Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VC Turbo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: VC Turbo

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    http://www.autobild-bulgaria.com/qor...2%d0%b0%d0%bb/

    Китайците и те напъват .
    А пък това откога трябваше да го направят, ...

    Има една най-проста система и тя е с осцилиращи електромагнитни клапани ама пусто някой я патентова и сега всички търсят под вола теле.

    А те това са ключовете към всережимния двигател - променливи фази на клапаните и променлива степен на сгъстяване.

    Коментар


    • #47
      От: VC Turbo

      Мда, ясен е прав!!! Всички тея измислени системи: валветроници, вариатори на валовете, променливи сгъстявания, всички тези глупости! можеш да ги елиминираш с едно умно управление на клапаните!!!

      Но явно е по лесно да се каже, отколкото да се направи...
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #48
        От: VC Turbo

        Направено е. Някой от европейските производители държи патента и НЕ го реализира.

        Коментар


        • #49
          От: VC Turbo

          Малко вероятно е да е патент, по-скоро е полезен модел (10г.).
          Дори да е патент, то вече е изтекъл (20г.)

          Следователно, скоро ще спестяваме от ангренажни тутурутки
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #50
            Re: VC Turbo

            А като се дкъса жица или клеяса клема ще сменяме мотора, сериозно в такава ситуация как се случва ???

            Коментар


            • #51
              От: Re: VC Turbo

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              А като се дкъса жица или клеяса клема ще сменяме мотора, сериозно в такава ситуация как се случва ???
              За смяната на мотора не е интересно какво е естеството на повредата, а колко струва и как се прави диагностиката.

              Коментар


              • #52
                От: Re: VC Turbo

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                А като се дкъса жица или клеяса клема ще сменяме мотора, сериозно в такава ситуация как се случва ???
                Би трябвало да са нормално затворени клапаните и скъсана жица няма да прецаква нищо фатално, ама както го измислят/направят.

                По нататък си мисля, че ще минем на газотурбинни хибриди, ще е интересно следващите 15год.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #53
                  От: Re: VC Turbo

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Би трябвало да са нормално затворени клапаните
                  В най-хитрия вариант клапаните са в равновесие в средно положение.

                  Коментар


                  • #54
                    От: VC Turbo

                    Още по-хитър е клапан тип фотобленда, ама дали ще видим не знам.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #55
                      От: VC Turbo

                      Не.

                      Коментар


                      • #56
                        От: VC Turbo

                        Формулите караха с магнитни клапани преди бая време, после май ги забраниха.


                        EDIT:
                        Сега са с пневматика http://scarbsf1.com/valves.html
                        Последно редактирано от ak101; 16-02-17, 15:37.

                        Коментар


                        • #57
                          От: VC Turbo

                          Във Ф1, мисля след дезмодромно задвижвани клапани са минали на пневматични - като единствено възможно решение при търсеното бързодействие, съобразено с оборотите. Ако под магнитни се има предвид електромагнитни - мисля, че не са преминавали през такава фаза (но и не следя съвсем изкъсо еволюцията там)...
                          А електромагнитно задвижвани клапани и газоразпределение без валове мисля (от обща култура и някакъв интерес в тези области), че на европейската сцена Фиат и Рено (независимо едни от други) работят в тая насока.
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #58
                            От: VC Turbo

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            А пък това откога трябваше да го направят, ...

                            Има една най-проста система и тя е с осцилиращи електромагнитни клапани ама пусто някой я патентова и сега всички търсят под вола теле.

                            А те това са ключовете към всережимния двигател - променливи фази на клапаните и променлива степен на сгъстяване.
                            Да не е Мултиеъра при Алфа Ромео МиТо?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:graph.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5743580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:graph 2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5743581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uniair.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5743582
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 16-02-17, 18:38.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #59
                              От: VC Turbo

                              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                              Във Ф1, мисля след дезмодромно задвижвани клапани са минали на пневматични - като единствено възможно решение при търсеното бързодействие, съобразено с оборотите.
                              Бай Руси да ме извинява, ама ще напиша още едно нещо в темата.

                              Във Ф1 се използва пневматика, за да осигури "меко" кацане на клапана в леглото му. Защото при високите обороти се получава твърд удар, който се оказва пагубен за клапана и леглото. Самото задвижване е електромагнитно.

                              Това чуто от коментаторите по времената в които още се увличах по Ф1. Сега как е не знам.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: VC Turbo

                                БМВ мисля държаха патента за електромагнитни клапани. Тоест един от патентите. Но не мисля че причината да ги няма още е в патентите.

                                http://www.freevalve.com/
                                Последно редактирано от Goblin; 16-02-17, 18:26.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X