Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара грешки...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гранд Витара грешки...

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    И при мен същата ситуация колега .Студена претриса ,като поработи 3-4 мин няма проблеми и се успокоява .Първоначално вдига около 2000 оборота ,по-високи от нормалното. При газаджията всичко беше ок ,на диагностиката ми изчистиха грешките ,карах 100 -150 км на бензин и се оправи .Но май като гледам след 1000 км пак същия проблем се получава .
    Струва ми се ,че колкото по-студено е навън е повече го прави .



    Иначе не съм имал проблем с паленето.
    И при мен при първоначално палене вдига по-високи обороти от нормалното.И да, май колкото е по-студено на вън, повече го прави.
    Great Wall Steed 6.

    Коментар


    • #32
      От: Гранд Витара грешки...

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      Дай ВИН на лични дая погледна
      Колега, пратих ти VIN-а на лични. Благодаря предварително.
      Great Wall Steed 6.

      Коментар


      • #33
        От: Гранд Витара грешки...

        Възможно ли е компа на колата да е адаптивен и в следствие на газта да променя настройките си? От там да следва добра работа на газ, но пък лоша на бензин(трудно палене, нестабилен празен ход, висок разход).
        Идея си няма дали при гранда е така...
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #34
          От: Гранд Витара грешки...

          Доколкото знам, при продължителна работа на газ в бензиновия комп се променят "стримовете" (шорт стрим и лонг стрим), т.е. порциите гориво, които се впръскват по данни от ламбда сондата.При каране само на бензин бензиновия комп си връща нормалните настройки за тези порции гориво.Най- вероятно компа е адаптивен.

          ПП. По VIN си излиза че колата е с ръчна СК.
          Great Wall Steed 6.

          Коментар


          • #35
            От: Гранд Витара грешки...

            Ами адаптивен е ,нали в другата тема колегата писа .

            И май като гледам ,на 1000 км - 50 -100 км на бензин по препоръка на газаджиите .

            Ама преди нямаше нужда ...
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #36
              От: Гранд Витара грешки...

              Не забравяйте, че ГИ също остарява, тук там дюза почне да пуска повече или по-малко, редуктора се отпуска, някоя сонда се оплеска и грижите почват. Да не говорим че свещите трябва да се сменят по-често, нищо че са платиниум. Аз като слагам газова, редуктора задължително го слагам да е поне с 30% отгоре, че да изкара повече, дюзите задължително да са от най-бързите (но пък се износват по-бързо) и грижи почти няма.
              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

              Коментар


              • #37
                От: Гранд Витара грешки...

                Здравей те, колеги следя темата имам Гранд витара 2.0 99 бенз + газ ,
                Колега заминава стъпково моторче на тоя тип двигатели зимата щом трудно пали и не държи обороти ,отвори си и дроселовата клапа , трябва да е пълна с мизерии, имат и ЕГР клапан който може да ти прави проблем, Свети ли ти ЧЕКА постоянно?! ако ти свети посттояно значи грешката неможе да се зачисти (зачистването става с клеимата на акомолатора най-лесно)и е актуална при палене се натрупва отново! пробва по стария и испитан метот с моста на 6 пиновата глейма и с мигвания на чеклампата ?

                Коментар


                • #38
                  От: Гранд Витара грешки...

                  а може ли да ми кажете с какво четете грешките?мойта е десен волан (едва ли е от значение) и с делфи немога да прочета грешките 2001г 2.0 16в 128к.с.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Гранд Витара грешки...

                    Първоначално публикуван от tenio Преглед на мнение
                    Здравей те, колеги следя темата имам Гранд витара 2.0 99 бенз + газ ,
                    Колега заминава стъпково моторче на тоя тип двигатели зимата щом трудно пали и не държи обороти ,отвори си и дроселовата клапа , трябва да е пълна с мизерии, имат и ЕГР клапан който може да ти прави проблем, Свети ли ти ЧЕКА постоянно?! ако ти свети посттояно значи грешката неможе да се зачисти (зачистването става с клеимата на акомолатора най-лесно)и е актуална при палене се натрупва отново! пробва по стария и испитан метот с моста на 6 пиновата глейма и с мигвания на чеклампата ?

                    Здравей, ЧЕК лампата не свети изобщо. Почистил съм дроселната клапа, стъпковота още не съм го гледал-на дневен ред е. При тест със мигане на ЧЕК лампата не дава никакви грешки. Както писах по-горе след настройка на газовата на 90% се подобри работата на колата.
                    Great Wall Steed 6.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Гранд Витара грешки...

                      Първоначално публикуван от miroto_ Преглед на мнение
                      а може ли да ми кажете с какво четете грешките?мойта е десен волан (едва ли е от значение) и с делфи немога да прочета грешките 2001г 2.0 16в 128к.с.
                      С този: Easydiag 2.0 X431 PRO3.
                      Great Wall Steed 6.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Гранд Витара грешки...

                        Моята също 2.0(12 а и на един приятел пак с 2.0 искат въртене при паленето и да зависи от студа първоначално е на по високи обороти НО имам и наблюдения към 1.8 балено еее пали от 4-варт оборот а единствената разлика им е дебитомера мисля че тои е виновника при нас

                        Коментар


                        • #42
                          От: Гранд Витара грешки...

                          2001 год. трябва да е с OBD и се четат грешки с всеки четец за 5-10$. Колкото за грешки върши работа.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X