Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

    Поздравления за проекта! Респект за методите, решенията, иновациите!

    Как ще защитите всички тия заварки от корозия? Може ли точните стъпки, и препарати за третиране?

    Имам идея какво ще правите, аз мисля да направя подобни заварки по купе и ми е интересно дали процедираме по сходен начин?!?!?

    Коментар


    • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

      Някое видео дали няма да се намери ?


      42

      Коментар


      • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
        Много добър проект . Все повече почва да заприлича на това :

        [ATTACH=CONFIG]916342[/ATTACH]

        Yessssss!!!!!!

        Въпреки, че на тази снимка е представен концептуален проект и не става дума за реално съществуваща машина. Освен това концепцията е за трофи трък. При реализацията му едва ли може да се използва много от донора. Окачването в този случай няма нищо общо със стоковото. Видно е че при тази концепция с цял заден мост не става дума за 4х4. Моята идея е да използвам максимум от базовата машина като запазя напълно независимото окачване и на двата моста, както и цялостната визия на модела. За сега поне успявам да се придържам към това. Отзад конструкцията като геометрия е принципно еднаква с оригиналната и промяната се състои в замяната на отделните пружини и амортисьори с койловъри, както и в цялостно усилване. Като цяло резултатът е по-големи ходове и здравина.
        Последно редактирано от elbgt; 31-05-17, 07:18.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Как ще защитите всички тия заварки от корозия? Може ли точните стъпки, и препарати за третиране?

          Имам идея какво ще правите, аз мисля да направя подобни заварки по купе и ми е интересно дали процедираме по сходен начин?!?!?
          Да. Това предстои съвсем скоро. Предполагам през следващата седмица всичко отзад ще бъде разглобено и отделните елементи ще заминат кой за поцинковане, кой за прахово боядисване. Заварките ще бъдат шлайфани и покрити с така наречения "силикон за заварки". Върху него няколко слоя шагрен на Body (не му помня номера) и накрая най-отгоре акрилна боя в цвета на купето. Преди около 3 години използвах същата технология при обработката на разширените арки на задните калници на Вранглера ми и до сега няма никакви симптоми за проблем.

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Някое видео дали няма да се намери ?
          На този етап машината се движи нагоре-надолу на подемника и видео на това движение едва ли ще представлява интерес
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

            За много готиния проект искам да дам и аз моите пет пари.
            Комбинацията 200/300 пружини ми изглежда малко по-твърда за задницата . Мисля че една идея по-меки ше е по добре за да не подскача.
            Предполагам търсиш ходове около 16 инча отзад и колко отпред ?
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              ... Върху него няколко слоя шагрен на Body (не му помня номера) ...)
              Тая гадост се напуква. И после започва да задържа влага и нататък е ясно. Хем ме предупредиха преди време, ама аз не повярвах, та си купих и пистолет и т.н....
              Наскоро гледах една джипка, вместо шагрен намазана с полиуретаново лепило с ниска еластичност - въпреки доволно тежката експлоатация, държи безгрижно вече втора година.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Тая гадост се напуква.
                Хмм.... не съм забелязал никакви дефекти при Вранглера, чийто задни калници са така обработени. А колкото до полиуретановото лепило и на мен ми е хрумвала тази идея, но ме притеснява дебелината, която се постига. Да уточня, че аз пробвах с обикновено лепило тип "Хелметекс". Експериментирал съм и така с просто око ми се струва, че е много тънко. Трябва да наслоявам много пъти. Оригинално Ауди-то е с някакво покритие, което като срежеш ламарината, но не срежеш покритието не можеш да скъсаш на ръка. Отделно и флекса вижда зор като стигне до него. Не знам какво е, но е уникално здраво и дебело. Ще го мисля в движение, но защита със сигурност ще има.

                Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                За много готиния проект искам да дам и аз моите пет пари.
                Комбинацията 200/300 пружини ми изглежда малко по-твърда за задницата . Мисля че една идея по-меки ше е по добре за да не подскача.
                Предполагам търсиш ходове около 16 инча отзад и колко отпред ?
                Уцели от раз! Хода отзад, мерен по колелото е 415 мм или точно 16.33 инча. За отпред в най-смелите си мечти се надявам на нещо около 13-14 инча ход. А за пружините грешиш. Параметрите са следните:
                Надресорно тегло на колело: 360 кг или 800 lb Уточнение: предния мост е изместен с 40 мм напред, което пренася върху задния мост около 8% от общото тегло. Добавена е голяма газова бутилка отзад и е преместен акумулатора като е заменен с два броя по 44A/h. Предвиждам масивна стоманена броня отзад в съчетание други усилващи елементи да го докарам до около 400-420 кг/ колело. Може дори и една 6500 lkb лебедка да му бодна. Целта е да бъде пренесено максимално тегло отзад и да се компенсира стоковото съотношение на разпределение на теглото преден/заден мост - 60/40, което е като за автомобил с предно предаване и чат-пат 4х4.
                Точка на закачане по рамото на надлъжния носач: 95%
                Ход на койловъра: 12"

                Цел на droop: 50%

                При това положение комплексния рейт нa пружините трябва да е около 150 lb/inch или при две пружини 240/375 lb/inch. Нещо обаче много надървено ми мяза при 50% и затова намалих комплексния рейт на 120 и съответно droop-а скочи на 75%. Иначе пружини имам всякакви. Като се почне от 200 lb/inch та до 500 lb/inch със стъпка през 25 lb/inch и от двата размера 10" и 14". Та като цяло сегашните пружини са много меки, но в съчетание с бъмпстоповете и възможностите които предлагат в края на хода мисля, че са близо до целта. За да постигна дори тези 75% се наложи да позиционирам стопера на горната пружина така че пълния неин ход е едва 80 мм, след което теглото се пренася изцяло върху долната твърда пружина. Разбира се предстоят тестове и чак след това ще се разбере накъде трябва да се отива. За сега са ОК.
                Последно редактирано от elbgt; 01-06-17, 06:55.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  ... Оригинално Ауди-то е с някакво покритие, което като срежеш ламарината, но не срежеш покритието не можеш да скъсаш на ръка. Отделно и флекса вижда зор като стигне до него. Не знам какво е, но е уникално здраво и дебело. Ще го мисля в движение, но защита със сигурност ще има...
                  Върти ми се из главата, че някой тук, във форума, беше дистрибутор на подобни химии... и като че ли ставаше дума за нещо двукомпонентно... беше обсъждано в някаква тема отпреди 5-6 години, но не мога да я открия
                  Иначе дебелината на полиуретановото се получава колкото на шагрена приблизително и е доста по-яко от Хелметекса за конкретната цел.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                    Ако ще се прави както трябва, почистване на пясък, две ръце Цинга, епоксиден двукомпонентен грунд и отгоре еластично шагре.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                      Уникален форум,уникални участници и проект.Поздравления!

                      Коментар


                      • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Хмм.... не съм забелязал никакви дефекти при Вранглера, чийто задни калници са така обработени. А колкото до полиуретановото лепило и на мен ми е хрумвала тази идея, но ме притеснява дебелината, която се постига. Да уточня, че аз пробвах с обикновено лепило тип "Хелметекс". Експериментирал съм и така с просто око ми се струва, че е много тънко. Трябва да наслоявам много пъти. Оригинално Ауди-то е с някакво покритие, което като срежеш ламарината, но не срежеш покритието не можеш да скъсаш на ръка. Отделно и флекса вижда зор като стигне до него. Не знам какво е, но е уникално здраво и дебело. Ще го мисля в движение, но защита със сигурност ще има.



                        Уцели от раз! Хода отзад, мерен по колелото е 415 мм или точно 16.33 инча. За отпред в най-смелите си мечти се надявам на нещо около 13-14 инча ход. А за пружините грешиш. Параметрите са следните:
                        Надресорно тегло на колело: 360 кг или 800 lb Уточнение: предния мост е изместен с 40 мм напред, което пренася върху задния мост около 8% от общото тегло. Добавена е голяма газова бутилка отзад и е преместен акумулатора като е заменен с два броя по 44A/h. Предвиждам масивна стоманена броня отзад в съчетание други усилващи елементи да го докарам до около 400-420 кг/ колело. Може дори и една 6500 lkb лебедка да му бодна. Целта е да бъде пренесено максимално тегло отзад и да се компенсира стоковото съотношение на разпределение на теглото преден/заден мост - 60/40, което е като за автомобил с предно предаване и чат-пат 4х4.
                        Точка на закачане по рамото на надлъжния носач: 95%
                        Ход на койловъра: 12"

                        Цел на droop: 50%

                        При това положение комплексния рейт нa пружините трябва да е около 150 lb/inch или при две пружини 240/375 lb/inch. Нещо обаче много надървено ми мяза при 50% и затова намалих комплексния рейт на 120 и съответно droop-а скочи на 75%. Иначе пружини имам всякакви. Като се почне от 200 lb/inch та до 500 lb/inch със стъпка през 25 lb/inch и от двата размера 10" и 14". Та като цяло сегашните пружини са много меки, но в съчетание с бъмпстоповете и възможностите които предлагат в края на хода мисля, че са близо до целта. За да постигна дори тези 75% се наложи да позиционирам стопера на горната пружина така че пълния неин ход е едва 80 мм, след което теглото се пренася изцяло върху долната твърда пружина. Разбира се предстоят тестове и чак след това ще се разбере накъде трябва да се отива. За сега са ОК.
                        Всъщност си прав липсваха ми данни за хода на койлоувъра . Аз приех, че хода на окачването е хода на амортисьора за това реагирах. Поздравления за отношението към детайлите на проекта . Ще следя с интерес.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Ако ще се прави както трябва, почистване на пясък, две ръце Цинга, епоксиден двукомпонентен грунд и отгоре еластично шагре.
                          Да в моя пост съм пропуснал двукомпонентния грунд. Мостовете на Вранглера ми са така, но върху него сложих обикновена двукомпонентна авто боя и лак. Не са мръднали. А стоковото им хамериканско прахово покритие замина още през първата година. Такъв двукомпонентен грунд ще има и тук.
                          Последно редактирано от elbgt; 03-06-17, 17:44.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                            Дребните уж операции най-много бавят. Процесите по полиране, поцинковане, никелиране, покритие с твърд хром и прахово покритие изискват доста време за обикаляне и чакане. Постепенно обаче нещата се оформят.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170619_140829.jpg
Прегледи:1
Размер:543.0 КБ
ID:5756968
                            Последно редактирано от elbgt; 20-06-17, 06:36.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                              Движим се напред. Малко снимки.

                              След пекъскоструенето.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:711.0 КБ
ID:5759259

                              Цинга х 2
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:518.2 КБ
ID:5759260

                              Раптор (cobra) х 2
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:447.4 КБ
ID:5759261

                              Задните 12" койловъри след рециклирането и предните 10" след скъсяването на 12-инчовите донори
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:605.8 КБ
ID:5759262

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:458.5 КБ
ID:5759263

                              база в цвета на купето + лак
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:532.9 КБ
ID:5759264

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:589.8 КБ
ID:5759265

                              Малко преди "приземяването"
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:634.8 КБ
ID:5759266

                              Днес му раздавах газта. Яко бъгове, но в рамките на деня 90% ги изчистих. Скоро ще има и снимки от след "приземяването".
                              Последно редактирано от elbgt; 09-07-17, 20:50.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                                Чакаме снимките.
                                А по-добре клипове.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X