Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

    Браво за ентусиазма, ще стане интересен проект. А интересно ми е, с оглед по-го;ямото вътрешно пространцтво, не би ли се получила и такава трансформация на Allroud. Много по-кекаво и електронно-наблъскано е може би, но по пътя "изтърбушване и ребилд", не би ли могло да се сътвори нещо сигурно и здраво на неговата база, с безпроблемни агрегати. Вероятно финансово би надвишило този проект, или е доста по-сложно ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
      Евала колега.
      Ще следя с интерес.
      А мислил ли си по въпроса с предавките, с тези гуми пета шеста малко ще са неизползваеми според мен.....
      И проблема със съединителя ще го има според мен при по сериозни наклони....
      Поздравления за проекта.
      Разбира се. Това е най-сериозната задача. Споменал съм я в края на пост #15. Има вариант с пренареждане на кутията. Тя е с 3 вала и 2 пиньона. На 1,2,3,4 пред. число е 4.20, а на 5,6 е 3.3. Има вариант на 1-4 да стане 5.067, а на 5 и 6 4.20. Това е сравнително евтиния вариант. Другия вариант е с бусова кутия, но тя е по-широка и лявата полуоска окъсява недопустимо. Дори след разширяването. Пак има лечение, но е рано да се мисли за това. Има вариант и за редуктори. Нормални или планетарни.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Браво за ентусиазма, ще стане интересен проект. А интересно ми е, с оглед по-го;ямото вътрешно пространцтво, не би ли се получила и такава трансформация на Allroud. Много по-кекаво и електронно-наблъскано е може би, но по пътя "изтърбушване и ребилд", не би ли могло да се сътвори нещо сигурно и здраво на неговата база, с безпроблемни агрегати. Вероятно финансово би надвишило този проект, или е доста по-сложно ?

      Алроуда не отговаря на предварителните условия. Най малкото не може да се каже, че е компактен.
      Последно редактирано от elbgt; 13-02-17, 11:30.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #33
        От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

        Уау....
        Това и ако на редуктори отиде.....
        Мое го тестваш на Дакар.....
        Поздрави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #34
          От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

          Поглеждам - ТТ в офроуд машините ... Ъ?!?
          После поглеждам кой се е заел с проекта... Аааа.... аха.


          Предполагам, че дизайна на задницата няма да остане точно заводския? Или?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

            А бе да ти кажа много ми се ще да запазя заводската 3 линкова концепция. Естествено с подмяна на някои елементи заради разширяването и значително подобряване на здравината. Заводските напречни линкове са от квадратна 32/28/1.8 тръба и няма да устискат на джасането . Надлъжния стоков линк (носач) е могъщ и само ще го удължа. На мястото на стоковата пружина перфектно ще лепне 2.5" Fox бъмпстоп. А ако въпросът ти е за изгледа то има вариант за разни пластмаси, които да го превърнат в R8, ама ще видим. За сега ще си остане с изглед на ТТ. Поорязано зад колелата и навирено. Само с една тръбна броня като армировка. Отпред също ще има кастрене на бронята пред колелата и тръбна броня. Тръбни слайдери покрай праговете и толкова по фасона.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #36
              От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

              Най-после нещо за четене. Не съм сядал никога в ТТ и ми е интересно дали бих се събрал чисто физически.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #37
                От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                A що не избра автомат?
                Не мислиш ли че по този начин щеше да прескочиш упражнението с пренареждане на кутията?
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #38
                  От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                  Защото ще пренарежда фрикционни дискове за закуска през ден.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                    Не съм много сигурен...
                    Автомата при Субару е без бавни и се справя доста добре в горско каране...
                    Може да се помисли и за допълнително кулерче за маслото на кутията...
                    Ма то май от първа генерация няма с автомат..
                    Поздрави!
                    Последно редактирано от samuraj; 14-02-17, 10:04.
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                      По-голям диаметър на гумите не можеш да оправиш с кулерче за маслото. Въртящия момент който искат е друг.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                        Това творение ще бъде ли "street legal" ? Ходенето в чужбина да не бъде проблемно?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                          Момента вече е променен с надуването на мотора.
                          Кулерчето е за да се справи кутията безпроблемно, ако се справи с наличния вече момент....
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                            Да, ясно!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                              Ехаа, страхотия, брависимо, откога не бях чел толкова интересна тема и технически висоти, винаги съм искал да имам МПС "вълк в овча кожа", абонат и успех с проекта до последното болтче

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                                за ходенето в чужбина ще услужа с платформа Не виждам вариант това да се узакони в Бг...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X