Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VC Turbo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VC Turbo

    Като чета тук японците са объркали сметките отново. Така е, като не четат offroad-bulgaria.com!

    Решил някой си от Инфинити с дръпнати очи да прави двигател - ами обади се на Колето от Шумен и питай как се прави бре! Милиони ще спестиш! Ако не вдига телефона - ей ги Траян и Ясен!!!! Като нямате кадри в Япония - тук е пълно!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: VC Turbo

      Ако знаеш на колко изчанчени двигатели съм се нагледал, колкото искаш, и всичките те работят!

      Ми тъй прав си, да се бяха обадили, ама не са, нека потрошат няколко милиарда, за един сандък, явно за парите ги боли К*р*а, пък и е добра реклама, революционният енд-жин.. на инфинити, нещо като екобуууста, дето ни проглушиха ушичките, и се оказа нищо особено..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: VC Turbo

        Е що? Екобуста беше интересен като литрова мощност когато излезе. Беше много подходящ за вграждане в перални машини. Където го и вграждаха...
        Без да разбирам си мисля,че японците се напъват с тоя мотор заради вредни емисии. Инфинити се натиска в Европа няколко години яко и сега не иска да се оттегли безславно. Както се очертава с Тойота.

        Сподели за изчанчените двигатели, че ни е интересно!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: VC Turbo

          Оо.. с кръстоглавни механизми, с насрещно движещи се бутала, със свободно движещи бутала, на 3 цилиндра една обща глава, без колянов вал, ибудулаев двигател, с различни по обем бутала, о още куп простотии...

          Дори и този двигател да излезе от прототип, и да почне серийно да се произвежда.

          Този двигател, наследява класа бутални, със всичките си положителни и отрицателни неща, които носи наследяването на тази инстанция..

          Така че аз съм скептик, че ще покаже някакви кой знае какви УаУ параметри, то само топлините му загуби като сметнеш, ще разбереш че не е нищо по различно от другите бутални двигатели...

          Ама нека се забавляват, щом ги влече...
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #20
            Re: VC Turbo

            Няма как да е много по различен като е бутален. Двигателя вече не е прототип. Анонсиран е за 2018 та. На мен ми е супер интересен и другата година ща съм с гаранция на тестдраив.

            Коментар


            • #21
              От: VC Turbo

              Траяне, аз след ТДИ моторите, които се появиха масово около 2000г нищо запомнящо се не съм забелязал. Тези двигатели наистина бяха нещо, което не се появаява всеки ден. И чест прави на Фолксваген, че ги тиражиража в огромни количества с всички рискове за тях.

              Не говоря за двигатели в прототипен стадий (за които ти говориш) а за серийни и голямо серийни двигатели. А и преди ТДИ моторите запомняща се новост беше впръскването на горивотои най-вече К джетроника на Бош.

              Говоря за двигатели построени в многомилионни серии. Не като братушките, които в лабораторни условия нямат настигане и в серийно производство са смях в залата.

              Даниеле, това , че "новия" двигател на Инфинити е бутален, не бива да те заблуждава. Азиатците и само те, са способни да докарат една технолгия до съвършество непонятно за другите нации.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #22
                От: VC Turbo

                Аз мисля че успеха на ТДИ немският мотор, французите го повториха с DV6TED4, и то без измамите на ФВ.

                Който двигател се вгражда в следните марки:

                1.4 L (1399 cc)
                1.6 L (1560 cc)
                Ford Fiesta, Ford Focus, Ford C-Max, Ford Figo, Ford Bantam, Mazda3, Mini Cooper D, Citroën C2, Citroën C3, Citroën Xsara, Citroen Xsara Picasso, Citroën C4, Citroën C4 Picasso, Citroën C5, Peugeot 206, Peugeot 207, Peugeot 307, Peugeot 308, Peugeot 3008, Peugeot 407, Volvo C30, Volvo S40, Volvo V50, Citroën Berlingo, Peugeot Partner, Mini Cooper

                2.0 L (1997 cc)
                Mk IV Mondeo, Ford Focus, Ford C-Max, Ford S-Max, Ford Galaxy, Peugeot 307, Peugeot 308, Peugeot 3008, Peugeot 5008, Peugeot 407, Peugeot 607, Citroën C4, Citroën C4 Picasso, Citroën C5, Volvo C30, Volvo S40, Volvo V50, Volvo V70, Volvo S80


                2.2 L (2179 cc)
                Mk IV Mondeo, Ford S-Max, Ford Galaxy, Peugeot 407, Peugeot 4007, Peugeot 607, Citroën C5, Citroën C6, Citroën C-Crosser, Land Rover Freelander, Mitsubishi Outlander, Range Rover Evoque

                Който е пуснат от 2000 и е актуален вкючително и до днес, чакам да видя дали VC Turbo ще го измести
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #23
                  От: VC Turbo

                  Изброяваш различни мотори, някои нямащи нищо общо с други, а твърдиш, че са един мотор.
                  The inline-four engines are sold under the Duratorq TDCi name by Ford, and as the HDi by Citroën and Peugeot. These are part of the DLD family.

                  The Duratorq DLD-414 (or DV4) is a 1.4 L
                  The DLD-416 (or DV6) is a 1.6 L

                  Всичко ще е DV-нещо си, е един двигател.

                  Не гледайте отгоре декоративните пластмаси, какво пише, вижте блока основата на двигателя!!!

                  https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Duratorq_engine
                  Последно редактирано от Traqn Savov; 15-02-17, 11:34.
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #24
                    Re: От: VC Turbo

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Даниеле, това , че "новия" двигател на Инфинити е бутален, не бива да те заблуждава. Азиатците и само те, са способни да докарат една технолгия до съвършество непонятно за другите нации.
                    Точно заради това искам да го видя. Втори японец карам и до сега не съм имал проблеми. От боксера на суби също бях доволен. Не е донамичен, но не създава проблеми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: VC Turbo

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Траяне, аз след ТДИ моторите, които се появиха масово около 2000г нищо запомнящо се не съм забелязал. Тези двигатели наистина бяха нещо, което не се появаява всеки ден. И чест прави на Фолксваген, че ги тиражиража в огромни количества с всички рискове за тях.

                      Не говоря за двигатели в прототипен стадий (за които ти говориш) а за серийни и голямо серийни двигатели. А и преди ТДИ моторите запомняща се новост беше впръскването на горивотои най-вече К джетроника на Бош.

                      Говоря за двигатели построени в многомилионни серии.
                      Първите tdi двигатели са пуснати 1989 в Ауди 100. 2000 година идва второто поколение с помпа дюза.

                      Коментар


                      • #26
                        От: VC Turbo

                        Не че нещо, ама какво е революционното на тди-тата?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: От: VC Turbo

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Точно заради това искам да го видя. Втори японец карам и до сега не съм имал проблеми. От боксера на суби също бях доволен. Не е донамичен, но не създава проблеми.
                          да не е оня боксер, дето чупи колянови валове като солети
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #28
                            Re: От: Re: От: VC Turbo

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            да не е оня боксер, дето чупи колянови валове като солети
                            Не знам кой двигател имаш в предвид. Мойто беше 2.0 бензин. А и около мен има 10 тина субита и колянов вал да е чупил някой не съм чувал ни на 2.5 нито на 3.0.

                            Коментар


                            • #29
                              От: VC Turbo

                              Става въпрос за дизеловото субару, бензиновото само духа гарнитури..

                              Да си имал субару, и да не си сменил поне веднъж гарнитури на глава, значи се е изгубила романтиката..
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #30
                                От: VC Turbo

                                Сори за спама, ама
                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                ...
                                Да си имал субару, и да не си сменил поне веднъж гарнитури на глава, значи се е изгубила романтиката.. D
                                ми звучи като да имаш Jeep и да не си минал поне веднъж през Дедо и Еди.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 15-02-17, 15:09.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X