Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

    На първа е с 5 степенна. За извън пътя обаче аз не бих го карал. Както и другите де.

    Коментар


    • #17
      От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

      За Мазда-та, търсих доста време читав вариант и то по скоро дизел заради недотам добрия бензинов мотор. Намерих разбира се, но колата е отчайваща по отношение ръждата....цялата ходова част беше все едно боядисвана с ръжда.....отказах се веднага а колата беше под 100 к. от Швейцария....отделно 4х4-то някаква почти екзотика....както и да е забравих за Мазда. За Субару-то....колегите са се изказали доста подробно, но не съм чувал нищо добро за трибека-та...интериор-меко казано странен, екстериор- много спорен... За Инфинити-то, мисля би било на-добре от споменатите, заглеждах ги преди да взема баварката, но първата генерация е само бензинови...а няма ли турбо не е за мен

      Коментар


      • #18
        От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

        Бихте ли споделили и малко информация относно окачването на Infinity, издържа ли на нашите пътища?

        Коментар


        • #19
          От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

          И от трите ще останеш без пари,след сервиза.Като цяло не стават,мое мнеие.И все пак,ако трябваше да избирам-субару.
          Дълго време карах,мощен,комфортен/не съм съгласен че прилича на кофичка от кисело мляко/,добра проходимост и въобще не е толкова трошлив.
          Но за твоя бюджет има и други варианти.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #20
            От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

            И аз споделям мнението на Пламен, за този бюджет има и по-добри SUV-та. Успех !

            Коментар


            • #21
              От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

              То според някой винаги ще има нещо по-добро,ама човека си избира конкретно между тия...Та от тях и аз препоръчвам Инфинити-то.

              Коментар


              • #22
                От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                Така поставен въпроса, естествено Infiniti-то

                Коментар


                • #23
                  От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                  Subaru Tribeca 3.6i - безумно скъпа екзотика с тракащи пласмаси
                  Mazda CX-7 - вече е масовка в D, но е Ford (оппааа CX-5-та) иначе със 7-та като излезе навремето съм минал над 1000 км.
                  беше на истински 30.000 мили, вървеше като спортен автомобил, качествен интериор, но горенетоооо... 15 л/и нагоре, не подлежи на газифициране и поддръжка в БГ според мен.
                  Infinity FX 35 - нямам преки впечатления, но е някакъв полуфабрикат м/у Рено/Мерседес/Нисан
                  Последно редактирано от ivied; 16-02-17, 17:32.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                    FX35 си е чист Нисан - нищо общо с Бенц, много далече е и от Рено. Не знам - дали и неговата раздатка случайно не е същата, като на "легендарния" Дъстър!?!
                    А СХ7 на кой европейски Форд отговаря? И наистина кой съвремен Форд ръждясва толкова...
                    И за Трибеката - наистина не е типичната "здрава и непретенциозна японска сглобка"...

                    За да не съм съвсем извън темата - мен най ме кефи старата и странно изглеждаща В9 Трайбека 3.0i, но щом не е в списъка - без триумене Инфинити!
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                      А като не знаете нищо за инфинити що се обаждате? Раздатката е ATТESA E-TS. А общото с рено е че и двете са с кръгли гуми. Последния истински японски Нисан.

                      https://youtu.be/90mhZlhADNI

                      https://en.m.wikipedia.org/wiki/ATTESA
                      Последно редактирано от Daniel; 17-02-17, 04:45.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                        Много благодаря за отговорите. Май нещата клонат наистина към Infiniti...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                          Колеги, споделете малко повече впечатления за AWD на Infiniti?

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                            За сняг и лед е идеална, за друго извън пътя самата кола не става и не и е там мястото. Зимата по неизритите стръмни улици на квартала ми не съм имал никакъв проблем.
                            Да си призная и аз много се притеснявах, но няма никакво замисляне и пребуксуване. Всичко се случва супер плавно.
                            Налагало ми се е само веднъж в дълбоката киша да включа зимен режим и да махна есп то, но сигурно и без това щях да го извадя, и все пак си трябват гуми

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                              Чета, чета и си давам сметка, че повечето коментиращи не са се качвали в тези три модела.
                              Субару - преди фейса е грозна, след фейса става. Тежичка и 5 скоростен автомат. Градско във Варна - над 25 литра. 3.6 работен обем, 258 коня, 350 Нм/4000 оборота. 0-100 за 8.9 сек, макс 207 км/ч.

                              Инфинити - базовото е FX35 - 3.5 литра, 280 коня, 366 нм/4800 оборота, 0-100 за 7.1 сек, 221 км/ч. Отново автоматик с 5 скорости. Инфинити е с най-скъпа поддръжка. А е и най-стар модел - 2003 година. Масово се продават тук 2003-2004 г.

                              Тези 2 автомобила си харчат много защото са V6 двигатели с 5 скоростни автомати. Който мисли за газ, значи не е за такъв автомобил. Особено инфинити с този багажник...

                              От година и половина карам мазда сх7 2.3 турбо с ръчна 6 степенна кутия. 2.3 литра директно впръскване, 260 коня, 380 нм/3000 оборота, 0-100 за 7.9 сек, 213 км/ч - има ограничител. Вдигам на километраж 220 при 4600 оборота на 6 та.
                              Най-лека е от другите 2 модела, ръчката се включва отлично. Онзи ден се гоних с едно от новите инфинити FX50S 390 фабрични коня.
                              За глупостите за ръждата - моята е купувана нова в България и няма грам ръжда. Вече за Швейцарки и Италиански боклуци не знам.
                              Разход - най-нисък е при извънградско каране на 6 та с 80-110 км/. Последно Варна- В.Търново- Варна с нормално каране ми даде 9.9 л А95 с 4 човека и климатроник. За последните 20 000 км - среден разход 12.2 л. Карам или с А95 или с А100 на Бенита/Ромпетрол. Чудесно гориво.
                              Достатъчно голям багажник има. Отпред е доста широка и има едни от най-удобните предни седалки - сравнявал съм ги на няколко автоизложения, още преди да си мисля че ще карам такава мазда. Отзад е също удобно и достатъчно широко - седалките потъват и се возиш много комфортно за СУВ.
                              Много директно, приятно и сигурно поведение на волан и окачване.
                              Отлична 4х4 система - не разбираш кога се включва, само даваш газ и си ти.
                              Двигателя е супер - тих при нормално каране. В града си караш с лекота на 5 та. като натиснеш газта се чува приятен шум от двигателя.
                              Докато Субару и Инфинити с тези атмосферни двигатели не можеш да им повишиш значително мощността, на маздата при кадърен мапер с лекота се достигат 290-305 коня и 430-450 Нм. Ако се махне ограничителя на скоростта, можеш да вдигнеш спокойно 240-250 км/ч.

                              За мен избора е един и това е мазда сх7.
                              Преди да я купя един авер ме вози на неговото инфинити FX50 S със спортна генерация и по негови думи 440 коня. Вярно вътре е по-луксозно, въздушно окачване и супер бърз 7 скоростен автомат. Но като изключим няколкото глезотийки, маздата не отстъпва по нищо особено на новото инфинити. Разхода там започва от 19-20 на осмака. Супер нисък и тесен багажник. Огромна предница - трудна за паркиране в града - за мен това е джип за лекета и гъзария, без особена функционалност. А и какво газово мислите, като само гумите са му 21 цола и цената там всеки може да я провери...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Труден избор м/у Subaru Tribeca, Mazda CX-7, Infinity FX 35?

                                Оставяйки настрана мечтата за 240-250км/ч , хубавото на субаруто и на инфинитито е, че са атмосферни двигатели...
                                За съжаление 2.3DISI въпреки, че е много приятен за каране, не се слави със здравина... И обикновено повредата е терминална - хвърляш двигател...
                                За разхода - особено на СУВ-овете много зависи от скоростта и начина на шофиране.. Джипката ми в зависимост от начина на шофиране извън града ми прави разход от под 7л/100км до над 13-14л/100км..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X