Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Извинявам се, че се мешам в темата .... ама той и целия ни живот изобщо не е еко и био, и постоянно се борим с вируси, гъбички и всекви организми. Ние ги ядем, те ни ядат, ..........
    .
    Павка , за това има противоотрова ...нарича се ракия
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #92
      От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Въпреки че се отклонихме от темата, има доста полезни неща!
      Целта на дехидратора е да суши продукти, които са сезонни или са по-добре приложими сушени.
      От друга страна, никой не споменава бисквити, блатове, десертчета и т.н. други доста добре развити приложения на уреда!
      Тоест , този уред си е фурна , така ли ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #93
        От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Въпреки че се отклонихме от темата, има доста полезни неща!
        Целта на дехидратора е да суши продукти, които са сезонни или са по-добре приложими сушени.
        От друга страна, никой не споменава бисквити, блатове, десертчета и т.н. други доста добре развити приложения на уреда!
        Абсолютно, твоите мнения най ми допадат, понеже показват реалната практическа полза, без да се задълбаваме в еко.

        И аз вкъщи имам уред, само, че както писах някъде горе, съвсем аматьорски тип. И за мен, основното нещо за което се използва е:

        - манатарки, много обичам гъбена супа, а сушената манатарка дава много хубав цвят и аромат, а цената на такава в магазините е абсурдна.
        - дрян - незаминимо средство при разстройство, което е винаги под ръка и при пътувания, 7-8 плодчета лекуват абсолютно всякакво разстройство за отрицателно време.
        - боровинки, сушените боровинки стават просто идеални и не могат да се сравнят със замразените такива.
        - малко микс със сезонни плодове, евентуално да се пресети жената и зимните месеци да направи компот от сушени плодове.
        - сливи, за дъвчене в свободното време.

        За мен един такъв уред в домакинството е много по-полезен от куп всякакви други боклуци, дето уж улесняват живота на жената и само събират прах.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #94
          От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Тоест , този уред си е фурна , така ли ?
          Точно така. Печенето се заменя със сушене. На ниска (до 46 С) температура запазва витамини, ензими и т.н.
          В момента "пека" ягоди на 43 градуса. Ако не държиш на това, то ще сушиш по-бързо на по-висока температура.
          Относно "еко" и "био" терминологията - силно не вярвам, че все още има толкова чиста земя и силни сортове, че да избуят без препарати, бабата да ги набере и да ги предостави на нашето внимание! И то в количество.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #95
            От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

            Ето как изглеждат дехдратирани бисквити:



            Крекери:



            За слепване се ползват предимно фурми, банани и подобни.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #96
              От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Относно "еко" и "био" терминологията - силно не вярвам, че все още има толкова чиста земя и силни сортове, че да избуят без препарати, бабата да ги набере и да ги предостави на нашето внимание! И то в количество.
              Опасявам се че няма.Вчера баба Дима пръскаше доматите и лука с препарат в двора,и само ние си ги ядем,но ако не ги напръскаш след дъжд и бавно гаснат особено корените на доматите.Краставиците са още по капризни,а те пък поемат като гъби.
              От друга гледна точка,говоря си с един доктор в Клисура,възхищавам се на чисти въздух и прекрасната гледка от местната болница и му казвам че тука хората сигурно не боледуват ,той ме гледа и ми казва напротив,боледуват повече от колкото в Пловдив, понеже има клиника и в града.
              Та разните залитания по еко,био и т.н Надявам се наистина да са такива,не правят организма ни по устойчив.Допускам че хора с развити алергии към химия може наистина да имат нужда от такива продукти.


              п.п Сега ще пробвам да изсуша нещо,ябълки,домати.

              Kozeboy не виждам снимките!
              Последно редактирано от Roninn; 21-05-17, 08:42.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #97
                От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                И един аматьорски въпрос. След като се изсушат плодовете къде се съхраняват? Хладилник, мазе или няма значение?

                Коментар


                • #98
                  От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                  Колеги,лекинко ще засегна една тема за дехидраторите която не е обсъждана в тази тема.
                  Та ще започна с малка предистория от вчера.

                  Зарових се по света за приставка за вакумиране на буркани,щото моята вакуум машина има маркуч ама няма прискавка.

                  Та ровейки се попаднах на едни немски дехидратори които ми хванаха окото с цена и на пръв поглед качество,на второ и след някои коментари от притежатели на същите взе да ми се изпарява мерака за такъв.

                  Но четейки коментари в Амазон попаднах на тамън няколко оплаквания за починали Седони от тези с екстрите и дисплейчета.
                  Има случаи на дефектирали на десетият път или в рамките на година две,но поне казват че си вършат работата коректно въпреки че по въпроса за спазването на зададените градуси ще постна едно клипче на един руснак където това не е точно така.
                  Има някои мрънкат че били слаби и бавно се дехидратирали продуктите.
                  Търсих неприятни коментари и за моята щайга Ехкалибур но за мой късмет такива нямаше,сигурно щото елементарна като модел щайга.

                  Интересно е че из дилърите по европата има резервни части за Ехкалибур а за Седона няма,в щатите не съм гледал дали се намират.
                  На приложения линк има цени на резервни части за Ехкалибур за обща представа кое колко струва.
                  https://www.juiceland.co.uk/spare-pa...or-spare-parts

                  Та единият коментар е че при проблем извън гаранция са му искали в сервиз на Трибест за Европа за Седона 180 евро за подмяна на целият контролен панел.
                  Той пожелал да купи само панела и да си го смени сам като от сервиза са му отговорили че панела струва 130 евро но не можело да му го продадат.
                  В крайна сметка човека сам си го е оправил щото си може,сменил е само елементи от контролният панел.

                  Другото което ми направи впечатление е че един и същи потен екзалтиран тип ги рекламира и двете марки.

                  А най сериозно впечатление ми направи че и двете марки да речем в Германия се продават с пет години гаранция,за разлика от тук.

                  Ето го теста на руснака с Седона дали си спазва задедените градуси.


                  А ето и едно видео как се прави ел. дехидратор за 30 евро.

                  Последно редактирано от roki77; 21-05-17, 16:12.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                    Е добре де ,имам фурна с вентилатор, мога да си задам градуси от 0 до 250 , има си тави и решетки готови-общо 5 или 6. Имам прецизни термометри.
                    И сигурно 99,9% от форума ги имат. Защо е нужен още един уред?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                      Не можеш под 50 на практика, а уреда е базиран на принципа на доставяне на изключително сериозно голямо количество външен въздух плюс точна температура на този въздух.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                        Ето дехидратори на човешки цени,има и коментари за това доколко си вършат работата.

                        https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_no...6rrger%C3%A4t+

                        Коментар


                        • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                          Относно резервни части съм разпитал и за двете марки. Има всичко. Просто на едната марка не се продават на сайт, като на другата. Механичен уред всеки може сам да отремонтира. Умират уреди, няма как. Така е с всички ел. уреди. Всички модели имат някаква защита от токови удари, но само дигиталните могат да прекъснат работа.
                          Механичните имат врътка за температура и таймер. При тях освен бушон да гръмне или реотан да изгори, друго не се случва. Непостоянното напрежение ги мъчи всички. Оказа се, че в Щатите това е явление на доста места и май заради това си цъкат с механични машини. Няма обаче база за сравнение на дигитален и механичен уред като начин на работа и контрол на функциите. Аз лично предпочитам да си купя този уред пред ВайФон или друго почти безполезно модерно нещо.
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                            Вакуумиране на буркани

                            За целта трябва да имате вакуум машина с маркуч за вакуумиране и кутия за вакуумиране.
                            Буркана се слага в кутията като капачката му не се стяга до край.
                            Вакуумирате кутията с машината след което при освобождаване на вакума в кутията,цитирам хамериканците по форумите,магически буркана е вакуумиран.

                            Снимка на магията:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ЗАПЕЧАТВАНЕ НА БУРКАНИ.jpg
Прегледи:1
Размер:419.6 КБ
ID:5754825

                            Трябва да се има в предвид че има много оплаквания след известно време на ползване на такива кутии за вакуумиране,за загуба на налягане от вакуум клапите до спукани кутии.

                            Има и друг вариант за вакуумиране на буркани с друга приставка,за нея обаче трябват по специални капачки които не се намират тук или поне аз не съм намерил все още,тоест трябва да се поръчват от чужбина.

                            Това е приставката:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВАКУМИРАНЕ НА БУРКАНИ.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5754826

                            А това са капачките за нея:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:КАПАЧКИ ЗА ВАКУМИРАНЕ.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5754827

                            Коментар


                            • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                              Търся сероизна вакумираща техника, но все попадам на лабораторни малолитражки. Техниката трябва да е здрава. Тия буркани не стават.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Уред за сушене на плодове и зеленчуци /дехидрататор/

                                Само да отбележа че компресор от хладилник прави вакуум около 0.9-1 атмосфера,за такива обеми е прекалено достатъчен.Със такъв и разширителен съд смуча масла,горива и каквото трябва да се изсмуче.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X