Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпене, но както си му е реда!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кърпене, но както си му е реда!

    Здравейте колеги,

    Най-накрая се доредих да снимам витарата. Направил съм един албум със снимки тук: https://goo.gl/photos/GM5ogXB31KPcoUTaA

    Общо взето мисля, че ми трябва следното:

    1. Отделяне на купето от шасито. Изкърпване на купето и нанасяне на някакво антикорозионно покритие.
    2. Преглед на рамата;
    3. Преглед на железата за боди лифта.
    4. Вътре в купето - сваляне на мокета, пароструйка, кърпене, антикорозионно и слагане на нов мокет.
    5. Изкърпителни дейности в коша на двигателя (не са много но има) + антикорозионно.
    6. Сваляне на калници (смяна ако трябва) + антикорозионно.
    7. Боядисване на купето и джантите.

    От птичи поглед е това

    Коментар


    • #32
      От: Кърпене, но както си му е реда!

      Готов ли си да се разделиш с нещо като 3 бимберици, за да се свърши като хората? Само питам, не си предлагам, услугите - не се занимавам с това. Просто ми се струва що-годе реалистична цена за това, което искаш. Може и да не стигнат.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Кърпене, но както си му е реда!

        Мдам реалистична е прогнозата.
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • #34
          От: Кърпене, но както си му е реда!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Готов ли си да се разделиш с нещо като 3 бимберици, за да се свърши като хората? Само питам, не си предлагам, услугите - не се занимавам с това. Просто ми се струва що-годе реалистична цена за това, което искаш. Може и да не стигнат.
          Едно просто боядисване е 1.5, т.е. 3 комай са малко.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Кърпене, но както си му е реда!

            Тръбата от рамата на която се хващат ушите които държат резервоара си я правил...би ли споделил как? Набил си по тясна тръба или?

            Коментар


            • #36
              От: Кърпене, но както си му е реда!

              Те бимбериците
              Могат и по лоши да бъдат .
              Колега по горе е казал : "...Нова и сменяш само предния и задния номер...."

              Лошото е , че и мен това ме чака...
              Последно редактирано от Rachido4x4; 25-02-17, 23:38.

              Коментар


              • #37
                От: Кърпене, но както си му е реда!

                Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                Тръбата от рамата на която се хващат ушите които държат резервоара си я правил...би ли споделил как? Набил си по тясна тръба или?

                Да, колега старата изгни и се наложи да импровизирам.


                Коментар


                • #38
                  От: Кърпене, но както си му е реда!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Готов ли си да се разделиш с нещо като 3 бимберици,.....
                  Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                  Мдам реалистична е прогнозата.
                  .........но в евро
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кърпене, но както си му е реда!

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    .........но в евро
                    Айде сега! Ако е направено в гараж и като качество като по Дискавъри ченъл може да говорим за 3 хил. Евро. Но за изкърпване и боядисване на едно купе на къса витара толкова пари - няма връзка с реалностите в БГ. Тия пари за нищо ги нямате.




                    Коментар


                    • #40
                      От: Кърпене, но както си му е реда!

                      Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
                      Айде сега! Ако е направено в гараж и като качество като по Дискавъри ченъл може да говорим за 3 хил. Евро. Но за изкърпване и боядисване на едно купе на къса витара толкова пари - няма връзка с реалностите в БГ. Тия пари за нищо ги нямате.
                      Трябва Борко от Русе да види темата и да ти обади ценоразпис. А реалиите в БГ са такива, че и за 3000Е и за 3000лева, колата ще бъде претупана.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кърпене, но както си му е реда!

                        Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
                        Айде сега! Ако е направено в гараж и като качество като по Дискавъри ченъл може да говорим за 3 хил. Евро. Но за изкърпване и боядисване на едно купе на къса витара толкова пари - няма връзка с реалностите в БГ. Тия пари за нищо ги нямате.
                        Не, ти малко се надскачаш с изискванията. Но както ти казах, докарай я пък ще говорим. По снимка не става
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кърпене, но както си му е реда!

                          3000 хиляди пък и в евро. Хора, нали говорим за витара, а не за А8ца??! 1500лв. за боядисване само? С колко видя перли ще бъде?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кърпене, но както си му е реда!

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            3000 хиляди пък и в евро. Хора, нали говорим за витара, а не за А8ца??! 1500лв. за боядисване само? С колко видя перли ще бъде?
                            Друже, от почти 30 години се навъртам в тая сфера. Понеже явно не си запознат (или не ти изнася да си запознат) с българската народопсихология, мога само да ти кажа на уше, че всеки клиент иска резултат като за А8 на цената за боядисване на стая с латекс. И накрая пак ще наплюва този, който се е утрепАл от работа за жълти стотинки. Те това са голите факти!

                            П.П. Всеки, който не е съгласен може да прочете подписа на Таргата!
                            Последно редактирано от коко келеша; 27-02-17, 08:51.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кърпене, но както си му е реда!

                              Само за протокола-колко би струвала добре запазена и не изгнила подобна Витара? Или няма такива...?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кърпене, но както си му е реда!

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Друже, от почти 30 години се навъртам в тая сфера. Понеже явно не си запознат (или не ти изнася да си запознат) с българската народопсихология, мога само да ти кажа на уше, че всеки клиент иска резултат като за А8 на цената за боядисване на стая с латекс. И накрая пак ще наплюва този, който се е утрепАл от работа за жълти стотинки. Те това са голите факти!
                                Еми колега, ако говорим хипотетично аз ще платя 3000 евро. Каква е гаранцията обаче, че ти няма да отидеш да купиш едно запазено купе за 600 лв. да му праснеш една боя и да ми вземеш 3000 евро. Качественото изпълнение изисква време и пари, но къса витара за 3000 Евро ...? Виж ми списъка с необходимте операции, каква трябва да е часовата ставка на един майстор за да вземе толкова пари - 100 евро на ден за 30 дни или 200 Евро на ден за 15? Видяхте снимките, колата не е толкова зле! Друг е въпроса, че като говорим за толкова пари трябва и гаранция за качественото изпълнение. Много е лесно да се каже, че българите не ценим труда на другите. Е поне аз не съм от тия. Склонен съм да си платя повече, но и насреща да получа: 1. Отношение. 2. Качество. 3.Срок за изпълнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X