Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се оплача от моята Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Колега провери отдушника за под картерните газове да не е запушен

    Коментар


    • #17
      От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Сега , това че лампата е угаснала след 13 сек. все още не е болка за умиране .
      Това че няма странни звуци е добре .
      Това че нивото е до средата и при форсаж се вдига обаче , все още нищо не значи . Картината на налягането ще е по- достоверна като покараш 2-3 часа при работна температура на мотора , а не в момента на достигането и .
      Това че маслото бълбука , ама не те е окъпало може и да е добре , а може и не. Зависи .

      Аз акъл не давам , но ако при мен се появи този проблем , на първо място бих измил мотора и след това при 20-30 моточаса каране ще се види откъде точно избива масло . Щото има 2-3 варианта.
      ... и естествено , ще следя нивото на маслото на щекера ... което ме подсеща друго : твърдиш че за 5 хил. км. си долял 1 л. масло .
      Е , в това време (за 5К км.) не си ли вдигал капака да видиш кво става отдолу, щото очевадно е че мотора е бил омаслявен ?!
      Последно проверявах маслото миналата седмица, преди разходката към мургаш. Всичко беше наред и нямаше чак толкова големи омаслявания. На мургаш долях 200-300 мл. когато ми светна лампата.
      Не бях палил колата една седмица и днес е долят литър, който е изтекъл под нея, през това време. Колата беше преместена на друго място сутринта и пак се вижда локвичка от около педя диаметър. Капането е някъде под самата щека, или поне така ми се струва на пръв поглед, не съм лягал под джипа защото се стъмни. Значи освен всичко друго, има и свободно изтичане на масло от някъде.
      Николай Савов
      Опел Фронтера А КБ, 2.0
      +359885 07 00 92

      Коментар


      • #18
        От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        При мен също всичко беше в масло при щтеката и беше хвърляло масло точно от там,това става когато се запуши тънкия маркуч от капака на клапаните.Получава се конденз в него,сега когато е студено замръзва и избива масло.

        Коментар


        • #19
          От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
          При мен също всичко беше в масло при щтеката и беше хвърляло масло точно от там,това става когато се запуши тънкия маркуч от капака на клапаните.Получава се конденз в него,сега когато е студено замръзва и избива масло.
          Да , това е единият възможен вариант . Коментирано е тук .

          Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
          На мургаш долях 200-300 мл. когато ми светна лампата.
          Не бях палил колата една седмица и днес е долят литър, който е изтекъл под нея, през това време. Колата беше преместена на друго място сутринта и пак се вижда локвичка от около педя диаметър. ....
          Е това вече е повод за тревога .
          Щеш - не щеш , ще трябва да установиш най напред откъде е теча .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: И аз да се оплача от моята Фронтера

            Отиди на майстро,преди да е станало късно.Тия 60-80лв могат да ти спестят доста хилядарки впоследствие.

            Коментар


            • #21
              От: И аз да се оплача от моята Фронтера

              Ако се поразровиш с търсачката, някъде съм писал какви показания трябва да ти даде при меренето на налягане. Изтървах за каква фронтера говориш, но ако е А не се сваля датчика - има си специална пробка за това нещо. Ако отдушника е запушен, повярвай ми, няма да имаш леко омасляване около щеката, ами целия капак ще стане с масло, а и веднага ще замирише на масло - ял съм го и знам добре. Нищо не пипай, а бягай да мериш налягането. Ако не ти се търси това което съм писал, все пак имай предвид, че при студена и топла налягането е различно.
              C20Nе '94 KБ

              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

              Коментар


              • #22
                От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                От едната страна на маслената помпа има тапа 24мм. Под нея има клапан за свръх налягане, проверете да не е заял и баипасира.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #23
                  От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                  И моята фронтерка си замина заради проблем в маслената помпа, спря да качва масло, почна да вие разпределителния вал... закарахме я на майстор, ама този майстор само смени маслото и филтрите и вика готова е, е поне изкара да си е прибера до пред унас и до там, провери какво налягане прави помпата и дали не са износени зъбните колелета на помпата.
                  Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
                  Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                    Фронтерата е в сервиз. Предстои смяна на маслена помпа и гарнитура на капака, масло, маслен и въздушен филтър. Ще проверят и лагерите.
                    Николай Савов
                    Опел Фронтера А КБ, 2.0
                    +359885 07 00 92

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                      Премери ли налягането на маслото?
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                        Трябва да се провери задължително!Освен ревизия на всичките лагери ,ревизия и на разпределителен вал!Всички достъпни основни групи ,които са уязвими от калпаво мазане на помпата!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                          Ами, колеги, след месец в сервиза - малко забавяне от мен с носенето на части, и забавяне от сервиза с разглабянето, днес си взех джипката. След 30 км в минати в града, всичко ми се струва наред.
                          Сменихме маслена помпа и биелни лагери. Лагерите имаха съвсем леки, повърхностни надрасквания, които според майсторите нямаше смисъл да сменяме, но така и така са под ръка - сменихме ги. Основните лагери бяха също проверени и нямаха никакви забележки. Гарнитура на картера така и не успях да намеря, та го направиха със силикон. Надявам се да е вечен.
                          Разбира се, последва и смяна на масло и маслен филтър. Послушах колеги от офроуд групата ни и сложих масло ГМ 10в40. Смятам да го сменя след 3-4к км и така няколко пъти за да направя промивка на двигателя.

                          Понеже гарнитурата на капака е тръгнала, купих я и нея. Но се оказа, че не е същата. За това остана за следващото посещение на сервиза, през следващата седмица - за биалетките. Които впрочем отново са се скъсали. За тях следва да взема усилена шпилка с дебелина 10 мм и да я набият в тампоните. От друга страна, така ще рискувам да се скапват самите тампони, защото напрежението би следвало да се прехвърли върху тях. Нямам логично обяснение защо се късат болтовете. Не съм скачал, не съм се чекнал, не карам хард офроуд. Може би заради тежките гуми и джанти, гарнирани със сиромашкия лифт.

                          Използвах момента и да сменя ангренажен ремък, оптегач и водна помпа. Смених и термостатът, който имаше проблеми от известно време и в движение температурата по датчик падаше под втората стрелка на скалата.

                          Резултатът е: Лампата на маслото гасне още със запалване при студен двигател. Налягането на маслото седи много високо. При загрял двигател и на 1000 оборота седи малко под средата на скалата и при форсиране се качва почти до горе, веднага след което леко спада. Както и трябва да бъде.
                          Показателят за температурата на антифриза се е законтрил точно под средата.

                          В следващия пост ще кача и снимки.
                          Николай Савов
                          Опел Фронтера А КБ, 2.0
                          +359885 07 00 92

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз да се оплача от моята Фронтера






                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                              Браво колега,моята Фронтера беше с поизносена маслена помпа и държеше показатели наполовина на твоите,но съм забелязал че масления филтър има голямо значение,при мен от 10-12сек. вдигане на масло при първоначално запалване до 2-3сек,а по каталог не го дават са е с клапан за обратното налягане,загрявала е но никога в червеното , корав е мотора няма страшно,трудно задира!

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз да се оплача от моята Фронтера

                                Моите биалетки също ги бях направил от обикновена шпилка от железарията с обикновени тампони руски някакви, всеки ден се караше фронтерата по 5км черен път и 10км асфалт и за 3 години не мръднаха.
                                Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
                                Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X