Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 47

Тема: Изгасна в движение ?

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

По подразбиране Изгасна в движение ?

Здравейте колеги, моята газка реши, че отново ще се бъзика с мен. Миналия ден я изкарах от сервиза след месец престой, за да я покарам малко. Вървеше перфектно, карах я около 2 часа, повечето от които в гората(въобще не съм я мъчил), и когато реших да се пребирам изгасна в движение. Пробвах да я запаля, но просто се форсираше и гаснеше отново. След 20 минути чудене и опити да я запаля си запали сякаш нищо не е било. Да отбележа, че страшно много миришеше на бензин и беше вдигнала нивото на карбуратора до горе. Иначе вече по нея почти всичко е ново, само днес остана да поставим нов стартер, че стария вие на умряло, а не ми се занимава с ремонти. Много се чудихме с майстора какво може да е предизвикало проблема, но не сме сигурни, та затова се обръщам към вас.

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

По подразбиране От: Изгасна в движение ?

Некоректно затваряща игла на поплавъка, или самият поплавък закача някъде из камерата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    Некоректно затваряща игла на поплавъка, или самият поплавък закача някъде из камерата.
    Имах подозрения относно иглата. Ще я сменим днес тогава. Благодаря.

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Туко що говорих с майстора и се оказа, че още снощи е сменил иглата и поплавъка. Има и нещо друго, което искам да попитам, при скорост между 60-70км/ч тресе много странно и с увеличаване на скоростта до към 80 затихва и само притриса от време на време. Гумите са чисто нов мишлен и са балансирани както трябва. По принцип не смятам да го карам с такава скорост, но не мога да живея с мисълта, че има нещо нередно по колата ми

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,224
    Точки (при гласуване)
    60

Криви кардани, или криво зацепени от шлиците, или недозатегнати към фланците.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Публикации
    234
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на A.pantev Преглед на публикациите
    Здравейте колеги, моята газка реши, че отново ще се бъзика с мен... След 20 минути чудене и опити да я запаля си запали сякаш нищо не е било.
    Много своенравни машинки! Понякога и при моята съм забелязвал, че безпричинно нещо се окотва, а после пак по непонятни причини се връща към живот. А относно тресенето най-вероятно, както е посочил Ясен, вибрацията идва от карданите. При мене предният е крив, но понеже имам хъбове, при изключването им го ингнорирам и не тресе, а когато е включен предният мост, теренът на придвижване е такъв, че тази вибрация е последното, което бих усетил!

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Добре мерси, ще проверим скоро време. Сега има и друг проблем, който не съм сигурен колко е сериозен. Днес като я взех ходих да я покарам в гората като минах около 30-35км извънградско с около 60-70км/ч и покарах около час в гората основно на бавни и джипа загря до толко, че импровизирания разширителен съд взе да кипи. Оставих я поистине 15 мин и се прибрах без проблеми. Та въпроса ми е до колко е нормално да загрява и да започвам ли да търся проблема, че радиаторчето на парното малко капе и се притесних да не е станал въздушен джоб. Джипа не е каран 15 години и сега постоянно има някои дребни и не толко дребни проблеми, но мисля че скоро ще съм сменил всичко възможно.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,224
    Точки (при гласуване)
    60

Абсолютно при никакви обстоятелства не трябва да кипи.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

Дифузьора на радиатора има ли го? Жалузите на радиатора в какво положение са? Оригиналният М20 ли е? Освен това като говориш какви скорости си развивал, стигам до извода, че тази кола не е за теб.

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Жалузите са отворени. Радиатора мисля, че е оригиналния. Какъв е проблема със скорост от 60 км/ч ? По принцип ще се кара почти само в гората и лятото на плажа, но каквото и да е подчертавам изправно превозно средство не би трябвало 60 км/ч да са проблем.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,224
    Точки (при гласуване)
    60

60 е практическият максимум на тази машина. Не че не може и до 100 ако е наред ама после няма да е съвсем наред.

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

На мен не ми и трябва да развива по-високи скорости, но когато се движа по натоварени пътища, за да стигна до гората или от сервиза до вкъщи не мога да карам с 30 . По едно време си мислех лятото да я закарам до морето на самоход, но реших, че най-разумно е да си я натоваря в камиона и да ми е мирна главата

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

Двигателят оригиналния ли е или е от Волга, Уаз, Ниса, Жук, каквито са повечето текезесарки“ Скоростите 3 или 4 са? И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.

Публикации
    314
    Точки (при гласуване)
    1

... И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.
    А на бас че го нема.И перката е жълта...

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Двигателят оригиналния ли е или е от Волга, Уаз, Ниса, Жук, каквито са повечето текезесарки“ Скоростите 3 или 4 са? И пак питам дали дифузьорът на радиатора е там.
    Дифузьора го няма. Двигателя е от волга, а скоростите са си оригиналната 3ка.

Публикации
    234
    Точки (при гласуване)
    4

При наличен дифузьор с волгов двигател по-проблемно е достигането на нормална температура без да са затворени жалузите. Поне при мен е така (скоростите също са три). Относно дифузьора съм чувал, че той е от изключителна важност за нормалното охлаждане. Може би затова колегата Scrapheap e толкова настоятелен в питането си за наличието му.
    Последно редактиран от kartechar ; 16-02-17 в 08:52 Причина: допълнение

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Ами със сигурност дифузьора ще върши работа, но в случая се съмнявам липсата му да е причината за загряването, защото джипа съм го карал и доста повече при по-тежки условия и не е имал никакви проблеми. По-скоро клоня към варианта циркулацията някъде да се е нарушила от въздушен джоб понеже радиаторчето на парното ми е спукано и капе мнооооого малко и все отлагах смяната. Поръчал съм ново радиаторче, тия дни ще бъде монтирано и ще видим дали ще се оправи. А и между другото след като загря, го оставих 20 минути да истине и след това се прибрах през една много кална нива, но не загря.

Цитат Мнение на kartechar Преглед на публикациите
    При наличен дифузьор с волгов двигател по-проблемно е достигането на нормална температура без да са затворени жалузите. Поне при мен е така (скоростите също са три). Относно дифузьора съм чувал, че той е от изключителна важност за нормалното охлаждане. Може би затова колегата Scrapheap e толкова настоятелен в питането си за наличието му.

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

По въпроса със загряването има развитие, оказа се, че радиятора е бил много задръстен. Оправен е вече, но когато го карам на бавни пак вдига температурата до 100-110 градуса, сле което бързо я сваля до 90, но не мисля, че е нормално. Както каза колегата за дифузьора, че е доста важен, а при мен липсва. Ще се опитам да намеря нов и също така ще поставя ел. перка и се надявам това да реши проблема.

Място
    Асеновград
    Публикации
    118
    Точки (при гласуване)
    1

Здравейте колеги, вчера пуснах и парното и има значително подобрение, но все пак монтажа на дифузьор и допълнителна ел. перка пред радиатора си остават. Имам едно друго питане свързано с гумите. Дали силвърстоун екстрийм 33х9.5 на джанта с ЕТ -44 ще станат без рязане или повдигане ? Сегашните ми гуми са почти 32' и ми се струва, че и 33ка ще влезе без проблем, но все пак реших да се консултирам с вас.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,224
    Точки (при гласуване)
    60

Първо го оправи и после го тунинговай.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Изгасна в движение и не иска да запали Рекстън 2,7
    От gote във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-10-16, 11:02
  2. ОФА ДБ х22хе ,изгасна в движение
    От bay pres във форум OPEL
    Отговори: 3
    Последно мнение: 15-09-14, 16:41
  3. ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ
    От Симеон във форум Наука и образование
    Отговори: 19
    Последно мнение: 11-05-11, 07:09
  4. Фронтерата изгасна в движение
    От acho87 във форум OPEL