Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Виждал съм Ф-35 и Ф-22 на авиошоу, заедно с много представители на 4-то поколение. Дано ф-35цата да е добра с дроновете, защото така летейки като ютия, въздушно превъзходство няма да направи.


    Коментар


    • От: F-35

      Опорни точки..."Отгоре", "Центъра" и т.н......Политиката е в друг подфорум.
      Армейска платформа, на която се добавя/премахва какъвто трябва софтуер.Демек "Андроид".
      То че се знае-знае се какво е станало.Въпроси как е станало има.Отговори защо и как - нъцки.За сметка на това теории да искаш.Ако си забравил нАрочната тема във Форумът - потърси я.Общо взето всичко важно го има изписано.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Армейска платформа, на която се добавя/премахва какъвто трябва софтуер.Демек "Андроид".
        Това, меко казано, не е вярно.

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        То че се знае-знае се какво е станало.Въпроси как е станало има.Отговори защо и как - нъцки.
        Ми щото ги е срам. Какви отговори и как да опровергаеш очевидното?

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Ако си забравил нАрочната тема във Форумът - потърси я.Общо взето всичко важно го има изписано.
        Не знам за такава тема.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Re: От: F-35

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Само да попитам с nitro да не сте роднини?
          Стига с тази фенщина. Никой не е казал че самолета е лош. Напротив, натъпкан е с всевъзможни високотехнологични джаджи. Но според мен и не само, не е това което се очаква от изтребител 5 то поколение. Стелта свети като крушка в метровия обхват. Така че не е толкова невидим. И е доста назад от ф22 и су35 например. Общо взето е като любимите ми МФУ, нито принтер, нито скенер, нито факс. Определено съм съгласен че може да смени Хариер.
          -A няма фенщина,но на някои направо пяна им излиза от клавиатурата.
          Американците направиха Ф22 и Ф35. Китайците J21, J31 и това яко дразни,
          Погледни ми постовете , някъде да съм го сравнил с 22, Няма , не е и проектиран да се сравнява с него. 22 е скъп, 35 трябва да е евтин и универсален, а ред флага показа че може да замести Ф16
          Хубаво сравнение с МФУ ,

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


            Ми щото ги е срам. Какви отговори и как да опровергаеш очевидното?

            Знаеш ли по същото време колко такива самолетчета с наркотици са нарушавали щатското въздушно пространство дневно?Колко са прихванати и свалени от ВВС или НОРАД?
            Можеш ли да назовеш военен аналог на Чесната по това време? Самолет, ракета или друг апарат летящ с 150км/ч на 10м над земята и направен от фибростъкло и плат?
            Руст е засечен още над Естония, двойка изтребители са вдигнати и докладват че виждат бял спортен самолет , ситуацията се повтаря още един път, пилота на височинния Су-15 вижда за момент Чесната и я губи заради огромната разлика в скороста между двата самолета. По някое време Руст и каца да дозареди та които и да го търси в тоя момент го губи и толкова.

            Коментар


            • От: Re: От: F-35

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              -A няма фенщина,но на някои направо пяна им излиза от клавиатурата.
              Американците направиха Ф22 и Ф35. Китайците J21, J31 и това яко дразни,
              Погледни ми постовете , някъде да съм го сравнил с 22, Няма , не е и проектиран да се сравнява с него. 22 е скъп, 35 трябва да е евтин и универсален, а ред флага показа че може да замести Ф16
              Хубаво сравнение с МФУ ,
              Е има си хас да не може да замени самолета който е планирано да замени. И тука тоя път позна, Ф-35 трябваше да е сравнително евтин и универсален обаче както 20 пъти ти го казаха тоя път не се получи, нещото е безумно скъпо и въобще не е универсално.Пак да ти напиша, версията с вертикално излитане е наистина огромен скок в сравнение с Хериъра.
              Обаче версиите за флота и ввс са тъпчене на едно място. Пример, Ф-18 има 2 пъти по голям боен радиус, това значи че самолетоносача може да е на 2 пъти по голямо разстояние от атакуваната цел, с приемането на Ф-35 или самолетоносача трябва да се доближи до врага което не е особено здравословно, или 35 трябва да излита с намален боен товар и подкачени резервоари или да дозарежда, в и двата случая отиде му всичкото стелт.
              И ВВС са на същото дередже, бракуват по бързи, по добре въоръжени и с повече обхват машини и плащат огромна сума за която биха получили много по добър самолет.

              Коментар


              • От: F-35

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ... Били го видяли, прихванали ...
                Че са се осрали с предаването на информацията по трасето и предприемането на някакви по-адекватни действия е неоспорим факт. Но са го прЕхванали и са го видяли що за птица е. Факт, потвърден от самия Руст (за втория прехват):

                Now nearly two hours into his flight, Rust says the sun was shining when he saw “a black shadow shooting in the sky and then disappear.” A few moments later, from out of a layer of clouds in front of him, an aircraft appeared. “It was coming at me very fast, and dead-on,” Rust recalls. “And it went whoosh!—right over me.“I remember how my heart felt, beating very fast,” he continues. “This was exactly the moment when you start to ask yourself: Is this when they shoot you down?”

                From below and to the left, a Soviet MiG-23 fighter-interceptor pulled up beside him. With nearly three times the wingspan and more than 10 times the weight of Rust’s Cessna, the MiG seemed huge. Designed to fly at more than twice the speed of sound, the swing-wing fighter had to be put into full landing configuration—gear and flaps extended, wings swung outward—in order to slow it enough to fly alongside the Cessna. Its nose rode high as it hovered at the edge of a stall.

                I realized because they hadn’t shot me down yet that they wanted to check on what I was doing there,” Rust says. He kept watching the Soviet airplane, “but there was no sign, no signal from the pilot for me to follow him. Nothing.” Soviet investigators later told Rust that the MiG pilot attempted to reach Rust over the radio but there was no response.
                ...

                За да се изравни и задържи наравно с бавнолетящата Чесна-та пилотът на 23-ката даже е трябвало да мине в режим за кацане (максимално отворени крила, спуснат колесник и задкрилки).
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: F-35

                  Бихте ли ми дали линк към темата за Руст

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Ключовата дума в случая е Горбачов. По негово време това беше някакъв съвсем незначителен инцидент. Той се занимаваше с къде-къде по-важни работи.
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Общо взето американците едва ли ще искат да вкарат Ф-35 в зона, охранявана от съвременно ПВО... Общо взето такава бе стратегията и в миналото - скъпите играчки си ги показваме само когато има 'прочистен терен' (не виждам нищо чудно в такова решение - от Виетнам насам за щастие не е имало сериозен конфликт между що годе равностойни противници)...
                      Но че навярно би бил ефективен срещу недобре подготвен противник - ами сигурно...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        Ключовата дума в случая е Горбачов. По негово време това беше някакъв съвсем незначителен инцидент. Той се занимаваше с къде-къде по-важни работи.
                        Тогава се бъзикаха че Матиас Руст карал пенсиите на цялото командване на съветските ПВО и ВВС Та за това кацнал на червения площад Сега руснаците имат министър на отбраната и президент с топки така че ако някой се опита да повтори това ще го опукат много бързо .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... ако някой се опита да повтори това ще го опукат много бързо .
                          В същност, през 2015 журналист от ТВ Звезда се бил опитал да направи някакво повторение с полет от Калининградска област. Само че за нула време е бил прехванат и принуден да се приземи. При първия опит - от хеликоптер Ми-24, който го е натиснал със струята от винта. При втория опит срещу Чесната е излетял Су-27, който първо му е показал ракетите под крилата, а след това е минал пред него и е използвал като "оръжие" реактивната струя. Трети опит не е имало ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Общо взето американците едва ли ще искат да вкарат Ф-35 в зона, охранявана от съвременно ПВО... Общо взето такава бе стратегията и в миналото - скъпите играчки си ги показваме само когато има 'прочистен терен' (не виждам нищо чудно в такова решение - от Виетнам насам за щастие не е имало сериозен конфликт между що годе равностойни противници)...
                            Но че навярно би бил ефективен срещу недобре подготвен противник - ами сигурно...
                            История. Единствения конфликт, където има сериозно ПВО е Сърбия, и точно там американците изкараха Ф-117.
                            Доколкото помня цялото пво приключи за 2часа и не можаха да вдигнат нито един самолет.
                            Руското ПВО не се е мръднало много от онова време, имат няколко нови радара , но са единици, а площта е огромна.
                            Отделно няма по лесна цел за ракетите от радар, а какъв е шанса ПВО да оцелее след като до него на 20км се появи самолет

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              История. Единствения конфликт, където има сериозно ПВО е Сърбия, и точно там американците изкараха Ф-117.
                              Доколкото помня цялото пво приключи за 2часа и не можаха да вдигнат нито един самолет.
                              Руското ПВО не се е мръднало много от онова време, имат няколко нови радара , но са единици, а площта е огромна.
                              Отделно няма по лесна цел за ракетите от радар, а какъв е шанса ПВО да оцелее след като до него на 20км се появи самолет
                              Ма верно не знаеш кога да спреш ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Не че нещо, ама сръбското ПВО май никога не е било чак толкова сериозно и съвременно...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X