Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгасна в движение ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгасна в движение ?

    Здравейте колеги, моята газка реши, че отново ще се бъзика с мен. Миналия ден я изкарах от сервиза след месец престой, за да я покарам малко. Вървеше перфектно, карах я около 2 часа, повечето от които в гората(въобще не съм я мъчил), и когато реших да се пребирам изгасна в движение. Пробвах да я запаля, но просто се форсираше и гаснеше отново. След 20 минути чудене и опити да я запаля си запали сякаш нищо не е било. Да отбележа, че страшно много миришеше на бензин и беше вдигнала нивото на карбуратора до горе. Иначе вече по нея почти всичко е ново, само днес остана да поставим нов стартер, че стария вие на умряло, а не ми се занимава с ремонти. Много се чудихме с майстора какво може да е предизвикало проблема, но не сме сигурни, та затова се обръщам към вас.

  • #2
    От: Изгасна в движение ?

    Некоректно затваряща игла на поплавъка, или самият поплавък закача някъде из камерата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Изгасна в движение ?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Некоректно затваряща игла на поплавъка, или самият поплавък закача някъде из камерата.
      Имах подозрения относно иглата. Ще я сменим днес тогава. Благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Изгасна в движение ?

        Туко що говорих с майстора и се оказа, че още снощи е сменил иглата и поплавъка. Има и нещо друго, което искам да попитам, при скорост между 60-70км/ч тресе много странно и с увеличаване на скоростта до към 80 затихва и само притриса от време на време. Гумите са чисто нов мишлен и са балансирани както трябва. По принцип не смятам да го карам с такава скорост, но не мога да живея с мисълта, че има нещо нередно по колата ми

        Коментар


        • #5
          От: Изгасна в движение ?

          Криви кардани, или криво зацепени от шлиците, или недозатегнати към фланците.

          Коментар


          • #6
            От: Изгасна в движение ?

            Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
            Здравейте колеги, моята газка реши, че отново ще се бъзика с мен... След 20 минути чудене и опити да я запаля си запали сякаш нищо не е било.
            Много своенравни машинки! Понякога и при моята съм забелязвал, че безпричинно нещо се окотва, а после пак по непонятни причини се връща към живот. А относно тресенето най-вероятно, както е посочил Ясен, вибрацията идва от карданите. При мене предният е крив, но понеже имам хъбове, при изключването им го ингнорирам и не тресе, а когато е включен предният мост, теренът на придвижване е такъв, че тази вибрация е последното, което бих усетил!

            Коментар


            • #7
              От: Изгасна в движение ?

              Добре мерси, ще проверим скоро време. Сега има и друг проблем, който не съм сигурен колко е сериозен. Днес като я взех ходих да я покарам в гората като минах около 30-35км извънградско с около 60-70км/ч и покарах около час в гората основно на бавни и джипа загря до толко, че импровизирания разширителен съд взе да кипи. Оставих я поистине 15 мин и се прибрах без проблеми. Та въпроса ми е до колко е нормално да загрява и да започвам ли да търся проблема, че радиаторчето на парното малко капе и се притесних да не е станал въздушен джоб. Джипа не е каран 15 години и сега постоянно има някои дребни и не толко дребни проблеми, но мисля че скоро ще съм сменил всичко възможно.

              Коментар


              • #8
                От: Изгасна в движение ?

                Абсолютно при никакви обстоятелства не трябва да кипи.

                Коментар


                • #9
                  От: Изгасна в движение ?

                  Дифузьора на радиатора има ли го? Жалузите на радиатора в какво положение са? Оригиналният М20 ли е? Освен това като говориш какви скорости си развивал, стигам до извода, че тази кола не е за теб.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгасна в движение ?

                    Жалузите са отворени. Радиатора мисля, че е оригиналния. Какъв е проблема със скорост от 60 км/ч ? По принцип ще се кара почти само в гората и лятото на плажа, но каквото и да е подчертавам изправно превозно средство не би трябвало 60 км/ч да са проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгасна в движение ?

                      60 е практическият максимум на тази машина. Не че не може и до 100 ако е наред ама после няма да е съвсем наред.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изгасна в движение ?

                        На мен не ми и трябва да развива по-високи скорости, но когато се движа по натоварени пътища, за да стигна до гората или от сервиза до вкъщи не мога да карам с 30 . По едно време си мислех лятото да я закарам до морето на самоход, но реших, че най-разумно е да си я натоваря в камиона и да ми е мирна главата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изгасна в движение ?

                          Двигателят оригиналния ли е или е от Волга, Уаз, Ниса, Жук, каквито са повечето текезесарки“ Скоростите 3 или 4 са? И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изгасна в движение ?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            ... И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.
                            А на бас че го нема.И перката е жълта...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изгасна в движение ?

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Двигателят оригиналния ли е или е от Волга, Уаз, Ниса, Жук, каквито са повечето текезесарки“ Скоростите 3 или 4 са? И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.
                              Дифузьора го няма. Двигателя е от волга, а скоростите са си оригиналната 3ка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X