Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със зареждане

    То батерията може да се измери на пиновете и без да се отваря.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със зареждане

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      То батерията може да се измери на пиновете и без да се отваря.
      Знаеш ли го какво прави контролера и дали въобще ще отпуши нещо без да се наговорят с "мекия" .
      Без отваряне силно ме съмнява да стане... освен ако някой друг вече не е отворил и видял какво и как.

      М/у другото се нареждам на опашка за батериите ако ще заминават в кръглата папка.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със зареждане

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Бийте си се тогава. На ХП не им знам батериите, ако подлежат на отваряне е лесно.
        Всичко подлежи на отваряне.... затварянето е по-проблематично


        пс. сега изнамерих една оригинална хп - стандартното.. минала е на ултразвук, а на габарит изглежда да има 6 броя 18650
        Последно редактирано от _kalata_; 15-02-17, 22:36.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със зареждане

          Утре ,сутринта ,ще принеса в жертва едната и ще пусна снимки .
          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
          0898 51 31 46

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със зареждане

            HP все още ли могат да работят само на зархранване (с откачена батерия ) и какво става тогава?
            Да поясня. Една Тошиба Сателит...нещоси ми го правеше тоя номер. С батерия/ без батерия ми показваше пълна батерия (долу, вдясно). На теб, без батерия какво ти показва?
            Последно редактирано от Тропчо; 15-02-17, 23:18.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със зареждане

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              HP все още ли могат да работят само на зархранване (с откачена батерия ) и какво става тогава?
              Могат всички на които батерията изобщо се откача без отвертка. Някои от другите също могат.

              Коментар


              • #22
                Re: Проблем със зареждане

                Хп то с голямото захранване си работи на батерия безгрижно. Новите с малкото 5 на 5 см вече не.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със зареждане

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  HP все още ли могат да работят само на зархранване (с откачена батерия ) и какво става тогава?
                  Да поясня. Една Тошиба Сателит...нещоси ми го правеше тоя номер. С батерия/ без батерия ми показваше пълна батерия (долу, вдясно). На теб, без батерия какво ти показва?
                  Работи си безгрижно даже и да я няма батерията.
                  Когато я няма батерията ,долу в дясно ми пише че не е намерена батерия.
                  Когато си е на място ,показва я че я има ,включено захранване 220 но не зарежда .На единия комп батерията показва 10 процента но реално като дръпна кабела и изгасва.
                  rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                  0898 51 31 46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със зареждане

                    Батерийката си има процесорче вътре, показва каквото е запомнило последно. А елементите са умрели и не участват.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: От: Проблем със зареждане

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Батерийката си има процесорче вътре, показва каквото е запомнило последно. А елементите са умрели и не участват.
                      Точно. И аз си мислех подобен сценарий.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със зареждане

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG4016.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5743547 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG4018.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5743548 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG4019.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5743549
                        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                        0898 51 31 46

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със зареждане

                          Оказва се ,че няма нищо сложно да се отвори една батерия на лаптоп.Остър нож ,съсредоточаване и без излишни нерви.Отваря си се като консервена кутия .
                          Сега по темата.
                          На втората и третата снимка се вижда едно чипче което си се разхожда свободно из кутийката.Възможно е и докато отварях батерията да съм го бутнал без да искам ,но ми се вижда доста окислено от едната страна ,което пък ме навежда на мисълта че със отварянето на батерията само съм му помогнал да падне от мястото си .
                          Мнения ???
                          Съвети ( поръчах нова батерия вече ,така че тази остава експериментална ) ?
                          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                          0898 51 31 46

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Проблем със зареждане

                            Извади си батериите. Вземи си зарядно за тях и ги зареди. Все има здрава бройка, стават екстра за фенерче. Чипа откъснат ли беше ? Това окисление ли е или термо паста? Поне аз от снимката нищо не виждам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Проблем със зареждане

                              Може и паста да е било.Имам такова зарядно и довечера ще видим колко живи батерии има.
                              Чипа според мен си е бил откъснат.
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със зареждане

                                На платката не се вижда да има откъртен компонент. По-скоро това е капачката на това до нея - с трите дълги крака.
                                Можеш ли да прочетеш маркировката на откъртения компонент?
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X