Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светеща лампа за прегряло масло в Автоматична скоростна кутия при -5 градуса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светеща лампа за прегряло масло в Автоматична скоростна кутия при -5 градуса.

    Тази сутрин лампичката за прегряло масло в автомата светнала /съпругата ми щеше да кара/ при запалването. Температурата на маслото със сигурност е била под 0 градуса Целзий, защото сутринта беше -5. Когато се върна около обяд, слязох да видя и какво установих - масло има, температурата му беше малко над телесната, а въпросната лампичка светваше при запалването /запалих няколко пъти и 2-3 пъти не светна/, като при контакт мъжди, при стартиране почти изгасва и след като запали продължава да мъжди, но малко по-силно отколкото при контакт. Това ме навежда на мисълта, че електриката се е сбъгясала, но ще се радвам на всеки съвет!
    Джипката е ЛР Диско 1 1998 300tdi с автоматична скоростна кутия.
    Благодаря!
    Последно редактирано от velio; 21-11-07, 21:42.

  • #2
    До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

    аз също карам автомат исузо ,наи много ме е страх от двете червени лампи ,тая с масльонката и другата с АТ термометърчето. Но какъвто ида е проблема си е за преглед , проблема може и да е електрически но на мен ми идва и нещо друго на ум ти казваш че това се е получило при отрицателна темература, да неби маслото във АТ да е старо или калпаво и да има конденз който да замръзва ,да не може да качи достатъчно масло и да прегрява след помпата
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

      Маслото е на 10 000 км. и е купено според спесификациите в книжката. Идеално бистро е. А вчера, след като се повишиха температурите след обяд, положението беше същото. Важното, според мен е, че понякога не светва и че не свети както останалите светлини на таблото, а мъжди и се влияе от момента на стартиране на двигателя. Ще отида до Джемини тези дни, като се поосвободя, а междувременно ще чакам съвети и ще поровя из бумагите.

      Коментар


      • #4
        До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

        Т'ва първа зима ли му е? На Диското де. На топло време случвало ли се е? Ако не е, най-вероятно нещо по електрото се е ошашкало...

        Коментар


        • #5
          До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
          Т'ва първа зима ли му е? На Диското де. На топло време случвало ли се е? Ако не е, най-вероятно нещо по електрото се е ошашкало...
          Внесено е миналия януари, но миналата "зима" я помним, а е наше е от април. А подобен датчик къде се слага? Ще ми се просто да разкача от куплунга, да почистя конекторите и пак да свържа. На топло време не се е случвало, дори теглих една калибра през лятото по нагорнище на черен път и въпреки това не се загря маслото според датчика.

          Коментар


          • #6
            До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

            Днес също свети. Явно ще отида утре до Джемини.

            Коментар


            • #7
              До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

              Диагнозата - свършил земния си път датчик за температурата на маслото. Нов от Мото Пфое - 68лв. Доставка - 10 дни /около/.

              Коментар


              • #8
                До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                Аз също карам автоматик, въпросната лампичка никога не съм я виждал светнала. Би ли снимал таблото при запалена лампичка, за да се ориентирам къде е тя и евентуално я проверя дали не е изгоряла.
                Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                Коментар


                • #9
                  До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                  Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                  Аз също карам автоматик, въпросната лампичка никога не съм я виждал светнала. Би ли снимал таблото при запалена лампичка, за да се ориентирам къде е тя и евентуално я проверя дали не е изгоряла.
                  Качвам схемата на таблото от книжката. Мястото на лампата е оградено с кривият черен контур - горе вляво на таблото, а фигурката на лампата е на малката картинка. Все пак, ако искаш да го снимам ще то снимам. Лампата е червена.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    Качвам схемата на таблото от книжката. Мястото на лампата е оградено с кривият черен контур - горе вляво на таблото, а фигурката на лампата е на малката картинка. Все пак, ако искаш да го снимам ще то снимам. Лампата е червена.
                    Няма нужда от снимка. Благодаря ти. Свети ли при при контакт?
                    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                    Коментар


                    • #11
                      До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                      Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                      Няма нужда от снимка. Благодаря ти. Свети ли при при контакт?
                      Да. Свети когато си иска и светенето по никакъв начин не може да се обвърже с включването или изключването на нещо по колата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Да. Свети когато си иска и светенето по никакъв начин не може да се обвърже с включването или изключването на нещо по колата.
                        Лошо зададох въпроса. Интересува ме преди да се появи проблема как беше. Аз до сега не съм я виждал светната тази лампичка.
                        Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                        Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                        Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                        Коментар


                        • #13
                          До: Светеща лампа за прегряло масло в Авт.ск при -5градуса.

                          Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                          Лошо зададох въпроса. Интересува ме преди да се появи проблема как беше. Аз до сега не съм я виждал светната тази лампичка.
                          Не помня. Когато сменят датчика ще ти пиша. Мисля, че не светеше, защото според книжката, дори при наистина загряло масло, се препоръчва просто да се намали скоростта и само ако не загасне продължително време, тогава да се спре и да се изчака. Пак според книжката, светенето на тази лампа при контакт е опция, която дава производителя, а не базисна светлина като налягането на маслото или подгряващите свещи.

                          Коментар


                          • #14
                            Датчик за температура в скоростната кутия на Land Rover Discovery 300Tdi автоматик

                            Здравейте колеги!Днеска като си карах Диското изведнъж ми светна някаква лампа, над тази за маслото, в червено.
                            Погледнах в книжката дават го за температурата на скоростната кутия или нещо такова. За съжаление нямах с какво да го снимам, но представлява червено като зъбно колелце, вътре със знак за температура.
                            Карах си по нормални улици, а и скоро не съм ходил на нещо офф ..
                            Маслото в скоростите е сменено преди около 23 000 км. или преди 3 години, заедно с филтъра и някаква гарнитура. Въпреки, че си светеше лампата Диското си вървеше без никакъв проблем. Не го карах много, само докато се прибера около 12 -13 км. през които ту избледняваше, ту си светваше силно...
                            Според вас на какво може да се дължи ?Мерси предварително!
                            Забравих да кажа: Диското е 300 TDi,автоматик 1995 година
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-11-10, 16:29.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Датчик за температура в ск. кутия Дискавъри TDi автомат

                              Моят датчик се скапа преди около 2 г. и при палене през зимата светваше. Провери нивото и ако е ОК, проблемът най-вероятно е в датчика. В Мото Пфое струва около 60лв. След няколко хиляди км. трябва пак да смениш маслото и филтъра.
                              Накратко - ако ти светва когато СК е със сигурност студена, значи е датчика.

                              Отделно от това, на офроуд е доста малка вероятността да светне. По-скоро на дълго изкачване или продължително движение с висока скорост през лятото. През този сезон не би трябвало да се загрява толкова, че да светва лампа. Най-вероятно е датчика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X