Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум хидравлична помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум хидравлична помпа

    Вчера покарах малко по черни пътища и днес се появи едно свистене. След 50 тина километра установих че е от хидравличната помпа. При завиване си свисти, при форсиране също. На празен ход също , но по-слабо. Освен това течността е изкипяла от съда и е оляла всичко около него. Има хидравлична течност. Като спра е на макс, но като запаля я гълта и е малко под мин.С леката кола се беше случило подобно виене. Беше от намаляване на течността и перките въртяха и въздух. Като долях се оправи.
    Въпроса ми е, дали е заминала помпата или трябва да се обезвъздуши или нещо по евтино да е. Не искам веднага да отида в сервиз, защото не познавам никой и веднага ще кажат "За смяна е".

  • #2
    От: Шум хидравлична помпа

    имаш спукан маркуч.тьрси внимателно.

    Коментар


    • #3
      От: Шум хидравлична помпа

      Не се бях сетил. Естествено мисля за най-лошото. Наистина най-вероятно дърпа въздух и вдига налягането. Ще проверя.

      Коментар


      • #4
        От: Шум хидравлична помпа

        Не е въздух. Помпата е. Занесох я на ремонт, но ме посъветваха да си сменя и течността. Много е черна и мръсна. Има ли разлика между различните течности и каква да си сложа?

        Коментар


        • #5
          От: Шум хидравлична помпа

          На капачката на резервоарчето не пише ли?
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Шум хидравлична помпа

            Не съм гледал. В някакво измислено ръководство пише само Dexron IIE Automatic transmission fluid.

            Коментар


            • #7
              От: Шум хидравлична помпа

              Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
              Не съм гледал. В някакво измислено ръководство пише само Dexron IIE Automatic transmission fluid.
              В такъв случай имаш 3 варианта :

              1. Директно ( както пише в измисленото ръководство и в тон с него) търсиш Dexron ІІ Izмislena и наливаш.
              2. Търсиш НЕизмислено ръководство - и според квото пише в него.
              3. Четеш/ гледаш все пак капачката и квото пише - такова .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X