Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

    Ситуацията - в събота констатирах, че в понеделник трябва джипа да мине ГТП.
    Лошото - беше в събота вечерта, и до понеделник в Пловдив няма къде да се мине прегледа.
    Хубавото - джипа е в отлично състояние.

    Реших, че може и жена ми да я свърши тая работа, дадох и документите, и обясних, къде ( най-удобно за нейното каране) да отиде, и да отметнем това. Невъзможността да отида аз, е абсолютна, и не се коментира.
    Другия вариант беше тя да кара без преглед до началото на следващата седмица.

    ОК
    Справи се момичето, обаче гледам документите - тия малоумници не знам как и какво са гледали, но в документите са записали, че в момента возилото е на 201 704 километра.

    Да, ама не - на одометъра си стоят 126 ххх километра, които са си толкова. Това са километри, а не мили, Паджерото е от Япония, в японската му сервизна книжка са си редовни прегледи до 60 к км. В английско е минало още 29, и при мен пристигна, докарано от приятел, на деветдесет и няколко хиляди километра.

    Състоянието му е точно като за паджеро набор 95 на никакви километри.

    И тия малоумни неграмотници - и в малоумието им, и в неграмотността им не се съмнявам никакси, са и "превъртяли" одометъра със едно 75 000 км отгоре, без да им мигне окото.

    Въпроса ми е - възможно ли е тия галфони да издадат отново протокола с талончето, което всеки трябва да носи, с реалните километри, и как да ги принудя да си свършат работата, както трябва?

    Втория въпрос - до каква степен, след сервизната книжка, и протоколите от ГТП през годините, може да се окаже, че съм навъртял 75 000 км за една година - с Паджерото!!! 2.8 дизел, заради същите тия малоумници?

    Трети въпрос - ако догодина отида на преглед, естествено, не при тия неграмотници, и отразят реалните 5-8 000 км годишно, ще ми повярват ли, че не съм върнал одометъра?

    Четвърти въпрос - дали да отида да се саморазправям с неграмотниците, или има по-културен начин да се оплача, и да се оправи проблема? КЪде и как?

    Информативно - тия са комплекс "Автосвят" в Пловдив - до Кауфланд в Тракия.

    Не ходете там!!!

    Добре, че съм сигурен в състоянието на Паджерото, и не се налага да разчитам на псевдокомпететнтата оценка, наречена ГТП, на тия човечета в мазни дрехи, които са си оставили свинщината и по шофьорската седалка..

    Не ходете там!!!

  • #2
    От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

    А някой, някога, някъде, гледа ли ги тия километри, че да има значение?

    На УАЗ-а редовно му пишат някакви 6-цифрени числа при положение че първо няма толкова цифри на таблото и второ няма УАЗ който да може изобщо да мине толкова.

    Коментар


    • #3
      От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

      Нека да видя, дали съм разбрал правилно. Паджерото в момента е на 126 ХХХ реални километра.

      1. Друг човек минава преглед вместо теб, като след прегледа ти разбираш, че километропоказателят е превъртян с около 70 000 км нагоре?

      2. Или просто в талона за ГТП са записани други цифри?

      Ако е първото, в което се съмнявам, защото нямат право да бутат километропоказателя, може да им вдигнеш лют скандал. Ако е второто, можеш учтиво да ги помолиш да ти издадат нов талон за тяхна сметка. В зависимост от техния отговор, ще се мислят следващите действия. Разбира се, ако всичко до момента съм разбрал правилно.

      Коментар


      • #4
        От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

        Не, бе...
        Одометъра си показва реално изминатите километри - 126ххх - няма да слизам долу да го гледам точно колко е.

        И вчера, и днес . са си толкова - жената ( тя е другия човек, де) и то тя си го кара - аз за нафта и за автомивка, само, уви.

        Ама в талона за ГТП има още 75 000 км отгоре, това ми е дерта.
        Утре, ако тръгна да го продавам Паджерото, как да му обясня на купувача, че тая кола за една година е минала тия километри?

        @ Ясен
        Ако утре случайно се вземе правилното решение от малоумниците в парламента, че корекцията в одометъра е углавно престъпление, то това ме прави престъпник автоматично. Как е, а?

        Коментар


        • #5
          От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

          Ще потърпиш и няма да го продаваш 1 година.

          Иначе не помня на някоя кола да съм гледал (или някой да ми е показвал предварително) талона от ГТП.

          Коментар


          • #6
            От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

            ти като трьгнеш да го продаваш,мислиш ли че купувача точно това ще гледа.?????колега,не се занимаваи сьс глупости.караи си колата и си свиркаи.

            Коментар


            • #7
              От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

              Вени,сина на шефа ми е приятел, талон нов вероятно няма да издадът.Ако искаш мога да ти съдействам.Догодина ми дрънни,част от новите системи на гтп са ми подопечни.Знаеш, каквото и да се случи в тая държава, винаги има ваши и наши.Знам че вероятно ще се възпротивиш,ама тел.го знаеш.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Ако утре случайно се вземе правилното решение от малоумниците в парламента, че корекцията в одометъра е углавно престъпление, то това ме прави престъпник автоматично. Как е, а?
                Ако някой утре случайно вземе също толкова правилното решение че аватар с каска е углавно престъпление, това също ще те направи престъпник.

                Такъв е животът.

                Коментар


                • #9
                  От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                  п.п. впрочем за да издадат нов талон трябва да отчетат нов преглед.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                    Аз нямам намерение да го продавам - нито днес, нито утре, нито след година.

                    Обаче, догодина, като ида на прегледа, и като се окаже, че една година паджерото е вървяло само на заден ход, и е обиколило земята така, к`во праийм?

                    А нали няма да ти е приятно, ако си купуваш една кола на някакви реални!!! километри, една измекярска бележка от измекярска институция, с измекярски представители - в лицето на гореспоменатите, да ти се изсе??ре на реалността, и неграмотността на Гъчо Белия, който са го пратили да прочете показанията на одометъра, да те доведе до финансов ущърб?

                    Прочее, не става въпрос за приятност, става въпрос за това, дали да приема ситуацията за нормална, и понеже явно не мога да я приема, какво да направя, за да си възстановя фактическата истина?

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                      Нека да видя, дали съм разбрал правилно. Паджерото в момента е на 126 ХХХ реални километра.

                      1. Друг човек минава преглед вместо теб, като след прегледа ти разбираш, че километропоказателят е превъртян с около 70 000 км нагоре?

                      2. Или просто в талона за ГТП са записани други цифри?

                      Ако е първото, в което се съмнявам, защото нямат право да бутат километропоказателя, може да им вдигнеш лют скандал. Ако е второто, можеш учтиво да ги помолиш да ти издадат нов талон за тяхна сметка. В зависимост от техния отговор, ще се мислят следващите действия. Разбира се, ако всичко до момента съм разбрал правилно.
                      Като им вдигнеш скандал ако не си от кат или даи какво ще последва? Както нямат право да бутат километража, така и имат задължението да турят колата на паланцата и сравнят резултата с големия талон. Какво пише на снимките? В даи какво пише за този преглед? Нека си джитка колегата, ако е много зор, нов преглед когато реши и пишат квото каже. Ма си е парА.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        .........става въпрос за това, дали да приема ситуацията за нормална, и понеже явно не мога да я приема, какво да направя,....
                        Рикия !!! Няколко пъти, дорде се оправиш.
                        Утре животът продължава и ще имаш съвсем други дертове.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Аз нямам намерение да го продавам - нито днес, нито утре, нито след година.

                          Обаче, догодина, като ида на прегледа, и като се окаже, че една година паджерото е вървяло само на заден ход, и е обиколило земята така, к`во праийм?

                          А нали няма да ти е приятно, ако си купуваш една кола на някакви реални!!! километри, една измекярска бележка от измекярска институция, с измекярски представители - в лицето на гореспоменатите, да ти се изсе??ре на реалността, и неграмотността на Гъчо Белия, който са го пратили да прочете показанията на одометъра, да те доведе до финансов ущърб?

                          Прочее, не става въпрос за приятност, става въпрос за това, дали да приема ситуацията за нормална, и понеже явно не мога да я приема, какво да направя, за да си възстановя фактическата истина?
                          Догодина просто ще напишат нещо и ще изхвърлят стария протокол и талон. Няма да сравняват двете числа. Всичко е формално и всички го знаем.

                          Иначе ако искаш мога да ти намеря пункт за ГТП където ще те върнат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            А някой, някога, някъде, гледа ли ги тия километри, че да има значение?
                            ...
                            Втори по ред преглед ми записват километрите точно, в различни пунктове, като други задължителни неща се пропускат, и на въпроса ми защо записват точните километри, ми отговярят, че е важно.
                            2014-та не ги интересуваше въобще какво пише на брояча.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГТП - само героите на Доньо Донев ли работят в тия пунктове?

                              Не мога да разбера какво толкова е станало,а и не всеки трябва да знае на автомобилите с десен волан дали са мили или километри.
                              126000х1.6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X