Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИЛЕМА

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ДИЛЕМА

    Здравейте колеги,озаглавих темата "ДИЛЕМА"защото развръзката на моята история е именно такава.А именно.....Наскоро изгубих човека,който ме направи това,което съм сега-Баща си.Отиде си внезапно...,а правото му на медицинска помощ не беше уважнено,въпреки обаждането ми в онази кошмарна нощ на личен лекар,112,бърза помощ и спешен център.Докато си прехвърляха топката,кой трябва да дойде човека си отиде.А този човек даде много на Родината си,беше милиционер 25 години и полицай останалите 10.Пенсионира се подполковник и такъв остана....Исками да не оставям безнаказани тия спешни служби заради паметта му.Нейскам да остават със впечатлението,че не са длъжни.....Незнам как е по правилно,колеги да постъпя...затова правя темата.Кажете мненията си и какво бихте сторили вие на мое място...
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

  • #2
    От: ДИЛЕМА

    Започваш от тук..

    Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие)

    После това..

    Длъжностни престъпления
    Чл. 387. (1) Който злоупотреби с властта или със служебното си положение, не изпълни задълженията си по служба или превиши властта си и от това произлязат вредни последици, се наказва с лишаване от свобода до три години.(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Ако от деянието са настъпили тежки последици или то се извършва системно от началник към подчинен, наказанието е лишаване от свобода от една до осем години.

    И накрая намираш едни адвокати да ги съдят до дупка срещу процент и като всичко свърши даряваш парите.

    Коментар


    • #3
      От: ДИЛЕМА

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Започваш от тук..

      Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие)

      После това..

      Длъжностни престъпления
      Чл. 387. (1) Който злоупотреби с властта или със служебното си положение, не изпълни задълженията си по служба или превиши властта си и от това произлязат вредни последици, се наказва с лишаване от свобода до три години.(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Ако от деянието са настъпили тежки последици или то се извършва системно от началник към подчинен, наказанието е лишаване от свобода от една до осем години.

      И накрая намираш едни адвокати да ги съдят до дупка срещу процент и като всичко свърши даряваш парите.

      Посочения текст на чл.387 от НК няма нищо общо със случая - той е едно от "военните" престъпления.

      За колегата - ако имаш познат адвокат или друг практикуващ юрист , допитай се за конкретните действия. Ако нямаш , можеш да започнеш със сигнал до министерство на здравеопазването (за спешната помощ и личния лекар). Ако считаш , че реакцията на операторите от "112" не е била адекватна , сигнал може да се изпрати и до МВР (те са към това министерство , задължени са да имат и съхраняват за определено време запис на подадените сигнали).
      Според действащата нормативна уредба , много е вероятно да не е възможно да се докаже извършено престъпление. Въпреки това , може да се опита и сигнал до Прокуратурата. При всички случаи , добре е да се действа възможно най-бързо , и по възможност чрез компетентен юрист (има специфични нормативни актове , които е добре да се познават).
      Жалко за загубата!
      Успех!

      Коментар


      • #4
        От: ДИЛЕМА

        Първо, съболезнования за случилото се!
        Моя съвет е, да премислиш всичко на трезва глава.
        Дори и да успееш да намериш човек който да обвиниш, това няма да върне баща ти.
        Може и съвсем обективни фактори да са попречили на помощта да дойде. Приеми, че е просто стечение на обстоятелствата, и че няма гаранция ако се бяха случили по най-добрия начин, дали изходът нямаше да е същия. Хората в които търсиш вина, вероятно са спасили много животи, и едва ли са омаловажили вашия случай нарочно или от небрежност. Още повече се замисли, че баща ти също е бил от хората, от чиито решения зависят животи. Дали за толкова години служба е взимал само най-добрите решения, или просто е имал късмета решенията му да не са го поставили в ситуацията на отговорен (служебно) за нечия смърт или друго?!
        С всичко това не казвам да не търсиш отговори, а просто да бъдеш подготвен за тях, и когато ги получиш, да можеш да прецениш правилно действията си.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: ДИЛЕМА

          Подобна случка имаше и при мен преди малко повече от 6 години.
          Бърза помощ дойде след два часа и половина за да констатира "Гейм оувър".
          Въпросите които си задаваш са ясни, но с нищо не променят факта.
          Утре стани, измий си лицето със студена вода, поразходи се, да те подуха вятъра, до някое кафе и пий едно, или няколко, и помисли по въпроса.
          Каквото и да направиш, не можеш да върнеш времето назад, а само да си образуваш още нерви и притеснения за теб и близките ти.

          P.S. От привечер нататък избягвай да мислиш и търсиш решения на проблеми.
          С утрото идват и по-добри идеи.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: ДИЛЕМА

            Съжалявам за инцидента. Не забравяйте, лекарите не са Богове. Казано по друг начин - ако ги нямаше, хората надали щяха да са безсмъртни. Умирал ми е пациент, ретроспективно трудно намирам вина, предвид заболяването и всичко направеното за него. Има един основен елемент в „западните общества" - рационалността. Смъртта обаче е ирационално явление, презумптивно...

            Направи това, което сам усетиш, че е редно.
            Последно редактирано от emanuilis; 12-02-17, 22:48.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: ДИЛЕМА

              Не е ясно има ли вина и чия е, но отговорност трябва да има. А прехвърлянето на задължения не е новост.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: ДИЛЕМА

                Каква е разликата между отговорност и вина, според теб, в случая Ясно определени задължения трябва да има, съгласен.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: ДИЛЕМА

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Съжалявам за инцидента. Не забравяйте, лекарите не са Богове. Казано по друг начин - ако ги нямаше, хората надали щяха да са безсмъртни. Умирал ми е пациент, ретроспективно трудно намирам вина, предвид заболяването и всичко направеното за него. Има един основен елемент в „западните общества" - рационалността. Смъртта обаче е ирационално явление, презумптивно...

                  Направи това, което сам усетиш, че е редно.
                  Мисля ,че колегата не обвинява лекарите в случая а координацията между службите.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: ДИЛЕМА

                    Понякога нещата се развиват неблагоприятно, въпреки оптималната организация...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: ДИЛЕМА

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Понякога нещата се развиват неблагоприятно, въпреки оптималната организация...
                      Вероятно е точно така.
                      Обаче какво правим за да сме сигурни че е това, а не немарливо или некадърно действие на някой?

                      Питам, понеже вече четвърти месец и аз се колебая дали да предприема някакви действия срещу и без това ограничения брой медицински специалисти, останали да работят тук, и дали ако не предприема нищо няма да стана съучастник в нечие убийство (мога да разкажа с две думи, но не е баш по темата)?

                      Коментар


                      • #12
                        От: ДИЛЕМА

                        Вътрешното убеждение не винаги гарантира 100% обективност, понякога дори е точно обратното. По друг начин казано, има компетентни органи и наказани лекари, ако не се лъжа именно в Русе.
                        Последно редактирано от emanuilis; 13-02-17, 09:40.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          От: ДИЛЕМА

                          ...благодаря колеги за мненията.Не търся виновни,търся безотговорни органи.Неказвам,че изхода би бил друг,но те бяха длъжни да се опитят да го променят,а те нереагираха,дори при второто позвъняване затвориха преди да са ме изслушали,разбирате ли наглостта....Първо звъня на личния лекар в 1 и 10,звънях му общо около 30 пъти,вдигна ми в 7 и 20 сутринта.Звънях на 112,посъветваха ме да се свържа с личния и затвориха,после на 150,те ме свързаха с спешен център,от там ме питаха дали е видимо починал или не е,обясних и,че немога да дам категоричен отговор,като имам впредвид,че незнам как да се изразя и ме посъветваха да се свържа с личния,затвориха.Втория път мъж вдигна и затвори преди да му обясня,трети път звъня карат ме с огледалце да проверя дали диша....разбрах,че съм сам в ситуацията....Това е всичко колеги.Извинявам се,на лекарите във форума,нямам впредвид нищо,просто това е моята история,не съдя никой,това няма да върне човека.....просто съжалявам за това....
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: ДИЛЕМА

                            112
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              От: ДИЛЕМА

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              112
                              Не се знае.
                              Но поне там има записи и може да се разбере със сигурност. Човек в паника често казва неща от които не може да се познае защо се обажда. От друга страна има данни че и те не са първи пазители на процедурите и протокола.

                              Тел. 150 мисля че отдавна води към 112.

                              Личният лекар няма никакви задължения към пациентите си извън приемните часове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X