Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

    Първоначално публикуван от nikilokumcho Преглед на мнение
    Огромна предница - трудна за паркиране в града - за мен това е джип за лекета и гъзария, без особена функционалност. А и какво газово мислите, като само гумите са му 21 цола и цената там всеки може да я провери...
    На мен и трите не ми харесват, ама това, че са само за лекета и гъзария от къде го измисли...да не стане така, че ако караш кола под 200к.с. си п*д*л...а и въобще какъв е тоя SUV 200-300кс с ръчни скорости и лост от времето на баба ми, това да не е някакво дрифтърско БМВ.

    Коментар


    • #32
      Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

      Освен факта, че багажника е малък. Другото е абсолютен хейт. За пряката обида, че съм леке и гъзар, ще се направя, че не съм го прочел. Разхода на мойто 3.7 v6 е колкото твоя. Нито съм на години да гъзарея нито тепърва ще тръгвам по жени. Ползвам го за семеен автомобил и съм доволен.

      Много се радвам, че си доволен от маздата. Понеже казваш колко върви, хвани се с твоя авер и виж къде си в пространството от 0 до 200.

      Обидно е да сравняваш 5 литра с 2.3 по разход. Всеки решава сам за себе си. Относно субито си прав, много харчи за сметка на други дребни неща.

      Аз купих старо инфинити с 2 години гаранция за половината от нова мазда цх 5. Просто маздата не ми харесва. Материалите в купето са малко по добри от на лада нива.
      Последно редактирано от Daniel; 27-05-17, 20:01.

      Коментар


      • #33
        От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

        Не съм искал да засегна никого относно инфинити. Нито пък е нужно някой да се прави на засегнах от споделеното ми мнение. На мен също инфинити FX много ми харесва - фейса. За мен не е точно семейна кола. Не е лошо да се гъзарееш и ако го правиш по-добре да си с инфинити. Написах това, защото моя авер е точно такъв, който обича да привлича вниманието и да показва, че разполага с пари. Затова може би го написах. Един друг познат имам, който кара старото FX и като се качи си мисли, че кара самолет. Модела е направен като купе и от него тръгва идеята на бмв Х6. За мен семейната кола не е да ръмжи като спортен звяр и да има брутално широки тръби отзад. Това е готина кола за удоволствие и наслада. Не става много за семейна, именно защото има малък багажник. Къде да сложиш детска количка, чанти и какво ли още не? На един познат жена му го псуваше, че на МЛ бил малък багажника, а той е 550 литра и тя не можела да си събере чантите.
        Ако сравнямам инфинити FX модел 2003, мазда сх 7 и фейсовото FX, за мен №1 е фейсовото, все пак е по-висок клас, но и доста по-скъпо - от 33 000 до над 50 000 лв за модела FX37. След това класирам маздата, защото е по-нова 2008-2010 година и на доста прилична цена, на 3 то място старото инфинити - най-вече защото е старо / 5-6 години разлика с маздата/.

        Относно ръчната кутия на маздата - аз също търсех дълго време автоматик и ми беше смешно да караш СУВ над 200 коня с ръчка. Маздата имат и автомат, но той явно не държи на повече от 350 Нм. Оборудваните мазди с автомат са скопени на 238 коня и 350 Нм, както и фабрично ограничени на 183 км/ч. Освен това разхода им е над 20 л.
        Когато се качих да пробвам конкретната кола, след като близо година пробвах какви ли не други, веднага разбрах че това е моят автомобил и след 2 дни вече беше мой. Избрах версията с пълната мощност от 260 коня с ръчна скоростна кутия. Ръчката се оказа много приятна за превключване и след 20 000 км изобщо не ми прави впечатление, че не е автомат.

        Относно това къде съм в пространството от 0-200: Fx37 с 320 коня и съотношение 6.5 кг/к.с. ускорява 0-200 за 29-31 сек, СХ7 с 7.2 кг/кс за 34 сек. Това са 60 коня разлика, а и маздата е скопена на 1 ва и 2 ра предавка фабрично и пълната й мощност се усеща чак на 3 та. Няма какво да се меря с FX50S, 2 пъти по-голям двигател по литрова мощност, 8 цилиндъра и 130 коня повече. FX50 трябва да се сравнява с Х6 5.0 литра и 408 коня. Сходна мощност, БМВ е по-тежко, но въпреки това 0-200 прави 5-6 сек на FX50. А ако го сравним с Кайен 2 турбо базовия вариант с 500 коня, разликата е над 10 сек.

        А относно коментара на колегата с кашкая на снимката, че хубавото на субару и инфинити са атмосферни двигатели - аз търсех точно бензинова кола с турбо. А за макс скорост от над 240, напълно реално е. Имам познат в Германия с такава, след чип тунинг там, неговата по GPS вдига 253 км/ч.

        Коментар


        • #34
          От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

          Първоначално публикуван от nikilokumcho Преглед на мнение
          ... Не е лошо да се гъзарееш и ако го правиш по-добре да си с инфинити. ...

          И кое му е толкова гъзарското на това Инфинити? На твоя човек не са му стигнали парите за Кайен или G-класа?

          Нищо против колата и хората които я карат, ама хич не са много хората, които "обръщат глави" след Инфинити ...

          На маздата ти автомата не държи на повече от 350 Nm, защото е същия като на Нисан мурано - CVT кутия.
          И Ауди се наиграха там с мултитрошляка ... тоест мултитроника ...

          Коментар


          • #35
            От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

            Темата е за избор между старото инфинити, а аз говоря за новото.
            Кой си обръща главата след инфинити не е важно, не всеки разбира.
            FX е уникален СУВ, нищо общо с повечето модели на пазара. А усещането в топ модела с 5 литров двигател също.
            Не го мисли за парите, има си предостатъчно. Само изпускателната му система струва повече от твоето А4 - над 4000 евро.
            Просто обича по-редките коли и не си пада по масовите кайени и г класи.

            Един друг авер си беше взел нова СХ7 бензин и беше супер доволен. Кара я 160 000 км и нямаше никакви грижи. Както се изказа за двигателя - Чук. И него го питаха защо не кара мерцедес, а той само се усмихваше. Кара я 7-8 години, а имаше възможност да я смени още като беше на 3. Просто не му харесваше друго. Сега я смени за Макан Турбо 400 коня.

            Коментар


            • #36
              Re: От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
              И кое му е толкова гъзарското на това Инфинити? На твоя човек не са му стигнали парите за Кайен или G-класа?

              Нищо против колата и хората които я карат, ама хич не са много хората, които "обръщат глави" след Инфинити ...

              На маздата ти автомата не държи на повече от 350 Nm, защото е същия като на Нисан мурано - CVT кутия.
              И Ауди се наиграха там с мултитрошляка ... тоест мултитроника ...
              Абсолютно съм на твоето мнение. Нищо гъзарско не виждам в инфинити. Повечето инфинитита които виждам по пътя ги карат жени.

              Коментар


              • #37
                От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                Първоначално публикуван от nikilokumcho Преглед на мнение
                ...
                Ти мойта А4-ка я з@еби, не твърдя, че карам скъпа или супер кола и да вадя като теб цифри тегло/к.с и прочие ...

                Та въпроса ми беше като търси твоя човек внимание защо въобще си го е помислил, че ще го получи с този FX? Кое му е толкова рядкото? Да не си мислиш, че е като оня виц с Голф-а и Майбах-а, дето свършва "Щото гледам не ги карат много ...". Сигурно е качествен автомобил, ама как ще изпъкне чак толкова. Явно и аз наистина не разбирам, може би щото съм си от Делиорман-а, и затова тия марки са ми далеч ... и си харесвам масовките ... ако въобще Кайен Турбо С може да се нарече масов ...
                А да ти кажа ... вече има и Бентли СУВ, мисля че повече ще го заглеждат с него.
                Майтапа на страна, да е жив и здрав твоя човек, да си го кара и да му се кефи. Ама да не се пробва да се дърпа с гореспоменатия модел на Порше, щото мисля, че няма да е радостен от резултата

                Та относно гъзарията, както и Даниел вече ти каза, че е до време, да ти го кажа и аз.
                И аз имам познати ... конкретно един, който се справяше доста по-добре от твоя човек. След чисто нови S-класи, SL, Кайен и Панамера мина на Волво.
                Защо ли ще попиташ? За анонимност.

                Коментар


                • #38
                  Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                  Бре пичове, това инфинити си е един крив нисан. Нищо повече. Всичко му е нисан с изключение на кривите ламарини. Обслужването му е колкото на санта фе. Не де заблуждавайте, че е нещо екзотично. Чаркове има навсякъде. Майстори също. Разликата с мурано е само автомата - това за добро. За една година с жената и малкия навъртяхме 40 000 км. Най доволен е дребния. Багажник голям ми трябва само за морето, имам си кутия за отгоре. През останалото време само ще возя едно празно пространство.

                  Хубавото на атмосверката е точно липсата на турбина. За мен колкото по малко ненужни агрегати толкова по добре. На 140 съм на 2400 оборота с разход под 10. Двигателя е достатъчно мощен за да изпреварвам без да се притеснявам. Колата е супер тиха ако караш нормално. За моето семейство е идеална.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                    Не разбрах Даниел какво точно инфинити караш?FX37, но коя година и мощност?

                    Хубавото на атмосФерния двигател било липсата на турбина? И кое му е хубавото не ми е ясно. 10г след мазда производители като ауди и порше правят подобни двигатели като на мазда. В макан се появи в края на миналата година 4 цилиндра 2.0 турбо бензин с 252 коня/ 370Нм.
                    2.3 DISI двигателя е 2 пъти е бил класиран в двигател на годината. Предимствата му са по-ниското тегло спрямо тежките V6 двигатели, оттам по-доброто управление и по-нисък разход.
                    По отношение на оборотите е напълно нормално на 7ма да са 2400 оборота на 140. При мен на 6 та при 2000: 100, 2500: 120, 3000: 150, 4000: 200, 4600: 220.
                    Двигателя също е много тих. Кара се спокойно на 5 и 6 та с 1500 оборота, защото е с директно впръскване и променливо газоразпределение.

                    На седан съм карал 40000 км с багажник на покрива. Ами не е удобно. Събираш си доста багаж. Но след 150 имаш чувството, че покрива ще хвъркне, има много завихряне и разхода се качва средно с 1.5-2 литра. Това при нисък седан 1.44 м висок с 2.0 литра двигател. А при 1.68 м висок СУВ разхода сигурно скача с 3 л.

                    А колегата с аудито: говорим за сравнение инфинити, мазда и субару. Не кой кого видял да кара мерцедеси и какво ли още не и кой колко пари има...Типична по български.
                    Аз съм принципен и реагирам на някакви лозунги ат типа: френските коли са боклук, 2.3 двигателя не ставал за нищо, турбо двигателите са смотани и т.н. Всичко си е в поддръжката и начина на експлоатация.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Бре пичове, това инфинити си е един крив нисан. Нищо повече. Всичко му е нисан с изключение на кривите ламарини. Обслужването му е колкото на санта фе. Не де заблуждавайте, че е нещо екзотично. Чаркове има навсякъде. Майстори също. Разликата с мурано е само автомата - това за добро. За една година с жената и малкия навъртяхме 40 000 км. Най доволен е дребния. Багажник голям ми трябва само за морето, имам си кутия за отгоре. През останалото време само ще возя едно празно пространство.

                      Хубавото на атмосверката е точно липсата на турбина. За мен колкото по малко ненужни агрегати толкова по добре. На 140 съм на 2400 оборота с разход под 10. Двигателя е достатъчно мощен за да изпреварвам без да се притеснявам. Колата е супер тиха ако караш нормално. За моето семейство е идеална.
                      Да питам. Автоматът на мурано е по-зле (по-проблемен), отколкото при инфинити? А при 4х4 системата пак ли има някакви разлики?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                        На скоро си изпросих кръгче с едно Мурано именно за да видя поведението на CVT кутията. Ами направо се влюбих, не вярвах, че може чак толкова да ми хареса. Не обичам автоматици и до сега нормален автоматик не ми е харесал, но това CVT - ами прави точно каквото искам да прави. Всички автоматици които съм карал, повечето 6 цилиндрови при мен държат ненормално високи обороти. Може да е чупливо, но поне на мен много ми харесва и сериозно се замислям някой ден да си купя кола със CVT.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                          Да питам. Автоматът на мурано е по-зле (по-проблемен), отколкото при инфинити? А при 4х4 системата пак ли има някакви разлики?
                          CVT то е по проблемно. На инфинити си е 7 степенен автомат. 4х4 нямат разлика. ATTESA E-TS . https://en.m.wikipedia.org/wiki/ATTESA. И скоростната кутия и 4х4 и двигателя и каквото се сетите си е нисан и се слага на нисан. Разлики няма.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            На скоро си изпросих кръгче с едно Мурано именно за да видя поведението на CVT кутията. Ами направо се влюбих, не вярвах, че може чак толкова да ми хареса. Не обичам автоматици и до сега нормален автоматик не ми е харесал, но това CVT - ами прави точно каквото искам да прави. Всички автоматици които съм карал, повечето 6 цилиндрови при мен държат ненормално високи обороти. Може да е чупливо, но поне на мен много ми харесва и сериозно се замислям някой ден да си купя кола със CVT.
                            Инфинитито сменя нормално между 2 и 3000. Освен ако не го настъпваш или не си на спорт, там сменя на 7500.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Инфинитито сменя нормално между 2 и 3000. Освен ако не го настъпваш или не си на спорт, там сменя на 7500.
                              Инфинити не съм карал. Явно на мен ми тежи крака, като гледам и колите ми все горят малко повече от нормалното.
                              Мнението ми е за CVT по принцип, много го плюят заради надеждност, но си има своя чар и лично на мен ми хареса и то много.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От: Re: От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Инфинити не съм карал. Явно на мен ми тежи крака, като гледам и колите ми все горят малко повече от нормалното.
                                Мнението ми е за CVT по принцип, много го плюят заради надеждност, но си има своя чар и лично на мен ми хареса и то много.
                                Далече си. Иначе няма проблем да го пробваш. Окачването е много твърдо и ходовете са много къси. Става само за магистрала. Там вози прекрасно. Мураното доколкото съм чел и гледал е със същото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X