Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

    Здравейте колеги !
    От известно време ми се върти в главата да си взема по-проходим автомобил. Не съм запален много по Off Road (все още), но по някога излизам извън релси и хващам по черните пътища (мисля че тази ми страна скоро ще вземе надмощие)
    ..... Та съм решил за сега да си взема нещо по като за градско шофиране и постепенно да вдигам летвата.
    Трите марки на които съм се спрял са Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber, от 2006 до 2008 г. Не съм се спрял на определен двигател, но държа скоростите да са ръчни ( пробвал съм автоматик, царска работа е, един крак и една ръка свободни през цялото време, но не е за мен. Аз обичам да ръчкам )
    Изчетох доста материали за съответните марки, но ако някой има мнение по въпроса, кой от трите модела е за предпочитане, ще съм благодарен да го сподели. Бюджетът ми е до 12000 лв. като в сумата влиза и регистрация и т. н.
    Благодаря предварително !
    А може и да предложите нещо до тази цена

  • #2
    От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

    Въпросния Додж няма нищо общо с другите две марки.Няма работа извън пътя,нито в кал,нито в сняг.Добра семейна кола за магистрала.Ако искаш повече подробности питай.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

      Благодаря !Спрях се и на Dodge Caliber, защото ми изглежда доста удобна, а и отзивите за нея са добри. Този път съм решил преди да купя автомобил, да разгледам и проуча марките на които съм се спрял. Преди винаги съм купувал импулсивно. За Калибъра казват че проблем е намирането на части (не че която и марка да е, няма да има проблеми). Добавям още 2 автомобила в търсенето, BMW X3 3.0 218 и 2.0 150к.с. и Jeep Grand Cherokee 3.0 218к.с. пред мен е въпросът, с какви скорости ? Изчетох всичко и се запознах с предимствата и недостатъците. Трябва ми малко помощ от хора които имат такива автомобили. Така да го кажа ..... "да ме зарибят С какви екстри е добре да разполага такъв автомобил ? Не знам дали трябва да се придържам към максимата ..... "колкото повече, толкова по-добре"
      За какво трябва да внимавам преди покупка на такъв Джип ?

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

        Всички изброени модели, са базирани на GS платформата на мицубиши с variable transmission (CVT), има ли причина да си изброил точно тези модели? Според мен никой от тях не е подходящ за случая, като искаш нещо основно за града и с ръчни скорости за мен вариантите са ти Grand Vitara, X-Trail или евентуално някоя ML-ка преди 2005 година Бмв-тата са хубави джипки ама да не са твои , Гранд черокито според мен също отпада за случая защото то е хубаво да го вземеш автоматик (заради трансферната кутия) а и е доста по-дълго и неподходящо за градска кола.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

          Както вече писах,Доджа е добра кола на добра цена,която е доста маневрена и подвижна,кара се с лекота/дори от жена ми/,и идеална за преходи по асвалт от т.А до т.Б.Части вече има,но е сравнително здрава.За 7 години и 100к само 2 шарнира.Слагаш ГИ и си свиркаш-дава 8/100 до 90км/ч.
          Ако можеш да си позволиш Гранда-не се замисляй върху другите марки/задължително автомат/.Добра динамика,комфорт на пътя и звяр извън него.
          Задължително диагностика,дюзи,обслужване на автомат,раздатка.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

            Благодаря за отговорите !
            Ще разгледам и почета още и живот и здраве се надявам да направя правилен избор.
            Влече ме към Колибъра, защото изглежда сякаш е точно това което ми трябва. Но пък от друга страна искам и да е 4х4. Ще бъде дълъг избор. А за автоматичните скорости, да предпочитам да са ръчни но пък може и да направя компромис, в крайна сметка, винаги трябра да се правят компромиси

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Patriot, Mitsubishi Outlander, Dodge Caliber !!! Кой модел предпочитате ?

              Успех!
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X