Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Пейджър"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: „Пейджър"

    КПД в този контекст какво означава?

    Коментар


    • #17
      От: „Пейджър"

      В САЩ все още има значителни територии без покритие на клетъчни мрежи. Предвид властващата концепция за вдигане на честотите на клетъчните мрежи, това няма да се промени.

      Коментар


      • #18
        От: „Пейджър"

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        ...това няма да се промени.
        Хващаш ли се на бас?

        Вдигането на честотите не е концепция, а технологична необходимост в гъстите мрежи с голяма пропускателна способност.

        Коментар


        • #19
          От: „Пейджър"

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          РДСа на БТК е доста от преди дедо да е в Мобиком. Още по времето когато работеше системата "Алтай" за мобилна телефония с 400 абоната.
          Системата Алтай е поне с 4 години по-възрастна от наборчето дедо Владо. И е била в експлоатация относително до скоро - при руснаците, естествено.

          А на мен ми е интересно, как точно, ти, Пенчо, си бил един от тия 400 абоната ?

          При руснаците, с месечна такса ~ 80USD, имаш неограничен брой двуминутни разговори.
          При нас - това е било достъпно само на висши партийни величия.

          Коментар


          • #20
            От: „Пейджър"

            Познавам няколко човека които ползваха такова по необходимост за работата си, а не защото са партийни величия.

            Коментар


            • #21
              От: „Пейджър"

              Глупости са това, какви ли не легенди се разправят сега... Алтай имах и аз, минава се през телефонистка, имаше даже и международни разговори... И отвън също... И не, не бях никакво партийно величие... всъщност не ми е известно не само аз, но и който и да е от близките ми роднини, някога да е членувал в каквато и да е партия... ;-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: „Пейджър"

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Теоретично, беше ми интересно, дали има някакво предимство...
                Последният ред в подписа ти обезсмисля да ти обяснявам за обхват. Еле па, аз. Всъщност... има ли "клетъчни" пейджъри?
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: „Пейджър"

                  Напълно възможно е.

                  Версиите с телефонистка са от зората на тая система.
                  Впоследствие са си били аналог на клетъчните телефони.

                  Впрочем, аз също ползвах по ония времена една трънк-система, която продължава да е непозната за Гугъл.

                  Утре ще сложа една статия за системата Алтай.

                  Коментар


                  • #24
                    От: „Пейджър"

                    [QUOTE=Veni1;3109211
                    А на мен ми е интересно, как точно, ти, Пенчо, си бил един от тия 400 абоната ?
                    .[/QUOTE]
                    Работех
                    за агенция Ройтерс тогава,
                    още ли ти е интересно?

                    Коментар


                    • #25
                      От: „Пейджър"

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Хващаш ли се на бас?

                      Вдигането на честотите не е концепция, а технологична необходимост в гъстите мрежи с голяма пропускателна способност.
                      Не е само необходимост, а понякога просто технологично-финансова възможност.

                      Ако правилно разбирам, предлагаш ми бас, дали САЩ ще имат клетъчно покритие сходно с това в ЕС до (примерно) 10 години?

                      Коментар


                      • #26
                        От: „Пейджър"

                        Обхватът по население и площ само расте.

                        Коментар


                        • #27
                          От: „Пейджър"

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          До '96-та ползувах един Нокиа към Мобифон. Какво по- точно те интересува?
                          Досадна пищялка без обратна връзка, голям обхват (както се полага на радио) която само ти трупа задачи, без да можеш да откажеш.
                          В духа на дискусията се сетих, че въпросната Нокиа беше към БТК. Мобифон тогава прохождаха и ползуваха Мотороли. Май!
                          Тааааа, моят пейджър- обаждаш се от фиксиран телефон на 07...нещоси, диктуваш съобщението и до минутка го получаваш като текст на пейджъра.
                          По отношение на предимствата... много дълго е за обяснение.
                          Ограничаването, пък и липсата, на комуникация те принуждава да си направиш нужнатата организация. Тръгваш в тридневна командировка и си уговорил предварително кога, с кого ще се срещате. Това "Е-е-е-е, добре де, ще ти звънна" пък, като му звъннеш "Ми, на мен ми се наложи да отскоча до Каспичан... ама до 3 часа ще се върна" го нямаше. На пейджъра се получаваха само неща, които са важни. Някъде му казват "чистота на ефира"... абе, много дълга тема.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: „Пейджър"

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Обхватът по население и площ само расте.
                            Аз имам съвсем други спомени, когато загасиха 450 MHz мрежата в България.
                            Сега, разбира се, положението е друго, но оттогава мина доста време.

                            А по темата: в САЩ няма и скоро няма да има двупосочно клетъчно покритие на територията, сходно с това в ЕС и това е единствената причина да ползват пейждъри там. Причините са съвсем прозаични: гъстотата на населението е някъде към 3 пъти по-малко от това в ЕС, тарифите ниски, релефът разнообразен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: „Пейджър"

                              А я ме светнете в Европа Push To Talk (PTT) имаше ли го към мобилните оператори ?
                              Тук преди десетина години всичкото баровци бяха на "пииип-пииип" като нинджи. Но май имаше бая покритие в сравнение с обикновената телефония.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: „Пейджър"

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                КПД в този контекст какво означава?
                                Брой излъчватели/мощност, към ефективно покритие. Например в „глухите" за GHz-зони.

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                ...
                                В тази насока.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X