Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • F-35

    "Red Flag 17-01"



    На ученията "Red Flag 17-01" резултата е бил 15:1 в полза на F-35A, като агресора са го играли F-16/не е споменато каква модификация/.
    Отбелязва се също, че този резултат е постигна в взаимодействие с F-22A които са приквали F-35A при изпълнението на задачите.




    http://bmpd.livejournal.com/2419911.html




    Генерал от ВВС и бивш пилот на F-16 казва че никой самолет 4-то поколение, колкото и да е ъпгрейтван не може да се сравнява с F-35. В смисъл че каквито и мерки да се взимат за намаляване на ЕОП на съществуваща машина, това не променя много нещата.

  • #2
    От: F-35

    Нещо за маневреността


    Коментар


    • #3
      От: F-35

      Уникални машини,скъпи ,но ефективни!Не е важно да се правят просто супер маневри,но тия го могат и на голяма височина ,а някои изпълнения и с по-висока скорост,там другите издишат.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: F-35

        Да, еволюция... Но дали го могат по-добре от другите - по-добре да не разбираме Общо взето като параметри не е нещо уникално, освен варианта с вертикалното излитане/кацане ... При който пък за сметка на вертикалното излитане и кацане, параметрите му падат сериозно (ако се вярва - максимално претоварване 7,5G)...
        Но е интересна машинка - ще е интересно да се види как ще е в експлоатация - в тази сфера всичките много лъжат
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: F-35

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Уникални машини,скъпи ,но ефективни!Не е важно да се правят просто супер маневри,но тия го могат и на голяма височина ,а някои изпълнения и с по-висока скорост,там другите издишат.
          Уникален самолет, на този етап няма конкурент (без Фъ-22) в света. Още повече цената падна под 100 милиона, което го нареди наравно с конкурентите.
          Колкото до сензори, ориентация, информация и т.н. всичко друго е като от миналия век.

          Коментар


          • #6
            От: F-35

            На НАТО му трябва ярко превъзходство във въздуха. Вложените средства трябва да се оправдаят.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              Re: F-35

              Аз не видях нищо уникално. Поне нещо дето не става с руските таралясници.

              Коментар


              • #8
                От: Re: F-35

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Аз не видях нищо уникално.
                Ми няма как да видиш 400 километрова инфо сфера, комуникираща с всичко възможно на земя, въздух и космос.
                Колкото за маневреността - явно нямаш поглед - на много места професионалисти писаха, че нямат забележки. Това, че бил "Ютия" се оказва, че си е поредната смешна източна пропаганда. Нормално.

                Коментар


                • #9
                  Re: F-35

                  За комуникации нищо не казвам. От досега който съм имал с руски радиостанции на т55 т72 съм си изградил ужасно мнение за руски комуникации. Предпочитам комуникацията с флагчета пред радиостанцията и дори вътрешната комуникация. Явно нямам поглед, но съм виждал доста по добра маневреност от някои дърти сделани хвърчила.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: F-35

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    За комуникации нищо не казвам. От досега който съм имал с руски радиостанции на т55 т72 съм си изградил ужасно мнение за руски комуникации. Предпочитам комуникацията с флагчета пред радиостанцията и дори вътрешната комуникация.
                    И аз съм така като теб, не съм очарован - първа година в Морското на тренировъчните станции, втората година в Родни Балкани в бреговия ракетен полк и третата година на противолодъчен кораб - никога опознавателната апаратура "свой-чужд" не сработи. Стотици проби. Направо е купон, какво щеше да стане, ако се наложеше да пуцаме.

                    Коментар


                    • #11
                      От: F-35

                      Всъщност точно електрониката е това което го прави уникален - sensor fusion е нещо което променя сериозно натоварването на пилота и му оставя време да се съсредоточи върху изпълнението на задачата, а не да се бори с управлението, да умува дали това е цел, съюзник, цивилен или НЛО дискутирайки въпроса с наземния контрол. Една от водещите идеи е била да атакува противника отдалеч, преди още да бъде забелязан и идентифициран, въпреки това има и добра маневреност за близък бой.
                      Е така поне е на теория - ще видим как ще се държи в реални ситуации, много скоро.

                      Писането, тестването и корекцията на софтуера, който да интегрира локалните (на самия самолет) и външните сензори (наземни радари, ПВО, спътници, други самолети и т.н) е основната причина за забавянето на проекта.

                      Заявката е това да бъде масовата бойна въздушна платформа, а не уникална машина със специфични изисквания към подръжката и наземното обслужване като Ф22 или ф117.
                      Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                      Коментар


                      • #12
                        От: F-35

                        Спектъра височинна ефективност и скорост на изпълняваните "антигравитационни"маневри при тая машина са в плюс,жокер който криеха в ръкава и не демонстрираха,поради което Ф-22 и 35 ги определиха като тухли.Не се знае още кви жокери имат...,все пак конкуренцията е руската авио-конструкторска школа, а това е авио-история ,оставила дебела черта след себе си!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: F-35

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Аз не видях нищо уникално. Поне нещо дето не става с руските таралясници.
                          О, това е голям комплимент за този самолет.
                          Стелт , моля глупости
                          Вертикално излитане, не си ли се чудил за какво е тази скъпа глупост. Буквално много пари за да осакатиш самолета
                          Една идея. Представи си няколко обикновени контеинеровози сред стотиците други, обичайна картинка из тихия океан, напълнени с 35
                          Управляващия вектор на тягата ги прави перфектни (освен маневреност) да излитат от къси писти, който са със стотици из прибалтийските републики и Финландия
                          Електрониката и новото поколение споделена бойна картина - пълна глупост, особено когато противника има количествено превъзходство и започва да се чуди от къде му идват тези ракети
                          Знам че за русия, суперкомпютрите са от дявола, някаква тъмна сила, но това позволява в реално време да се правят милиони симулации за бойното поле.

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Спектъра височинна ефективност и скорост на изпълняваните "антигравитационни"маневри при тая машина са в плюс,жокер който криеха в ръкава и не демонстрираха,поради което Ф-22 и 35 ги определиха като тухли.Не се знае още кви жокери имат...,все пак конкуренцията е руската авио-конструкторска школа, а това е авио-история ,оставила дебела черта след себе си!
                          Руснаците от 20г вече изобщо не са конкуренция, конкуренцията е Китай.
                          А там само със самолети няма да стане , ако не си подобрят секретността. Китайците доста добре изкопираха двигателя

                          Коментар


                          • #14
                            От: F-35

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            ... Вертикално излитане, не си ли се чудил за какво е тази скъпа глупост. Буквално много пари за да осакатиш самолета
                            Една идея. Представи си няколко обикновени контеинеровози сред стотиците други, обичайна картинка из тихия океан, напълнени с 35
                            ...
                            Преди да включиш в режим "телешки възторг" да беше попрочел малко. С възможност за вертикално излитане/кацане ще са не повече от 14 % от предвидените Ф-35 - тези за морската пехота, чието изискване е тази възможност. И да, според някои мнения (не от руските форуми) включването на изискването за вертикално излитане и кацане при проектирането на платформа, обща за ВВС, флота и морската пехота, определено много е усложнило и оскъпило разработката и е причина вариантите на Ф-35 за ВВС и флота (които в същност ще са силно преобладаващата част) да са с по-лоши параметри, отколкото е било възможно да се постигнат.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: F-35

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              О, това е голям комплимент за този самолет.
                              Стелт , моля глупости
                              Вертикално излитане, не си ли се чудил за какво е тази скъпа глупост. Буквално много пари за да осакатиш самолета
                              Една идея. Представи си няколко обикновени контеинеровози сред стотиците други, обичайна картинка из тихия океан, напълнени с 35
                              Управляващия вектор на тягата ги прави перфектни (освен маневреност) да излитат от къси писти, който са със стотици из прибалтийските републики и Финландия
                              Електрониката и новото поколение споделена бойна картина - пълна глупост, особено когато противника има количествено превъзходство и започва да се чуди от къде му идват тези ракети
                              Знам че за русия, суперкомпютрите са от дявола, някаква тъмна сила, но това позволява в реално време да се правят милиони симулации за бойното поле.


                              Руснаците от 20г вече изобщо не са конкуренция, конкуренцията е Китай.
                              А там само със самолети няма да стане , ако не си подобрят секретността. Китайците доста добре изкопираха двигателя
                              Руската школа е конкуренция и то сериозна,па и класна!Китайците работят по идеи на руския военен опит във почти всички аспекти ,включително авиация и космонавтика,като си позволяват залитане по хайтек западни технологии ,щото имат по директен достъп на базата на сума ти западни производители на техния пазар ,независимо че са в частния социален бранш!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X