Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

    Здравейте,
    Моля за помощ при избора ми на първи SUV. Май се вижда, че ми харесват основно японски модели и моля да ограничим избора само да написаните. Колата ще се използва като семейна втора кола за пътувания. Надявам се да се кара повече извънградско, малко по черни пътища и редовно за ски. Трябва ми надежден автомобил, който няма да ме остави на пътя или в сервиза без пукната пара. Автомобилът ще бъде газифициран. Бюджетът е около 23 000 - 25 000лв.
    Subaru Tribeca 3.6i - това ми е основният фаворит. Добро 4х4, добър външен и вътрешен вид/въпрос на мнение/, широка и удобна. Като притеснение са boxer двигател/не знам дали е добро или лошо/, газификация, по-стар автоматик/като технология/, ръжда...
    Mazda CX-7 - нямам конкретни наблюдения. Знам, че Mazda са малко по-скъпи от към поддръжка и някои модели са доста чупливи. Трудно ще намеря автоматик.
    Infinity FX 35 - отново нямам почти никакви наблюдения. Харесва ми от към динамика и дизайн.

    Моля да споделите мнение за 4х4, сигурност, комфорт, надеждност и разходи по автомобилите.

    Много благодаря!

  • #2
    От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

    Трибека-скърцащи грозни, ефтинджос пластмаси. ЦХ7-мечтая си за такава, но лошо обезшумяване, чува се пътя отвън, дъжда барабани все едно че си в тенекияна барака, двигателя 2,3 е с директно впръскване, газифицирането е скъпо и е с променливо съотношение бензин/газ. За инфинити нямам представа.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

      Първоначално публикуван от Em_Ram Преглед на мнение
      ...
      Subaru Tribeca 3.6i - това ми е основният фаворит. Добро 4х4, добър външен и вътрешен вид/въпрос на мнение/, широка и удобна. Като притеснение са boxer двигател/не знам дали е добро или лошо/, газификация, по-стар автоматик/като технология/, ръжда...
      Mazda CX-7 - нямам конкретни наблюдения. Знам, че Mazda са малко по-скъпи от към поддръжка и някои модели са доста чупливи. Трудно ще намеря автоматик.
      Infinity FX 35 - отново нямам почти никакви наблюдения. Харесва ми от към динамика и дизайн.
      ...
      А що си мислиш, че Маздата не ръждясва? На 3-та серия от тия години изтича антифриза, щото гредата, дет' държи радиатора изгнива и той увисва на маркучите.
      Автомата мисля че е CVT.

      Автомата на Субару-то може да е стара технология, ама е корав. Ще се счупи доста след като изгние купето.

      Познат има FX 35 от първото поколение с 3,5 мотора. Не се е оплаквал. Кара го на газ.

      P.S. - Огледай се за някой МЛ ...

      Коментар


      • #4
        От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

        Не си формулирал въпроси. Едва ли ще се появи някой, притежавал/ползвал и трите, за да ги сравни. Всичко друго е субективно. Аз имам наблюдения само върху инфинитито, но не знам как е спрямо другите. За тази кола:
        - малък багажник
        -ограничена видимост
        -много друса
        -голям разход
        +много върви
        +не изморява
        +доставя удоволствие

        П.П. Пак бих си купил
        П.П.П. Карам го на безин
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

          Маздата бих я избягвал - 2.3DISI двигателя не се слави със здравина, въпреки, че е много приятен за каране...
          Лично съм виждал два 'взривени' такива двигателя (вероятно и на двата - заради нарушено мазане на четвърти цилиндър - дали пада пръскалката или конструктивен дефект - не знам)... Единия - на СХ-7, а втория на Мазда6...
          Да, има дизелаци СХ-7, но там пък има голям компромис с мощността (май бяха 170к.с. срещу 260 на бензинката)...
          Инфинитито си е хубаво - навярно то би ми било фаворит в списъка..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

            Моят глас отива за Инфинити - идеален мотор и динамика, CVT кутия - удоволствие да се кара. Голям избор на пазара в момента. Понасят газ без проблем. Мисля, че около 20-25/100 газ не е висок разход за такава.
            Недостатъци:
            1. сравнително глупава навигационна система - xanavi, слаба карта на България.
            2. в CVT-то се къса верига и струва едни модерни пари

            ПС. Tribeca също ползва същата медийна система - Xanavi

            Поздрави,
            Камен

            Коментар


            • #7
              От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

              Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
              Моят глас отива за Инфинити - идеален мотор и динамика, CVT кутия - удоволствие да се кара. Голям избор на пазара в момента. Понасят газ без проблем. Мисля, че около 20-25/100 газ не е висок разход за такава.
              Недостатъци:
              1. сравнително глупава навигационна система - xanavi, слаба карта на България.
              2. в CVT-то се къса верига и струва едни модерни пари

              ПС. Tribeca също ползва същата медийна система - Xanavi

              Поздрави,
              Камен
              Мисля да не е CVT...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Мисля да не е CVT...
                Абсолютно си прав! Кутията е RE5R05A, вгражда се в Titan, 350Z и други - изключително добра! Заблудих се заради Мураното и Primera P12, които съм счупвал.
                Това е още една добра причина да се избере Infinity!

                Благодаря за навременната поправка, Edoors!

                Поздрави,
                Камен

                Коментар


                • #9
                  От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                  Благодаря за отговорите досега. Явно изключваме Мазда от списъка. Остават Subaru и Infinity. Subaru не е ли с по-добра 4х4 система, малко по-широко като вътрешно пространство?
                  Мисля че Infinity има същата скоростна кутия като Qashqai, което не е минус в никакъв случай.
                  За Subaru има доста информация, но не мога да открия нищо конкретно за FX35 - проблеми, ремонти, части, добри сервизи...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                    Инфинити. 4х4 то му е много добро за сняг. Не съм имал никакъв проблем тази зима на лед и неотъпкан сняг по баир. Частите са си нисан, скъпи са едрогабаритните чарколяци. От изброените е с най качествен интериор. Страхотна динамика, много добре обезшумено.

                    Малък багажник, ако сложиш и газова бутилка нищо няма да остане. Че друса не съм съгласен.

                    Всеки читав майстор може да го сервизира без проблем. Чист нисан си е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                      За Кашкай да каже Жоро. Инфинитито е с пет степенен автомат, който се държи много "нервно". Има и типтроник. Имал съм много автомобили, но с никой друг не съм пътувал толкова дълги преходи на веднъж, без да усетя умора. За съжаление, обаче, не мога да го сравня с другите от питанката, защото не съм ги ползвал.
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                        Според показателите в auto data:
                        Infinity е с по-голям минимален и максимален обем на багажника, по-нисък разход, по-високи гуми, а може да се погледне и втората генерация след 2008ма година, която е с 307 к. С.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                          Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                          Според показателите в auto data:
                          Infinity е с по-голям минимален и максимален обем на багажника, по-нисък разход, по-високи гуми, а може да се погледне и втората генерация след 2008ма година, която е с 307 к. С.
                          Мойто е 3.7 литров бензин и 7 степенен автомат, но е по малкото ех. Не съм сигурен за FX от тези години. А багажника си е малък😀

                          Коментар


                          • #14
                            От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                            Трибеката, не кореспондира с останалите представители на марката, които са безпроблемни и добри коли. Освен че е грозна като Фашизма е доста кекава, откъм окачване и откъм електроника. Интериорът напомня кофичка от кисело мляко.
                            След съвсем тривиална софийска локва, таблото светва за около седмица. Разходът също не е адекватен на динамиката.
                            На почти всеки детайл пише Made in Mexico.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                              За втората генерация на FX цената идва малко отгоре/да кажем между 6000 и 10000лв./. Още заплатата не е пораснала достатъчно. Сравнението е само за първата генерация до 2008г., а скоростната кутия не е ли 5 степенна?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X