преднатяг" от задния - по съвет на фирмата Вал Рейсинг, откъдето ги купих. Откак са монтирани, проходимостта на колата се увеличи- с подходящите гуми, разбира се. Влизал съм с нея на заден ход в Дунава, да издърпам колесар с лодка, и имах опасения, че ще остана там. Наблюдателите след това ми казаха, че колелетата са се въртяли с различна скорост според терена, колата дори не пребуксува и бавно изтеглих колесара. Лодката беше 12-метрова мауна, с мотор. Имам опит в изкачване и слизане по разкаляни склонове със страничен наклон, задницата е много по-стабилна и колата почти не се завърта при подаване на газ. Всичко това с понижени предавки, разбира се. Високата скорост намалява ефекта от блокировките.

                        Коментар


                        • vehicle
                          vehicle коментира
                          Редактиране на коментар
                          Здравей,
                          няколко години закъснял коментар,но да видим дали ще съживя темата.Как е предният диф?Аз също си пиша с вал рейсинг ,а и с други ,руски и украински, афтермаркет доставчици на части за нива и повечето съветват да не слагам нищо в предния АЛУМИНИЕВ диф.Те продават стоманен преден диф и него вече можеш и да си го оборудваш със пневматичен 100% блокаж.Та интересува ме, здрав ли ти е предния диф?

                      • #13
                        От: Блокировка Вал рейсинг?

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Аз не бих, освен ако колата не е само за в гората и никога няма да се движи с повече от 20 километра и то само в права посока.

                        Ами то на задните гумета Нивата само се подпира. Ако затънеш със задните предните могат да те извадят, ама ако затънеш с предницата спасение нема. Принципно ще си сложа блокаж и на задните, ама при следващото ми посещение в Русия

                        Коментар


                        • #14
                          От: Блокировка Вал рейсинг?

                          Първоначално публикуван от martofen Преглед на мнение
                          Ами то на задните гумета Нивата само се подпира. Ако затънеш със задните предните могат да те извадят, ама ако затънеш с предницата спасение нема.
                          Това някакъв хумор,който не схващам ли е или сериозно говориш?
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #15
                            От: Блокировка Вал рейсинг?

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Това някакъв хумор,който не схващам ли е или сериозно говориш?
                            Искам да кажа,че тяговото усилие на предните колела е по-голямо отколкото на задните. Производителя дава 60/40 за предницата,тъй като тя е по-тежка и сцепление винаги има повече там. Ако задницата не е натоварена задните гуми лесно пробоксуват с или без блокажи

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X