Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

    Здравейте,

    Пускам темата от името на един приятел. Помагам му, за сега не много добре, да си избере нов за него автомобил.

    Той живее в село на около 30км от гр. София, и иска да си купи СУВ, с който да кара до гр. София и в града, всеки ден, целогодишно. Изборът на СУВ ("паркетник") е продиктуван от "качеството" на пътищата, които преминава, и снега през зимата по същите тези пътища. Двойното предаване (4х4) е задължително, но разходки в гората и в нивата не се предвиждат.

    Приоритет са ниските експлоатационни разходи: бензинов двигател със задължителна газификация (ако автомобилът вече не е газифициран); малък данък; възможност за самостоятелно обслужване при смяна на консумативи (масло, филтри, ремъци, лампи, накладки), "простота" на автомобила (цитирам, "без тия модерни електроники"). Пак поради същия приоритет, предпочитана е ръчната скоростна кутия. Естетически приоритети няма.

    Списъкът от потенциални автомобили е Тойота РАВ4 - второ поколение от 2001г до 2005г, Хонда ЦР-В - второ поколение от 2001г до 2006г (или ХР-В в същите години като ЦР-В), Мицубиши Аутлендер първо поколение от 2003г до 2006г, и евентуално Нисан Кашкай+2 около 2010г (ако реши да даде повече пари за по-нов автомобил).

    Методът за окончателен избор ще е оглед и каране на екземпляри от "късия списък", и купуване на по-добрия / по-запазения автомобил (т.е. няма пристрастие към марки и модели).

    Въпросите, на които успяхме да си отговорим сами, въпреки яростната съпротива на функцията за търсене във форума, са:
    - РАВ4 и Аутлендер са с постоянно 4х4, което теоретично би повишило разхода на гориво
    - РАВ4, ЦР-В/ХР-В и Кашкай+2 при газифициране имат нужда от редовна проверка и регулиране на клапаните на двигателя
    - При Кашкай+2 1.6-литровия двигател е слаб за купето
    - При РАВ4 2-литровия двигател е толкова икономичен, колкото 1.8-литровия двигател

    Въпросите, на които все още търсим отговор, са:
    - Как Аутлендер I понася газифицирането?
    - Нисан Кашкай, бидейки по-нов, много ли е "електронен" (т.е. има ли потенциал за чести проблеми с електрониката)?
    - Има ли най-добри / най-лоши моделни години за съответните модели?
    - Има ли "хронични заболявания" на съответните модели, за които да се следи при огледите?
    - Нещо важно, което изпускаме за съответните модели при така зададения приоритет?

    Благодаря предварително за помощта.
    Последно редактирано от sdg; 13-02-17, 22:41. Причина: Уточних, че се търси 4х4 автомобил

  • #2
    От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

    [QUOTE=sdg;3108265] РАВ4 и Аутлендер са с постоянно 4х4. От изброените нито едно не е постоянно 4x4.
    8)

    Коментар


    • #3
      От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

      Благодаря! Относно постоянното 4х4 за РАВ4 и Аутлендер I гледах и от тук: http://www.awdwiki.com/en/mitsubishi/#Outlander_I и http://www.awdwiki.com/en/toyota/#RA...20__2000_2006_

      В крайна сметка, другите фактори, хроничните болести и възможността за "самообслужване" също са достатъчно важни.

      Чудя се дали не съм объркал раздела на темата, и дали по-подходящ раздел не е "Какъв джип да си купя?". Ако е така, бих искал учтиво да помоля администратор да премести темата там. Благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

        Подвел съм те. С постоянно двойно са тези. Не знам, защо си мислех за следващите поколения на Рав4 и Митсубишито.
        8)

        Коментар


        • #5
          От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

          Ми аз препоръчвам цр-в, относително надежден автомобил, по-обемен и едно важно предимство - като му туриш бутилката и багажника ти остава чист, та от тук по-добра функционалност и практичност Ако не се забравя, че е по-високо комби с предно предаване, ще му върши чудесна работа за ежедневен семеен автомобил. Проблем е, че в момента рядко излизат читави бензинови авмтомобили.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

            Благодаря - това за бутилката изглежда важно, изобщо не съм се замислял.

            Коментар


            • #7
              От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Ми аз препоръчвам цр-в, относително надежден автомобил, по-обемен и едно важно предимство - като му туриш бутилката и багажника ти остава чист, та от тук по-добра функционалност и практичност Ако не се забравя, че е по-високо комби с предно предаване, ще му върши чудесна работа за ежедневен семеен автомобил. Проблем е, че в момента рядко излизат читави бензинови авмтомобили.
              Вярно е това! В момента продавам моето, че много ми доскуча от липса на проблеми, но му искам повечко пари и ако не се продаде ще си го карам и скучая Ако колегата го интересува нещо конкретно по ЦРВ-та, мисля че мога да дам компетентно мнение от първа ръка!
              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

              Коментар


              • #8
                RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

                Звучи много интересно - скука от липса на проблеми. Явно всеки мечтае за това, което няма Моят приятел се интересува от леснота на поддръжката - масло на двигателя, филтри, крушки, накладки, други дребни неща, които би сменял сам. Не би се хванал сам примерно да регулира клапани, газова уредба, ангренажен ремък, реглаж на мостове...

                Коментар


                • #9
                  От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

                  За 4-те посочени в заглавието - за 100-150 х.км пробег
                  Fahrwerk, Lenkung - шаси, ходова част, управление
                  Motor, Umwelt - мотор, околна среда
                  Karosserie, Rahmen, Innenraum - каросерия, рама, купе
                  Bremsanlage - спирачна система
                  Elektrik, Elektronik, Licht - Електрическа с-ма, Електроника, Светлини вкл. окабеляване

                  (моделите могат и подробно/поотделно да се разгледат в едно от менютата)
                  (За по новите - общо взето сходно представяне: с най-добри резултати е Хондата, най-слаби Кашкая
                  за по-старите е различно)
                  P.S. За RAV-а мога да кажа, че през 100.000 км иска нови спирачни дискове и накладки, останалото си е съвсем в реда на норналното - смяна на масла и консумативи, бих избрал някой от 1-те две, съобразно състоянието и км-те
                  за бензините не ми се връзва газификацията тук - имам поглед въху дизела и хибрида - ама айде той е нов още
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от ivied; 05-03-17, 14:42.

                  Коментар


                  • #10
                    От: RAV4 II vs CR-V II/HR-V vs Outlander I vs Qashqai+2

                    Благодаря!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X